gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen leren sparen op zomerschool

8ccf4344723ba405b3ee2ce7c146ff6a

Kinderen leerden donderdagochtend op de Zomerschool omgaan met geld. De Rabobank kwam langs voor een speciale les, waarin ze leerden te sparen in met de nieuwe app PinPin.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Deze app is bedoeld voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar. De app is een virtueel spel waar ze punten kunnen sparen om de pinguin bijvoorbeeld aan te kleden. Op deze manier leren de kinderen op een speelse manier sparen.


“Tegenwoordig wordt alles steeds meer digitaal en via de app leren kinderen met digitaal geld omgaan.” vertelt Sera de Jong van Rabobank. “We zijn ook begonnen met een les over financiele educatie dus ze kregen vragen over geld en bankzaken.”


De dag begon dus met een kennisquiz. Hier werden vragen gesteld aan de kinderen over geld, zoals: Hoe kun je vals geld herkennen, wat is een valuta en welke valuta’s zijn er naast de euro?


Na de quiz gingen de kinderen buiten voetballen maar dit was niet zomaar voetballen. Met dit spel moesten de kinderen zoveel mogelijk punten verdienen voor hun team door in het juiste vak te schieten. Na dat alle teams aan de beurt waren geweest moesten de kinderen alle punten zelf optellen om te bepalen welke groep er gewonnen had.


Lees ook

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

mobiele camera crabbehof

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.