Dordrecht, Netherlands

Kerstmannen, gezelligheid en flinke cheques: dit was de Santa Run 2024

Start Santa Run 2024 RTV Dordrecht
Hollen, rollen of lopen in een kerstmannenpak voor het goede doel. Dat is de Santa Run in een notendop en vrijdagavond was het weer zover. Het resultaat: een cheque van 8.000 euro voor zowel de Voedselbank Dordrecht als Stichting Debster's. "Dit is fantastisch, hier kunnen we zoveel mooie dingen mee doen", vertelt Voedselbankvoorzitter Maurits Poirot.
Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 14 december 2024 14:55 | Aangepast op 14 december 2024 14:55
Met ruim zevenhonderd deelnemers was de Santa Run, georganiseerd door Rotary Club Dordrecht, stijf uitverkocht. Wat de hardloopwedstrijd zo populair maakt? Een deelneemster die met haar kleinzoon loopt, lijkt het wel te weten. "Het is de gezelligheid en gewoon een beetje gek doen."

Ook dit jaar waren er weer twee routes uitgestippeld: een korter rondje van negenhonderd meter en een langere route van drie kilometer. Laatstgenoemde route kende het stadhuis als startpunt, waarna deelnemers door de Groothoofdspoort holden om vervolgens via de Grote Kerk weer te finishen bij het stadhuis.

Goede doelen
De cheque van 8.000 euro kwam als een grote verrassing voor Debora van der Klei van den Berg, voorzitter van Stichting Debster's. Toch is het bedrag meer dan welkom. "Debster's groeit enorm. Dat is aan de ene kant triest, want het betekent dat er steeds meer mensen zijn die moeilijk rond kunnen komen. Aan de andere kant zijn wij er dan weer om die mensen te ondersteunen, daar gaat het geld naartoe."

Ook Voedselbankvoorzitter Maurits Poirot weet al waar hun cheque naartoe zal gaan. "We hebben een enorme verhuizing en verbouwing achter de rug. Nu zijn we met een winkel begonnen, hier gaan we dit bedrag aan besteden."

Resterend programma Dordtse Decemberdagen
Dit weekend kan er op zaterdagavond om 20.00 uur nog worden meegezongen met kersthits tijdens de 'Sing-a-long' op het Stadhuisplein. Ook kan er dit weekend, op zaterdag én zondag, over de Decembermarkt worden geslenterd op onder andere de Groenmarkt. Tot en met 30 december kan ook de lichtkunstroute 'Dwaalspoor' worden gewandeld. Deze 1,5 kilometer lange route voert de wandelaars door het historische centrum van Dordrecht.

Tussen 26 en 30 december kunnen bezoekers in de Wintertuin naast de Grote Kerk genieten van hapjes, drankjes en livemuziek. Het jaar wordt traditioneel afgesloten met een spectaculaire vuurwerkshow op het drierivierenpunt. Hier vindt u het complete programma van de Dordtse Decemberdagen.

Bekijk hieronder een sfeerimpressie van de Santa Run 2024.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...