gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerk De Wijnstok en De Rank krijgen een flinke opknapbeurt

e9be68763bf3eeaea15c3c62bef7b097

Er wordt flink gebouwd aan de Dubbelsteynlaan-West. Kerk De Wijnstok wordt opgeknapt, en zalencomplex De Rank krijgt een geheel nieuw gebouw.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Er komt in de kerk een nieuwe hoofdingang, een nieuwe kleur op de muur, en dubbel glas. “Dat dubbele glas is toch een stukje duurzaamheid waar we aan willen denken,” legt voorzitter Frans Pieters uit.

Aansluitend zalencentrum De Rank gaat zelfs helemaal tegen de vlakte: er komt een nieuw zalencomplex voor in de plaats. “We zijn vanwege de fundering geadviseerd om niet te renoveren maar een hele nieuwe Rank te bouwen, dat doen we nu tegen het kerkgebouw aan,” zegt Pieters. Bedoeling is dat het zalencentrum een multifunctionele insteek krijgt. “We hopen dat de kerk met kerst weer in gebruik genomen kan worden, De Rank waarschijnlijk in maart.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.