gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderdebat ‘Digitale wereld en Maatschappij’

In de Trinitatiskapel wordt op 12 juni een debat voor kinderen gehouden over de digitale wereld en de maatschappij.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het debat wordt gevoerd onder kinderen van de Statenschool en de kindernevendienst van de Grote Kerk. Dat gebeurt onder leiding van Harry Zimmerman, oud-docent filosofie en recht. Hij is nu eigenaar van boekwinkel ‘t Leesbeest.

Bij een onderzoek naar het effect van filosoferen met kinderen heeft het Kohnstamm-instituut vastgesteld dat het nuttig is voor de burgerschapsvorming. De Statenschool heeft al 24 jaar ervaring met filosoferen met kinderen van 4 tot 12 jaar.

Het idee voor ‘Debat in de Stad’, een initiatief van de Dordtse Kerken en het Humanistisch Verbond, is afkomstig van oud-burgemeester Brok.

Inloop voor belangstellenden op maandag 12 juni is om 15.00 uur in de Trinitatiskapel aan de Vriesestraat. Graag aanmelden via debatten2017@gmail.com in verband met de beperkte capaciteit van de kapel.

Lees ook

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.