gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen geven tips voor aanpak armoede en laaggeletterdheid

38e41c3d3cee35b326cd672c29ab82f7

Een rekenmaatje of een escape room tegen laaggeletterdheid, en een kamer make-over of een tour langs de leuke plekken van de stad tegen armoede. De gemeente vroeg aan kinderen om ideeën om problemen op te lossen, in het Stadhuis werden ze donderdagmiddag gepresenteerd.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Voor inspiratie bij wethouder Peter Heijkoop hebben de kinderen wel gezorgd. “Ik heb fantastische dingen gehoord, ongelooflijk veel betrokkenheid ook van de kinderen en ze willen er zelf ook echt mee aan de slag. Dus daar kunnen we samen in optrekken, ook samen met andere partijen in de stad. Soms kunnen ondernemers ook nog wat doen hoorde ik de kinderen zeggen.”


Hoewel het oplossen van laaggeletterdheid en armoede soms erg duur kan zijn hoeven niet alle oplossingen duur te zijn. “Niet alles is op te lossen met geld. Ik hoorde van een buddy dat kinderen elkaar willen helpen met taal en met rekenen, dat zijn prachtige ideeën die kinderen samenbrengen en die kinderen ook helpen die wat meer steun nodig hebben.”


Voor sommige ideeën bedachten de deelnemende kinderen manieren om het budget op te halen. Ook op de vraag wat kinderen in armoede de 364 dagen na het jaarlijkse uitje moeten doen was een antwoord. “Je maakt op zo’n dag ook nieuwe vrienden dus dan kan je daar weer mee spelen.”

Lees ook

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.