Dordrecht, Netherlands

Kerstfeest in de Grote Kerk

Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor "Parise Him" geeft zaterdagavond een kerstconcert in de Grote Kerk. Het is meteen het eerste jubileumoptreden. Het koor bestaat namelijk 25 jaar.
Peter Tromp | 21 december 2017 15:14 | Aangepast op 21 december 2017 15:14
"Het wordt zaterdagavond een echt kerstfeest", zegt Piet de Groot. Hij is voorzitter van Praise Him. "We zingen mooie en bekende kerstliederen." Volgens De Groot wordt het concert dit jaar bijzonder. Oratorium Een nieuw begin wordt verweven met met echte kerstmuziek. "halverwege hoor je dus bijvoorbeeld Stille nacht. We lopen eigenlijk de gehele geschiedenis van het kerstfeest door", zegt hij.

Het is het vijfde jaar dat Praise Him dit kerstconcert uitvoert. Ze noemen zich het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor, maar er zijn leden die ver buiten de regio wonen. toch komen de meesten uit Dordrecht en omliggende plaatsen. Ze zingen bekende christelijke liederen die aansprekend zijn voor het christelijke publiek.

Het koor is 25 jaar geleden opgericht door Martin Zonnenberg en Jan de Haan die samenwerkten bij het EO-televisieprogramma 'Nederland Zingt'. Dit jubileum gaat niet ongemerkt voorbij. Het kerstconcert wordt gezien als het eerste jubileumconcert. Volgend jaar volgen er meer in Sliedrecht, Gorinchem en Kampen. In oktober is er een groot concert in de Grote kerk in Dordrecht. "dan zingt het koor ook samen met het publiek liederen", zegt De Groot.

Het kerstconcert in de Grote Kerk begint zaterdag 23 december om 19.30 uur. kaarten kunnen worden besteld op de

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

FC Dordrecht maakt het onnodig spannend, maar wint terecht bij MVV

FC Dordrecht heeft ook het eerste uitduel van dit seizoen winnend afgesloten. Op bezoek bij het mati...

Jan heeft een klassieke Mercedes, maar is niet bang voor een beetje regen: ‘Dan had het maar geen auto moeten worden’

De Riverside Car Classic is in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun oude au...

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...