gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen leren sparen op zomerschool

8ccf4344723ba405b3ee2ce7c146ff6a

Kinderen leerden donderdagochtend op de Zomerschool omgaan met geld. De Rabobank kwam langs voor een speciale les, waarin ze leerden te sparen in met de nieuwe app PinPin.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Deze app is bedoeld voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar. De app is een virtueel spel waar ze punten kunnen sparen om de pinguin bijvoorbeeld aan te kleden. Op deze manier leren de kinderen op een speelse manier sparen.


“Tegenwoordig wordt alles steeds meer digitaal en via de app leren kinderen met digitaal geld omgaan.” vertelt Sera de Jong van Rabobank. “We zijn ook begonnen met een les over financiele educatie dus ze kregen vragen over geld en bankzaken.”


De dag begon dus met een kennisquiz. Hier werden vragen gesteld aan de kinderen over geld, zoals: Hoe kun je vals geld herkennen, wat is een valuta en welke valuta’s zijn er naast de euro?


Na de quiz gingen de kinderen buiten voetballen maar dit was niet zomaar voetballen. Met dit spel moesten de kinderen zoveel mogelijk punten verdienen voor hun team door in het juiste vak te schieten. Na dat alle teams aan de beurt waren geweest moesten de kinderen alle punten zelf optellen om te bepalen welke groep er gewonnen had.


Lees ook

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.