Dordrecht, Netherlands

Kick Out Zwarte Piet onderneemt actie bij het stadskantoor

Het Dordtse Kick Out Zwarte Piet heeft vrijdag een bezoek gebracht aan het stadskantoor. De organisatie heeft daar honderden ballonnen met de opdruk ‘Zwarte Piet is Racisme’ losgelaten.
Dennis Koorevaar | 27 november 2020 13:43 | Aangepast op 27 november 2020 13:43
“Ondanks dat de coronacrisis een ideaal moment is om afscheid te nemen van Zwarte Piet, subsidieert de gemeente dit racistische feestje nog steeds met duizenden euro’s”, schrijft Kick Out Zwarte Piet in een persbericht.

De organisatie is niet blij met burgemeester Wouter Kolff. “Het is duidelijk dat de burgemeester en de gemeente geen noodzaak zien in een feest en een stad die inclusief is voor iedereen.” De actiegroep noemt hierbij als voorbeeld de sinterklaasuitzending van RTV Dordrecht waar burgemeester Kolff in te zien is samen met Zwarte Pieten.

Kick Out Zwarte Piet laat weten actie te blijven voeren tegen Zwarte Piet totdat het een inclusief feest is voor alle kinderen.

Foto: Kick Out Zwarte Piet

Meest gelezen

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Lees ook

Jordi kwam tijdens het douchen op voetbal uit de kast: 'Iedereen in z’n nakie, dan ben je het meest kwetsbaar'

Twintig jaar geleden kwam Jordi Buisman in een voetbalteam vol andere culturen en geloofsovertuiging...

Hier worden bijna vijftig zieke bomen gekapt

In Heer Oudelands Ambacht in Zwijndrecht, tussen de sloot aan de Munnikensteeg en de Bolero en de Ba...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

2.500 nieuwe woningen: hier gaan ze samen de uitdaging aan

Een samenwerkingsverband tussen gemeente, woningcorporatie Fien Wonen en bouwbedrijven wil de woning...

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...