gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen geven tips voor aanpak armoede en laaggeletterdheid

38e41c3d3cee35b326cd672c29ab82f7

Een rekenmaatje of een escape room tegen laaggeletterdheid, en een kamer make-over of een tour langs de leuke plekken van de stad tegen armoede. De gemeente vroeg aan kinderen om ideeën om problemen op te lossen, in het Stadhuis werden ze donderdagmiddag gepresenteerd.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Voor inspiratie bij wethouder Peter Heijkoop hebben de kinderen wel gezorgd. “Ik heb fantastische dingen gehoord, ongelooflijk veel betrokkenheid ook van de kinderen en ze willen er zelf ook echt mee aan de slag. Dus daar kunnen we samen in optrekken, ook samen met andere partijen in de stad. Soms kunnen ondernemers ook nog wat doen hoorde ik de kinderen zeggen.”


Hoewel het oplossen van laaggeletterdheid en armoede soms erg duur kan zijn hoeven niet alle oplossingen duur te zijn. “Niet alles is op te lossen met geld. Ik hoorde van een buddy dat kinderen elkaar willen helpen met taal en met rekenen, dat zijn prachtige ideeën die kinderen samenbrengen en die kinderen ook helpen die wat meer steun nodig hebben.”


Voor sommige ideeën bedachten de deelnemende kinderen manieren om het budget op te halen. Ook op de vraag wat kinderen in armoede de 364 dagen na het jaarlijkse uitje moeten doen was een antwoord. “Je maakt op zo’n dag ook nieuwe vrienden dus dan kan je daar weer mee spelen.”

Lees ook

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.