gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstmarkt en Monumentendagen krijgen dit jaar andere invulling

34cab38fa0186df79a475b96b6e04b99

De Kerstmarkt Dordrecht kan dit jaar vanwege de coronamaatregelen niet doorgaan. Dat heeft het College van burgemeester en wethouders in nauw overleg met de organisator Dordrecht Marketing, “met pijn in het hart” besloten. Wel wordt gekeken naar alternatieven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Vanwege de coronamaatregelen acht de organisatie het niet realistisch dat de Kerstmarkt georganiseerd kan worden op een wijze die recht doet aan het evenement en het concept, maar vooral niet op een wijze die voldoet aan de verwachtingen van inwoners, bezoekers en deelnemers. Het evenement trekt jaarlijks meer dan 350.000 bezoekers, uit binnen- en buitenland; 1,5 meter afstand houden is dan niet haalbaar.

Omdat de Kerstmarkt belangrijk is voor inwoners en bezoekers van Dordrecht, en van economische waarde is voor winkels en horeca, wordt gedacht aan een alternatief programma in december: activiteiten verspreid over vierdaagse blokken rond meerdere weekenden, met extra activiteiten, zoals muziek en straattheater, extra versiering en verlichting, extra aanbiedingen en speciale openingstijden. De werktitel is 'Dordtse decemberdagen'.

Het bestuur van POBD, vereniging van ondernemers in de binnenstad, heeft begrip voor de afwegingen en het besluit. Men is blij dat er over alternatieven wordt nagedacht en geeft aan daaraan graag te willen meewerken. De eerste contacten om het concept met ondernemers inhoudelijk vorm te geven zijn gelegd.

Open Monumentendagen

Ook de in Dordrecht populaire Open Monumentendagen (tweede weekend september) moeten in aangepaste vorm doorgaan. Dordrecht is een van de belangrijkste monumentensteden van het land en staat landelijk al jaren in de top van bezoekersaantallen tijdens de Open Monumentendagen. Door de landelijke organisatie is een protocol opgesteld, op basis hiervan wordt bepaald welke monumenten open zijn, naar verwachting een flink aantal minder dan normale jaren. Dit wordt aangevuld met extra activiteiten (wandelingen, muziekprogramma, speurtochten) en digitale onderdelen.

Tijdig weloverwogen besluit

Het college vindt het belangrijk om nu duidelijkheid te geven aan alle betrokkenen, zegt wethouder Maarten Burggraaf: ''Het is een afweging: aan de ene kant staat volksgezondheid voorop en wil je geen risico nemen, aan de andere kant weet je hoe belangrijk dit soort evenementen zijn voor de lokale economie. We denken dat deze keuze aan alle belangen recht doet.”

Gerben Baaij, directeur van Dordrecht Marketing: ''We zoeken onder de omstandigheden naar de best mogelijke alternatieven, voor bewoners, bezoekers en ondernemers. Daar gaan we met alle betrokken gemeenten en ondernemers met veel energie zo goed mogelijk invulling aan geven. De situatie ten aanzien van corona kan nog wijzigen, in positieve en negatieve zin. Maar uitstel van het besluit over de Kerstmarkt is geen optie. De tijd wordt dan simpelweg te kort.''

Lees ook

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.