Dordrecht, Netherlands

Kinderen blijven stil

De herrie-actie van basisschoolleerlingen is in Dordrecht geen succes. Gedurende één minuut zou vandaag op schoolpleinen herrie worden gemaakt voor gehandicapte kinderen in Afrika, maar slechts twee scholen doen mee.
Peter Tromp | 10 maart 2016 11:03 | Aangepast op 10 maart 2016 11:03
De jaarlijkse actie "Wij trekken aan de bel" is een initiatief van het Liliane Fonds. Met toeters, bellen en door te schreeuwen vragen basisscholleerlingen in heel het land aandacht voor de positie van gehandicapte kinderen in Afrika die niet naar school kunnen. Volgens het fonds doen 720 scholen mee, waarvan vijf in Dordrecht. Maar alleen op Het Kristal maken ze geluid, zij het uiterst bescheiden. De kinderen blijven in de klas. De school richt zich meer op andere projecten. Andere scholen kennen de hele actie niet. Het Kompas en Kiem doen niet mee.

De Bavinckschool gaat er wel voor. Leerlingen doen vandaag mee met een wereldrecordpoging in de Beekse Bergen. Ze zingen een lied en maken daarna herrie.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

Lees ook

Caty Groen schrijft tiende boek in misdaadreeks: 'Als ik iets interessants voorbij zie komen, schrijf ik het gelijk op'

Een rechercheur, een onopgeloste moord en Dordrecht als decor: dat zijn de vaste ingrediënten van de...

Dit gebouw met 51 appartementen wordt gebouwd voor senioren en er zijn al 800 aanmeldingen

Al ruim drie jaar geleden werd het aangekondigd, maar nu is de verkoop van een nieuw appartementenco...

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Een explosief heeft een raam van een apotheek in Dordrecht vernield. Volgens de politie gebeurde dat...

1880 nieuwbouwhuizen en duidelijkheid voor scholen en sportverenigingen: dit is het plan voor Sliedrecht-Noord

Na een tijd van schetsen en ideeën, is het plan voor Sliedrecht-Noord letterlijk tastbaar geworden. ...

Taakstraf voor man die tientallen kilo's vuurwerk opsloeg

Een 30-jarige man uit Ridderkerk heeft een taakstraf van 180 uur opgelegd gekregen voor het opslaan ...

Inwoners Kinderdijk koploper in kerstkaarten versturen

Een kerstkaart versturen is voor de één een jaarlijkse traditie, maar voor de ander eentje uit lang ...