gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstplein aan Goeverneurstraat in oktober al bijna klaar

c85f7b9bb8081038d1d498e2dfb40a0e

Aan de Goeverneurstraat wordt al twee maanden gewerkt aan het Kerstplein. Eind oktober is het dus al bijna klaar: volgens de bewoners kun je er niet vroeg genoeg aan beginnen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“We zetten straks alles aan, dan kan iedereen op anderhalve meter afstand bekijken”, vertelt initiatiefnemer Janus Confurius. “Niet met te veel mensen tegelijk.”

Op het Kerstplein is naast de vele lichtjes onder meer een kleine kerk en caroussel te bewonderen. “Over twee weken staat alles aan en mogen mensen mondjesmaat over het plein lopen.”

“Ik doe dit met mijn vrouw, schoonzusje, schoonouders en een aantal buren”, legt Confurius uit. “Gisterenavond waren we bezig en kwamen er mensen voorbij die gelijk stopten en foto’s maakten.”

Al jaren staat het plein vol in de belangstelling tijdens de feestdagen. Dit jaar is het thema ‘Put a Little Love in Your Heart’.&t=12s

Lees ook

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.