gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerstverrassing voor Dordrechts Museum

63fe34555d913b95fb23b356540b891c

Het Dordrechts Museum heeft een wel heel bijzondere kerstverrassing gekregen. Nazaten van de zestiende-eeuwse schilder Dirk van Hoogstraten hebben een schilderij van hun verre voorvader in langdurig bruikleen gegeven. Het hangt nu in de Rembrandtzaal.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
'De Aanbidding' verbeeldt het bezoek van de drie koningen aan de stal, waar het kindeke Jezus geboren is. Een kerstvoorstelling dus. "Echt een aanwinst voor het museum, want van Dirk hadden we nog niets, wel diverse schilderijen van zijn zoon Samuel", zegt Sander Paarlberg.

De conservator kreeg het doek deze week overhandigd van de familie: "Best wel bijzonder, om Van Hoogstratens van toen en nu in het museum te hebben". Toch had het weinig gescheeld of het schilderij was nooit in Dordrecht terecht gekomen.

Bieden via mail

Het doek werd in juni 2016 geveild in Parijs. De familie Van Hoogstraten kon daar niet bij zijn, maar besloot via mail een bod te doen bij het veilinghuis. Dat vergat echter om het bod in de veiling te betrekken. Het schilderij werd verkocht aan een kunsthandelaar in Turijn.

De familie, verenigd in de Stichting Van Hoogstraten, zocht contact met de handelaar, Luigi Caretto. Hij verkocht het alsnog aan de familie en kwam het schilderij zelfs persoonlijk brengen met zijn rode Alfa Romeo.

"Je kunt zo'n doek dan wel thuis aan de muur hangen, maar in overleg met de familie besloten we dat het beter is als iedereen er van kan genieten. En waar kan dat beter dan in de geboortestad van mijn voorvader?", besluit Steven van Hoogstraten.

Lees ook

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

voetbal kijken kroeg cage

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.