gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen leren sparen op zomerschool

8ccf4344723ba405b3ee2ce7c146ff6a

Kinderen leerden donderdagochtend op de Zomerschool omgaan met geld. De Rabobank kwam langs voor een speciale les, waarin ze leerden te sparen in met de nieuwe app PinPin.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Deze app is bedoeld voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar. De app is een virtueel spel waar ze punten kunnen sparen om de pinguin bijvoorbeeld aan te kleden. Op deze manier leren de kinderen op een speelse manier sparen.


“Tegenwoordig wordt alles steeds meer digitaal en via de app leren kinderen met digitaal geld omgaan.” vertelt Sera de Jong van Rabobank. “We zijn ook begonnen met een les over financiele educatie dus ze kregen vragen over geld en bankzaken.”


De dag begon dus met een kennisquiz. Hier werden vragen gesteld aan de kinderen over geld, zoals: Hoe kun je vals geld herkennen, wat is een valuta en welke valuta’s zijn er naast de euro?


Na de quiz gingen de kinderen buiten voetballen maar dit was niet zomaar voetballen. Met dit spel moesten de kinderen zoveel mogelijk punten verdienen voor hun team door in het juiste vak te schieten. Na dat alle teams aan de beurt waren geweest moesten de kinderen alle punten zelf optellen om te bepalen welke groep er gewonnen had.


Lees ook

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”