gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kick Out Zwarte Piet onderneemt actie bij het stadskantoor

15afcbb3848741cec133a594555d23ea.jpg

Het Dordtse Kick Out Zwarte Piet heeft vrijdag een bezoek gebracht aan het stadskantoor. De organisatie heeft daar honderden ballonnen met de opdruk ‘Zwarte Piet is Racisme’ losgelaten.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
“Ondanks dat de coronacrisis een ideaal moment is om afscheid te nemen van Zwarte Piet, subsidieert de gemeente dit racistische feestje nog steeds met duizenden euro’s”, schrijft Kick Out Zwarte Piet in een persbericht.

De organisatie is niet blij met burgemeester Wouter Kolff. “Het is duidelijk dat de burgemeester en de gemeente geen noodzaak zien in een feest en een stad die inclusief is voor iedereen.” De actiegroep noemt hierbij als voorbeeld de sinterklaasuitzending van RTV Dordrecht waar burgemeester Kolff in te zien is samen met Zwarte Pieten.

Kick Out Zwarte Piet laat weten actie te blijven voeren tegen Zwarte Piet totdat het een inclusief feest is voor alle kinderen.

Foto: Kick Out Zwarte Piet

Lees ook

politiefatbike.jpg

Controle op fatbikers, fietsers en automobilisten levert bijna 30 overtredingen op

Bij een verkeerscontrole op verschillende plekken in Dordrecht zijn meerdere hardrijders betrapt. Ook werden bestuurders gesnapt die fietsten in een voetgangersgebied of rondreden zonder deugdelijke rem.

Schapenkudde aan de Middenmolendijk Ridderkerk

Gemeente Ridderkerk zet schapen in voor groenonderhoud

Wie de afgelopen week door Ridderkerk is gereden heeft ze misschien wel zien staan. De gemeente zet op verschillende plekken schapen in voor het begrazen van stukken groen in het dorp. Zo bevorderen ze op een natuurlijke manier de flora en fauna.

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.