gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstmarkt en Monumentendagen krijgen dit jaar andere invulling

34cab38fa0186df79a475b96b6e04b99.jpg

De Kerstmarkt Dordrecht kan dit jaar vanwege de coronamaatregelen niet doorgaan. Dat heeft het College van burgemeester en wethouders in nauw overleg met de organisator Dordrecht Marketing, “met pijn in het hart” besloten. Wel wordt gekeken naar alternatieven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Vanwege de coronamaatregelen acht de organisatie het niet realistisch dat de Kerstmarkt georganiseerd kan worden op een wijze die recht doet aan het evenement en het concept, maar vooral niet op een wijze die voldoet aan de verwachtingen van inwoners, bezoekers en deelnemers. Het evenement trekt jaarlijks meer dan 350.000 bezoekers, uit binnen- en buitenland; 1,5 meter afstand houden is dan niet haalbaar.

Omdat de Kerstmarkt belangrijk is voor inwoners en bezoekers van Dordrecht, en van economische waarde is voor winkels en horeca, wordt gedacht aan een alternatief programma in december: activiteiten verspreid over vierdaagse blokken rond meerdere weekenden, met extra activiteiten, zoals muziek en straattheater, extra versiering en verlichting, extra aanbiedingen en speciale openingstijden. De werktitel is 'Dordtse decemberdagen'.

Het bestuur van POBD, vereniging van ondernemers in de binnenstad, heeft begrip voor de afwegingen en het besluit. Men is blij dat er over alternatieven wordt nagedacht en geeft aan daaraan graag te willen meewerken. De eerste contacten om het concept met ondernemers inhoudelijk vorm te geven zijn gelegd.

Open Monumentendagen

Ook de in Dordrecht populaire Open Monumentendagen (tweede weekend september) moeten in aangepaste vorm doorgaan. Dordrecht is een van de belangrijkste monumentensteden van het land en staat landelijk al jaren in de top van bezoekersaantallen tijdens de Open Monumentendagen. Door de landelijke organisatie is een protocol opgesteld, op basis hiervan wordt bepaald welke monumenten open zijn, naar verwachting een flink aantal minder dan normale jaren. Dit wordt aangevuld met extra activiteiten (wandelingen, muziekprogramma, speurtochten) en digitale onderdelen.

Tijdig weloverwogen besluit

Het college vindt het belangrijk om nu duidelijkheid te geven aan alle betrokkenen, zegt wethouder Maarten Burggraaf: ''Het is een afweging: aan de ene kant staat volksgezondheid voorop en wil je geen risico nemen, aan de andere kant weet je hoe belangrijk dit soort evenementen zijn voor de lokale economie. We denken dat deze keuze aan alle belangen recht doet.”

Gerben Baaij, directeur van Dordrecht Marketing: ''We zoeken onder de omstandigheden naar de best mogelijke alternatieven, voor bewoners, bezoekers en ondernemers. Daar gaan we met alle betrokken gemeenten en ondernemers met veel energie zo goed mogelijk invulling aan geven. De situatie ten aanzien van corona kan nog wijzigen, in positieve en negatieve zin. Maar uitstel van het besluit over de Kerstmarkt is geen optie. De tijd wordt dan simpelweg te kort.''

Lees ook

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.

politiehond (1).png

Autodief probeert op gestolen fiets te vluchten, politiehond vindt hem in de bosjes

Met behulp van een politiehond is eerder deze week een autodief in Ridderkerk in de kraag gevat. De 43-jarige verdachte uit Ridderkerk probeerde nog te vluchten op een gestolen fiets en te voet, maar diensthond Aron wist hem op te speuren uit de bosjes.

bosschaart.png

Pascal Bosschaart vanaf volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht

Pascal Bosschaart wordt volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht. De afgelopen jaren was de Rotterdammer trainer van Feyenoord onder 21.