gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerst start al in de zomer in Goeveneursstraat

a3e3f335a5c10e1b66cb103ea0f082b9

Het is al maanden prachtig weer, maar op de Goeveneursstraat zijn ze al lang in kerststemming. Vanaf de zomer wordt daar de nieuwste editie van hun kerstplein opgebouwd.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Janus Confurius is de drijvende kracht achter het spektakel. Hij vindt het project in Krispijn uniek. "Alles wat je ziet is is zelf gemaakt. Dit vind je niet in de winkel, behalve de lichtsnoeren.”

Een handjevol mensen is elk jaar weer op zoek naar nieuw materiaal om te bouwen. De bouwers betalen alles uit eigen zak. Veel materiaal wordt dan ook hergebruikt. Zo is een treintje van vorig jaar, dit jaar een takelwagen geworden, die kerstbomen plaatst.

Het plein in een hofje aan de Goeveneursstraat is in de afgelopen jaren een paar keer in de prijzen gevallen. Zo zijn ze onder andere 'De mooiste Kerststraat van Nederland' en 'De mooiste kerststraat van Dordrecht'. Ook dit jaar hopen de kerstliefhebbers op een prijs.

Het plein wordt op 1 december om 18:30 uur geopend met en zelfbedachte musical.

Lees ook

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.