gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerst start al in de zomer in Goeveneursstraat

a3e3f335a5c10e1b66cb103ea0f082b9

Het is al maanden prachtig weer, maar op de Goeveneursstraat zijn ze al lang in kerststemming. Vanaf de zomer wordt daar de nieuwste editie van hun kerstplein opgebouwd.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Janus Confurius is de drijvende kracht achter het spektakel. Hij vindt het project in Krispijn uniek. "Alles wat je ziet is is zelf gemaakt. Dit vind je niet in de winkel, behalve de lichtsnoeren.”

Een handjevol mensen is elk jaar weer op zoek naar nieuw materiaal om te bouwen. De bouwers betalen alles uit eigen zak. Veel materiaal wordt dan ook hergebruikt. Zo is een treintje van vorig jaar, dit jaar een takelwagen geworden, die kerstbomen plaatst.

Het plein in een hofje aan de Goeveneursstraat is in de afgelopen jaren een paar keer in de prijzen gevallen. Zo zijn ze onder andere 'De mooiste Kerststraat van Nederland' en 'De mooiste kerststraat van Dordrecht'. Ook dit jaar hopen de kerstliefhebbers op een prijs.

Het plein wordt op 1 december om 18:30 uur geopend met en zelfbedachte musical.

Lees ook

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.