gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstverrassing voor Dordrechts Museum

63fe34555d913b95fb23b356540b891c

Het Dordrechts Museum heeft een wel heel bijzondere kerstverrassing gekregen. Nazaten van de zestiende-eeuwse schilder Dirk van Hoogstraten hebben een schilderij van hun verre voorvader in langdurig bruikleen gegeven. Het hangt nu in de Rembrandtzaal.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
'De Aanbidding' verbeeldt het bezoek van de drie koningen aan de stal, waar het kindeke Jezus geboren is. Een kerstvoorstelling dus. "Echt een aanwinst voor het museum, want van Dirk hadden we nog niets, wel diverse schilderijen van zijn zoon Samuel", zegt Sander Paarlberg.

De conservator kreeg het doek deze week overhandigd van de familie: "Best wel bijzonder, om Van Hoogstratens van toen en nu in het museum te hebben". Toch had het weinig gescheeld of het schilderij was nooit in Dordrecht terecht gekomen.

Bieden via mail

Het doek werd in juni 2016 geveild in Parijs. De familie Van Hoogstraten kon daar niet bij zijn, maar besloot via mail een bod te doen bij het veilinghuis. Dat vergat echter om het bod in de veiling te betrekken. Het schilderij werd verkocht aan een kunsthandelaar in Turijn.

De familie, verenigd in de Stichting Van Hoogstraten, zocht contact met de handelaar, Luigi Caretto. Hij verkocht het alsnog aan de familie en kwam het schilderij zelfs persoonlijk brengen met zijn rode Alfa Romeo.

"Je kunt zo'n doek dan wel thuis aan de muur hangen, maar in overleg met de familie besloten we dat het beter is als iedereen er van kan genieten. En waar kan dat beter dan in de geboortestad van mijn voorvader?", besluit Steven van Hoogstraten.

Lees ook

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.