gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerst start al in de zomer in Goeveneursstraat

a3e3f335a5c10e1b66cb103ea0f082b9

Het is al maanden prachtig weer, maar op de Goeveneursstraat zijn ze al lang in kerststemming. Vanaf de zomer wordt daar de nieuwste editie van hun kerstplein opgebouwd.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Janus Confurius is de drijvende kracht achter het spektakel. Hij vindt het project in Krispijn uniek. "Alles wat je ziet is is zelf gemaakt. Dit vind je niet in de winkel, behalve de lichtsnoeren.”

Een handjevol mensen is elk jaar weer op zoek naar nieuw materiaal om te bouwen. De bouwers betalen alles uit eigen zak. Veel materiaal wordt dan ook hergebruikt. Zo is een treintje van vorig jaar, dit jaar een takelwagen geworden, die kerstbomen plaatst.

Het plein in een hofje aan de Goeveneursstraat is in de afgelopen jaren een paar keer in de prijzen gevallen. Zo zijn ze onder andere 'De mooiste Kerststraat van Nederland' en 'De mooiste kerststraat van Dordrecht'. Ook dit jaar hopen de kerstliefhebbers op een prijs.

Het plein wordt op 1 december om 18:30 uur geopend met en zelfbedachte musical.

Lees ook

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.