gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kick Out Zwarte Piet onderneemt actie bij het stadskantoor

15afcbb3848741cec133a594555d23ea

Het Dordtse Kick Out Zwarte Piet heeft vrijdag een bezoek gebracht aan het stadskantoor. De organisatie heeft daar honderden ballonnen met de opdruk ‘Zwarte Piet is Racisme’ losgelaten.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
“Ondanks dat de coronacrisis een ideaal moment is om afscheid te nemen van Zwarte Piet, subsidieert de gemeente dit racistische feestje nog steeds met duizenden euro’s”, schrijft Kick Out Zwarte Piet in een persbericht.

De organisatie is niet blij met burgemeester Wouter Kolff. “Het is duidelijk dat de burgemeester en de gemeente geen noodzaak zien in een feest en een stad die inclusief is voor iedereen.” De actiegroep noemt hierbij als voorbeeld de sinterklaasuitzending van RTV Dordrecht waar burgemeester Kolff in te zien is samen met Zwarte Pieten.

Kick Out Zwarte Piet laat weten actie te blijven voeren tegen Zwarte Piet totdat het een inclusief feest is voor alle kinderen.

Foto: Kick Out Zwarte Piet

Lees ook

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.