gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerk De Wijnstok en De Rank krijgen een flinke opknapbeurt

e9be68763bf3eeaea15c3c62bef7b097

Er wordt flink gebouwd aan de Dubbelsteynlaan-West. Kerk De Wijnstok wordt opgeknapt, en zalencomplex De Rank krijgt een geheel nieuw gebouw.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Er komt in de kerk een nieuwe hoofdingang, een nieuwe kleur op de muur, en dubbel glas. “Dat dubbele glas is toch een stukje duurzaamheid waar we aan willen denken,” legt voorzitter Frans Pieters uit.

Aansluitend zalencentrum De Rank gaat zelfs helemaal tegen de vlakte: er komt een nieuw zalencomplex voor in de plaats. “We zijn vanwege de fundering geadviseerd om niet te renoveren maar een hele nieuwe Rank te bouwen, dat doen we nu tegen het kerkgebouw aan,” zegt Pieters. Bedoeling is dat het zalencentrum een multifunctionele insteek krijgt. “We hopen dat de kerk met kerst weer in gebruik genomen kan worden, De Rank waarschijnlijk in maart.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.