gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerst start al in de zomer in Goeveneursstraat

a3e3f335a5c10e1b66cb103ea0f082b9

Het is al maanden prachtig weer, maar op de Goeveneursstraat zijn ze al lang in kerststemming. Vanaf de zomer wordt daar de nieuwste editie van hun kerstplein opgebouwd.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Janus Confurius is de drijvende kracht achter het spektakel. Hij vindt het project in Krispijn uniek. "Alles wat je ziet is is zelf gemaakt. Dit vind je niet in de winkel, behalve de lichtsnoeren.”

Een handjevol mensen is elk jaar weer op zoek naar nieuw materiaal om te bouwen. De bouwers betalen alles uit eigen zak. Veel materiaal wordt dan ook hergebruikt. Zo is een treintje van vorig jaar, dit jaar een takelwagen geworden, die kerstbomen plaatst.

Het plein in een hofje aan de Goeveneursstraat is in de afgelopen jaren een paar keer in de prijzen gevallen. Zo zijn ze onder andere 'De mooiste Kerststraat van Nederland' en 'De mooiste kerststraat van Dordrecht'. Ook dit jaar hopen de kerstliefhebbers op een prijs.

Het plein wordt op 1 december om 18:30 uur geopend met en zelfbedachte musical.

Lees ook

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.