gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kick Out Zwarte Piet onderneemt actie bij het stadskantoor

15afcbb3848741cec133a594555d23ea

Het Dordtse Kick Out Zwarte Piet heeft vrijdag een bezoek gebracht aan het stadskantoor. De organisatie heeft daar honderden ballonnen met de opdruk ‘Zwarte Piet is Racisme’ losgelaten.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
“Ondanks dat de coronacrisis een ideaal moment is om afscheid te nemen van Zwarte Piet, subsidieert de gemeente dit racistische feestje nog steeds met duizenden euro’s”, schrijft Kick Out Zwarte Piet in een persbericht.

De organisatie is niet blij met burgemeester Wouter Kolff. “Het is duidelijk dat de burgemeester en de gemeente geen noodzaak zien in een feest en een stad die inclusief is voor iedereen.” De actiegroep noemt hierbij als voorbeeld de sinterklaasuitzending van RTV Dordrecht waar burgemeester Kolff in te zien is samen met Zwarte Pieten.

Kick Out Zwarte Piet laat weten actie te blijven voeren tegen Zwarte Piet totdat het een inclusief feest is voor alle kinderen.

Foto: Kick Out Zwarte Piet

Lees ook

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

pichelruilwinkel

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.