gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kick Out Zwarte Piet onderneemt actie bij het stadskantoor

15afcbb3848741cec133a594555d23ea

Het Dordtse Kick Out Zwarte Piet heeft vrijdag een bezoek gebracht aan het stadskantoor. De organisatie heeft daar honderden ballonnen met de opdruk ‘Zwarte Piet is Racisme’ losgelaten.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
“Ondanks dat de coronacrisis een ideaal moment is om afscheid te nemen van Zwarte Piet, subsidieert de gemeente dit racistische feestje nog steeds met duizenden euro’s”, schrijft Kick Out Zwarte Piet in een persbericht.

De organisatie is niet blij met burgemeester Wouter Kolff. “Het is duidelijk dat de burgemeester en de gemeente geen noodzaak zien in een feest en een stad die inclusief is voor iedereen.” De actiegroep noemt hierbij als voorbeeld de sinterklaasuitzending van RTV Dordrecht waar burgemeester Kolff in te zien is samen met Zwarte Pieten.

Kick Out Zwarte Piet laat weten actie te blijven voeren tegen Zwarte Piet totdat het een inclusief feest is voor alle kinderen.

Foto: Kick Out Zwarte Piet

Lees ook

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.