gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen leren sparen op zomerschool

8ccf4344723ba405b3ee2ce7c146ff6a

Kinderen leerden donderdagochtend op de Zomerschool omgaan met geld. De Rabobank kwam langs voor een speciale les, waarin ze leerden te sparen in met de nieuwe app PinPin.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Deze app is bedoeld voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar. De app is een virtueel spel waar ze punten kunnen sparen om de pinguin bijvoorbeeld aan te kleden. Op deze manier leren de kinderen op een speelse manier sparen.


“Tegenwoordig wordt alles steeds meer digitaal en via de app leren kinderen met digitaal geld omgaan.” vertelt Sera de Jong van Rabobank. “We zijn ook begonnen met een les over financiele educatie dus ze kregen vragen over geld en bankzaken.”


De dag begon dus met een kennisquiz. Hier werden vragen gesteld aan de kinderen over geld, zoals: Hoe kun je vals geld herkennen, wat is een valuta en welke valuta’s zijn er naast de euro?


Na de quiz gingen de kinderen buiten voetballen maar dit was niet zomaar voetballen. Met dit spel moesten de kinderen zoveel mogelijk punten verdienen voor hun team door in het juiste vak te schieten. Na dat alle teams aan de beurt waren geweest moesten de kinderen alle punten zelf optellen om te bepalen welke groep er gewonnen had.


Lees ook

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.