gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstmarkt en Monumentendagen krijgen dit jaar andere invulling

34cab38fa0186df79a475b96b6e04b99

De Kerstmarkt Dordrecht kan dit jaar vanwege de coronamaatregelen niet doorgaan. Dat heeft het College van burgemeester en wethouders in nauw overleg met de organisator Dordrecht Marketing, “met pijn in het hart” besloten. Wel wordt gekeken naar alternatieven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Vanwege de coronamaatregelen acht de organisatie het niet realistisch dat de Kerstmarkt georganiseerd kan worden op een wijze die recht doet aan het evenement en het concept, maar vooral niet op een wijze die voldoet aan de verwachtingen van inwoners, bezoekers en deelnemers. Het evenement trekt jaarlijks meer dan 350.000 bezoekers, uit binnen- en buitenland; 1,5 meter afstand houden is dan niet haalbaar.

Omdat de Kerstmarkt belangrijk is voor inwoners en bezoekers van Dordrecht, en van economische waarde is voor winkels en horeca, wordt gedacht aan een alternatief programma in december: activiteiten verspreid over vierdaagse blokken rond meerdere weekenden, met extra activiteiten, zoals muziek en straattheater, extra versiering en verlichting, extra aanbiedingen en speciale openingstijden. De werktitel is 'Dordtse decemberdagen'.

Het bestuur van POBD, vereniging van ondernemers in de binnenstad, heeft begrip voor de afwegingen en het besluit. Men is blij dat er over alternatieven wordt nagedacht en geeft aan daaraan graag te willen meewerken. De eerste contacten om het concept met ondernemers inhoudelijk vorm te geven zijn gelegd.

Open Monumentendagen

Ook de in Dordrecht populaire Open Monumentendagen (tweede weekend september) moeten in aangepaste vorm doorgaan. Dordrecht is een van de belangrijkste monumentensteden van het land en staat landelijk al jaren in de top van bezoekersaantallen tijdens de Open Monumentendagen. Door de landelijke organisatie is een protocol opgesteld, op basis hiervan wordt bepaald welke monumenten open zijn, naar verwachting een flink aantal minder dan normale jaren. Dit wordt aangevuld met extra activiteiten (wandelingen, muziekprogramma, speurtochten) en digitale onderdelen.

Tijdig weloverwogen besluit

Het college vindt het belangrijk om nu duidelijkheid te geven aan alle betrokkenen, zegt wethouder Maarten Burggraaf: ''Het is een afweging: aan de ene kant staat volksgezondheid voorop en wil je geen risico nemen, aan de andere kant weet je hoe belangrijk dit soort evenementen zijn voor de lokale economie. We denken dat deze keuze aan alle belangen recht doet.”

Gerben Baaij, directeur van Dordrecht Marketing: ''We zoeken onder de omstandigheden naar de best mogelijke alternatieven, voor bewoners, bezoekers en ondernemers. Daar gaan we met alle betrokken gemeenten en ondernemers met veel energie zo goed mogelijk invulling aan geven. De situatie ten aanzien van corona kan nog wijzigen, in positieve en negatieve zin. Maar uitstel van het besluit over de Kerstmarkt is geen optie. De tijd wordt dan simpelweg te kort.''

Lees ook

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.