gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstfeest in de Grote Kerk

Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor "Parise Him" geeft zaterdagavond een kerstconcert in de Grote Kerk. Het is meteen het eerste jubileumoptreden. Het koor bestaat namelijk 25 jaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Het wordt zaterdagavond een echt kerstfeest", zegt Piet de Groot. Hij is voorzitter van Praise Him. "We zingen mooie en bekende kerstliederen." Volgens De Groot wordt het concert dit jaar bijzonder. Oratorium Een nieuw begin wordt verweven met met echte kerstmuziek. "halverwege hoor je dus bijvoorbeeld Stille nacht. We lopen eigenlijk de gehele geschiedenis van het kerstfeest door", zegt hij.

Het is het vijfde jaar dat Praise Him dit kerstconcert uitvoert. Ze noemen zich het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor, maar er zijn leden die ver buiten de regio wonen. toch komen de meesten uit Dordrecht en omliggende plaatsen. Ze zingen bekende christelijke liederen die aansprekend zijn voor het christelijke publiek.

Het koor is 25 jaar geleden opgericht door Martin Zonnenberg en Jan de Haan die samenwerkten bij het EO-televisieprogramma 'Nederland Zingt'. Dit jubileum gaat niet ongemerkt voorbij. Het kerstconcert wordt gezien als het eerste jubileumconcert. Volgend jaar volgen er meer in Sliedrecht, Gorinchem en Kampen. In oktober is er een groot concert in de Grote kerk in Dordrecht. "dan zingt het koor ook samen met het publiek liederen", zegt De Groot.

Het kerstconcert in de Grote Kerk begint zaterdag 23 december om 19.30 uur. kaarten kunnen worden besteld op de

Lees ook

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.