gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstmarkt en Monumentendagen krijgen dit jaar andere invulling

34cab38fa0186df79a475b96b6e04b99

De Kerstmarkt Dordrecht kan dit jaar vanwege de coronamaatregelen niet doorgaan. Dat heeft het College van burgemeester en wethouders in nauw overleg met de organisator Dordrecht Marketing, “met pijn in het hart” besloten. Wel wordt gekeken naar alternatieven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Vanwege de coronamaatregelen acht de organisatie het niet realistisch dat de Kerstmarkt georganiseerd kan worden op een wijze die recht doet aan het evenement en het concept, maar vooral niet op een wijze die voldoet aan de verwachtingen van inwoners, bezoekers en deelnemers. Het evenement trekt jaarlijks meer dan 350.000 bezoekers, uit binnen- en buitenland; 1,5 meter afstand houden is dan niet haalbaar.

Omdat de Kerstmarkt belangrijk is voor inwoners en bezoekers van Dordrecht, en van economische waarde is voor winkels en horeca, wordt gedacht aan een alternatief programma in december: activiteiten verspreid over vierdaagse blokken rond meerdere weekenden, met extra activiteiten, zoals muziek en straattheater, extra versiering en verlichting, extra aanbiedingen en speciale openingstijden. De werktitel is 'Dordtse decemberdagen'.

Het bestuur van POBD, vereniging van ondernemers in de binnenstad, heeft begrip voor de afwegingen en het besluit. Men is blij dat er over alternatieven wordt nagedacht en geeft aan daaraan graag te willen meewerken. De eerste contacten om het concept met ondernemers inhoudelijk vorm te geven zijn gelegd.

Open Monumentendagen

Ook de in Dordrecht populaire Open Monumentendagen (tweede weekend september) moeten in aangepaste vorm doorgaan. Dordrecht is een van de belangrijkste monumentensteden van het land en staat landelijk al jaren in de top van bezoekersaantallen tijdens de Open Monumentendagen. Door de landelijke organisatie is een protocol opgesteld, op basis hiervan wordt bepaald welke monumenten open zijn, naar verwachting een flink aantal minder dan normale jaren. Dit wordt aangevuld met extra activiteiten (wandelingen, muziekprogramma, speurtochten) en digitale onderdelen.

Tijdig weloverwogen besluit

Het college vindt het belangrijk om nu duidelijkheid te geven aan alle betrokkenen, zegt wethouder Maarten Burggraaf: ''Het is een afweging: aan de ene kant staat volksgezondheid voorop en wil je geen risico nemen, aan de andere kant weet je hoe belangrijk dit soort evenementen zijn voor de lokale economie. We denken dat deze keuze aan alle belangen recht doet.”

Gerben Baaij, directeur van Dordrecht Marketing: ''We zoeken onder de omstandigheden naar de best mogelijke alternatieven, voor bewoners, bezoekers en ondernemers. Daar gaan we met alle betrokken gemeenten en ondernemers met veel energie zo goed mogelijk invulling aan geven. De situatie ten aanzien van corona kan nog wijzigen, in positieve en negatieve zin. Maar uitstel van het besluit over de Kerstmarkt is geen optie. De tijd wordt dan simpelweg te kort.''

Lees ook

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

dordtinstoom

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.