gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstfeest in de Grote Kerk

Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor "Parise Him" geeft zaterdagavond een kerstconcert in de Grote Kerk. Het is meteen het eerste jubileumoptreden. Het koor bestaat namelijk 25 jaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Het wordt zaterdagavond een echt kerstfeest", zegt Piet de Groot. Hij is voorzitter van Praise Him. "We zingen mooie en bekende kerstliederen." Volgens De Groot wordt het concert dit jaar bijzonder. Oratorium Een nieuw begin wordt verweven met met echte kerstmuziek. "halverwege hoor je dus bijvoorbeeld Stille nacht. We lopen eigenlijk de gehele geschiedenis van het kerstfeest door", zegt hij.

Het is het vijfde jaar dat Praise Him dit kerstconcert uitvoert. Ze noemen zich het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor, maar er zijn leden die ver buiten de regio wonen. toch komen de meesten uit Dordrecht en omliggende plaatsen. Ze zingen bekende christelijke liederen die aansprekend zijn voor het christelijke publiek.

Het koor is 25 jaar geleden opgericht door Martin Zonnenberg en Jan de Haan die samenwerkten bij het EO-televisieprogramma 'Nederland Zingt'. Dit jubileum gaat niet ongemerkt voorbij. Het kerstconcert wordt gezien als het eerste jubileumconcert. Volgend jaar volgen er meer in Sliedrecht, Gorinchem en Kampen. In oktober is er een groot concert in de Grote kerk in Dordrecht. "dan zingt het koor ook samen met het publiek liederen", zegt De Groot.

Het kerstconcert in de Grote Kerk begint zaterdag 23 december om 19.30 uur. kaarten kunnen worden besteld op de

Lees ook

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.