gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen blijven stil

De herrie-actie van basisschoolleerlingen is in Dordrecht geen succes. Gedurende één minuut zou vandaag op schoolpleinen herrie worden gemaakt voor gehandicapte kinderen in Afrika, maar slechts twee scholen doen mee.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De jaarlijkse actie "Wij trekken aan de bel" is een initiatief van het Liliane Fonds. Met toeters, bellen en door te schreeuwen vragen basisscholleerlingen in heel het land aandacht voor de positie van gehandicapte kinderen in Afrika die niet naar school kunnen. Volgens het fonds doen 720 scholen mee, waarvan vijf in Dordrecht. Maar alleen op Het Kristal maken ze geluid, zij het uiterst bescheiden. De kinderen blijven in de klas. De school richt zich meer op andere projecten. Andere scholen kennen de hele actie niet. Het Kompas en Kiem doen niet mee.

De Bavinckschool gaat er wel voor. Leerlingen doen vandaag mee met een wereldrecordpoging in de Beekse Bergen. Ze zingen een lied en maken daarna herrie.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.