gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstverrassing voor Dordrechts Museum

63fe34555d913b95fb23b356540b891c

Het Dordrechts Museum heeft een wel heel bijzondere kerstverrassing gekregen. Nazaten van de zestiende-eeuwse schilder Dirk van Hoogstraten hebben een schilderij van hun verre voorvader in langdurig bruikleen gegeven. Het hangt nu in de Rembrandtzaal.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
'De Aanbidding' verbeeldt het bezoek van de drie koningen aan de stal, waar het kindeke Jezus geboren is. Een kerstvoorstelling dus. "Echt een aanwinst voor het museum, want van Dirk hadden we nog niets, wel diverse schilderijen van zijn zoon Samuel", zegt Sander Paarlberg.

De conservator kreeg het doek deze week overhandigd van de familie: "Best wel bijzonder, om Van Hoogstratens van toen en nu in het museum te hebben". Toch had het weinig gescheeld of het schilderij was nooit in Dordrecht terecht gekomen.

Bieden via mail

Het doek werd in juni 2016 geveild in Parijs. De familie Van Hoogstraten kon daar niet bij zijn, maar besloot via mail een bod te doen bij het veilinghuis. Dat vergat echter om het bod in de veiling te betrekken. Het schilderij werd verkocht aan een kunsthandelaar in Turijn.

De familie, verenigd in de Stichting Van Hoogstraten, zocht contact met de handelaar, Luigi Caretto. Hij verkocht het alsnog aan de familie en kwam het schilderij zelfs persoonlijk brengen met zijn rode Alfa Romeo.

"Je kunt zo'n doek dan wel thuis aan de muur hangen, maar in overleg met de familie besloten we dat het beter is als iedereen er van kan genieten. En waar kan dat beter dan in de geboortestad van mijn voorvader?", besluit Steven van Hoogstraten.

Lees ook

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”