gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Keltfest te groot voor Dordrecht

Keltfest vertrekt uit Dordrecht. Het aantal bezoekers is te groot geworden voor het evenemententerrein naast de Sterrenwacht. De organisatie wil het festival ook uitbreiden met een camping. Daarvoor is in de Hollandse Biesbosch geen plek. Volgend jaar vindt Keltfest daarom plaats in Vijfhuizen in de Haarlemmermeer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“We vertrekken met pijn in ons hart”, zegt Mark van der Stelt van Vana Events. De afgelopen tien jaar vond het evenement in Dordrecht plaats. Daaraan komt nu een einde. “We begonnen hier met zeven- of achtduizend bezoekers. Inmiddels komen er 11.000.” Volgens Van der Stelt is het al twee jaar te druk voor de locatie in de Hollandse Biesbosch. “Een groot deel van de Baanhoekweg staat vol met auto’s. Bezoekers moeten veel te ver lopen, omdat er geen parkeerterrein is”.

Keltfest wil groter groeien en ook uitbreiden met een camping. Dat laatste is in de Hollandse Biesbosch helemaal niet mogelijk. Een andere locatie is in Dordrecht niet beschikbaar.

Het tweedaagse Keltfest bestaat uit stands met Keltische producten, podia met muziek, demonstaries en activiteiten, zoals boogschieten en smeden. Vorig jaar werd het voor de tiende keer gehouden in Dordrecht.

Lees ook

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.