gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerk De Wijnstok en De Rank krijgen een flinke opknapbeurt

e9be68763bf3eeaea15c3c62bef7b097

Er wordt flink gebouwd aan de Dubbelsteynlaan-West. Kerk De Wijnstok wordt opgeknapt, en zalencomplex De Rank krijgt een geheel nieuw gebouw.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Er komt in de kerk een nieuwe hoofdingang, een nieuwe kleur op de muur, en dubbel glas. “Dat dubbele glas is toch een stukje duurzaamheid waar we aan willen denken,” legt voorzitter Frans Pieters uit.

Aansluitend zalencentrum De Rank gaat zelfs helemaal tegen de vlakte: er komt een nieuw zalencomplex voor in de plaats. “We zijn vanwege de fundering geadviseerd om niet te renoveren maar een hele nieuwe Rank te bouwen, dat doen we nu tegen het kerkgebouw aan,” zegt Pieters. Bedoeling is dat het zalencentrum een multifunctionele insteek krijgt. “We hopen dat de kerk met kerst weer in gebruik genomen kan worden, De Rank waarschijnlijk in maart.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.