gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerst start al in de zomer in Goeveneursstraat

a3e3f335a5c10e1b66cb103ea0f082b9

Het is al maanden prachtig weer, maar op de Goeveneursstraat zijn ze al lang in kerststemming. Vanaf de zomer wordt daar de nieuwste editie van hun kerstplein opgebouwd.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Janus Confurius is de drijvende kracht achter het spektakel. Hij vindt het project in Krispijn uniek. "Alles wat je ziet is is zelf gemaakt. Dit vind je niet in de winkel, behalve de lichtsnoeren.”

Een handjevol mensen is elk jaar weer op zoek naar nieuw materiaal om te bouwen. De bouwers betalen alles uit eigen zak. Veel materiaal wordt dan ook hergebruikt. Zo is een treintje van vorig jaar, dit jaar een takelwagen geworden, die kerstbomen plaatst.

Het plein in een hofje aan de Goeveneursstraat is in de afgelopen jaren een paar keer in de prijzen gevallen. Zo zijn ze onder andere 'De mooiste Kerststraat van Nederland' en 'De mooiste kerststraat van Dordrecht'. Ook dit jaar hopen de kerstliefhebbers op een prijs.

Het plein wordt op 1 december om 18:30 uur geopend met en zelfbedachte musical.

Lees ook

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.