gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen geven tips voor aanpak armoede en laaggeletterdheid

38e41c3d3cee35b326cd672c29ab82f7.jpg

Een rekenmaatje of een escape room tegen laaggeletterdheid, en een kamer make-over of een tour langs de leuke plekken van de stad tegen armoede. De gemeente vroeg aan kinderen om ideeën om problemen op te lossen, in het Stadhuis werden ze donderdagmiddag gepresenteerd.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Voor inspiratie bij wethouder Peter Heijkoop hebben de kinderen wel gezorgd. “Ik heb fantastische dingen gehoord, ongelooflijk veel betrokkenheid ook van de kinderen en ze willen er zelf ook echt mee aan de slag. Dus daar kunnen we samen in optrekken, ook samen met andere partijen in de stad. Soms kunnen ondernemers ook nog wat doen hoorde ik de kinderen zeggen.”


Hoewel het oplossen van laaggeletterdheid en armoede soms erg duur kan zijn hoeven niet alle oplossingen duur te zijn. “Niet alles is op te lossen met geld. Ik hoorde van een buddy dat kinderen elkaar willen helpen met taal en met rekenen, dat zijn prachtige ideeën die kinderen samenbrengen en die kinderen ook helpen die wat meer steun nodig hebben.”


Voor sommige ideeën bedachten de deelnemende kinderen manieren om het budget op te halen. Ook op de vraag wat kinderen in armoede de 364 dagen na het jaarlijkse uitje moeten doen was een antwoord. “Je maakt op zo’n dag ook nieuwe vrienden dus dan kan je daar weer mee spelen.”

Lees ook

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.