Dordrecht, Netherlands

Kinderen geven tips voor aanpak armoede en laaggeletterdheid

Een rekenmaatje of een escape room tegen laaggeletterdheid, en een kamer make-over of een tour langs de leuke plekken van de stad tegen armoede. De gemeente vroeg aan kinderen om ideeën om problemen op te lossen, in het Stadhuis werden ze donderdagmiddag gepresenteerd.
Robert van Loon | 11 juli 2019 18:01 | Aangepast op 11 juli 2019 18:01
Voor inspiratie bij wethouder Peter Heijkoop hebben de kinderen wel gezorgd. “Ik heb fantastische dingen gehoord, ongelooflijk veel betrokkenheid ook van de kinderen en ze willen er zelf ook echt mee aan de slag. Dus daar kunnen we samen in optrekken, ook samen met andere partijen in de stad. Soms kunnen ondernemers ook nog wat doen hoorde ik de kinderen zeggen.”


Hoewel het oplossen van laaggeletterdheid en armoede soms erg duur kan zijn hoeven niet alle oplossingen duur te zijn. “Niet alles is op te lossen met geld. Ik hoorde van een buddy dat kinderen elkaar willen helpen met taal en met rekenen, dat zijn prachtige ideeën die kinderen samenbrengen en die kinderen ook helpen die wat meer steun nodig hebben.”


Voor sommige ideeën bedachten de deelnemende kinderen manieren om het budget op te halen. Ook op de vraag wat kinderen in armoede de 364 dagen na het jaarlijkse uitje moeten doen was een antwoord. “Je maakt op zo’n dag ook nieuwe vrienden dus dan kan je daar weer mee spelen.”

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Sylvia Landa

De Dordtse ondernemer, kunstenares en dj Sylvia Landa is zaterdagochtend te gast bij Studio De Witt....

Studio’s voor jongeren of toch zorgwoningen: onenigheid over woningbouw in Papendrecht

Twee grondeigenaren in Papendrecht zijn het niet eens over de ontwikkeling van woningen in het Van d...