gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstfeest in de Grote Kerk

Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor "Parise Him" geeft zaterdagavond een kerstconcert in de Grote Kerk. Het is meteen het eerste jubileumoptreden. Het koor bestaat namelijk 25 jaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Het wordt zaterdagavond een echt kerstfeest", zegt Piet de Groot. Hij is voorzitter van Praise Him. "We zingen mooie en bekende kerstliederen." Volgens De Groot wordt het concert dit jaar bijzonder. Oratorium Een nieuw begin wordt verweven met met echte kerstmuziek. "halverwege hoor je dus bijvoorbeeld Stille nacht. We lopen eigenlijk de gehele geschiedenis van het kerstfeest door", zegt hij.

Het is het vijfde jaar dat Praise Him dit kerstconcert uitvoert. Ze noemen zich het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor, maar er zijn leden die ver buiten de regio wonen. toch komen de meesten uit Dordrecht en omliggende plaatsen. Ze zingen bekende christelijke liederen die aansprekend zijn voor het christelijke publiek.

Het koor is 25 jaar geleden opgericht door Martin Zonnenberg en Jan de Haan die samenwerkten bij het EO-televisieprogramma 'Nederland Zingt'. Dit jubileum gaat niet ongemerkt voorbij. Het kerstconcert wordt gezien als het eerste jubileumconcert. Volgend jaar volgen er meer in Sliedrecht, Gorinchem en Kampen. In oktober is er een groot concert in de Grote kerk in Dordrecht. "dan zingt het koor ook samen met het publiek liederen", zegt De Groot.

Het kerstconcert in de Grote Kerk begint zaterdag 23 december om 19.30 uur. kaarten kunnen worden besteld op de

Lees ook

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

zomerhitte

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.

burgemeester ter illustratie AI.png

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."