gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstfeest in de Grote Kerk

Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor "Parise Him" geeft zaterdagavond een kerstconcert in de Grote Kerk. Het is meteen het eerste jubileumoptreden. Het koor bestaat namelijk 25 jaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Het wordt zaterdagavond een echt kerstfeest", zegt Piet de Groot. Hij is voorzitter van Praise Him. "We zingen mooie en bekende kerstliederen." Volgens De Groot wordt het concert dit jaar bijzonder. Oratorium Een nieuw begin wordt verweven met met echte kerstmuziek. "halverwege hoor je dus bijvoorbeeld Stille nacht. We lopen eigenlijk de gehele geschiedenis van het kerstfeest door", zegt hij.

Het is het vijfde jaar dat Praise Him dit kerstconcert uitvoert. Ze noemen zich het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor, maar er zijn leden die ver buiten de regio wonen. toch komen de meesten uit Dordrecht en omliggende plaatsen. Ze zingen bekende christelijke liederen die aansprekend zijn voor het christelijke publiek.

Het koor is 25 jaar geleden opgericht door Martin Zonnenberg en Jan de Haan die samenwerkten bij het EO-televisieprogramma 'Nederland Zingt'. Dit jubileum gaat niet ongemerkt voorbij. Het kerstconcert wordt gezien als het eerste jubileumconcert. Volgend jaar volgen er meer in Sliedrecht, Gorinchem en Kampen. In oktober is er een groot concert in de Grote kerk in Dordrecht. "dan zingt het koor ook samen met het publiek liederen", zegt De Groot.

Het kerstconcert in de Grote Kerk begint zaterdag 23 december om 19.30 uur. kaarten kunnen worden besteld op de

Lees ook

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.