gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderdebat ‘Digitale wereld en Maatschappij’

In de Trinitatiskapel wordt op 12 juni een debat voor kinderen gehouden over de digitale wereld en de maatschappij.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het debat wordt gevoerd onder kinderen van de Statenschool en de kindernevendienst van de Grote Kerk. Dat gebeurt onder leiding van Harry Zimmerman, oud-docent filosofie en recht. Hij is nu eigenaar van boekwinkel ‘t Leesbeest.

Bij een onderzoek naar het effect van filosoferen met kinderen heeft het Kohnstamm-instituut vastgesteld dat het nuttig is voor de burgerschapsvorming. De Statenschool heeft al 24 jaar ervaring met filosoferen met kinderen van 4 tot 12 jaar.

Het idee voor ‘Debat in de Stad’, een initiatief van de Dordtse Kerken en het Humanistisch Verbond, is afkomstig van oud-burgemeester Brok.

Inloop voor belangstellenden op maandag 12 juni is om 15.00 uur in de Trinitatiskapel aan de Vriesestraat. Graag aanmelden via debatten2017@gmail.com in verband met de beperkte capaciteit van de kapel.

Lees ook

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.