gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerk De Wijnstok en De Rank krijgen een flinke opknapbeurt

e9be68763bf3eeaea15c3c62bef7b097

Er wordt flink gebouwd aan de Dubbelsteynlaan-West. Kerk De Wijnstok wordt opgeknapt, en zalencomplex De Rank krijgt een geheel nieuw gebouw.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Er komt in de kerk een nieuwe hoofdingang, een nieuwe kleur op de muur, en dubbel glas. “Dat dubbele glas is toch een stukje duurzaamheid waar we aan willen denken,” legt voorzitter Frans Pieters uit.

Aansluitend zalencentrum De Rank gaat zelfs helemaal tegen de vlakte: er komt een nieuw zalencomplex voor in de plaats. “We zijn vanwege de fundering geadviseerd om niet te renoveren maar een hele nieuwe Rank te bouwen, dat doen we nu tegen het kerkgebouw aan,” zegt Pieters. Bedoeling is dat het zalencentrum een multifunctionele insteek krijgt. “We hopen dat de kerk met kerst weer in gebruik genomen kan worden, De Rank waarschijnlijk in maart.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.