gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen leren sparen op zomerschool

8ccf4344723ba405b3ee2ce7c146ff6a

Kinderen leerden donderdagochtend op de Zomerschool omgaan met geld. De Rabobank kwam langs voor een speciale les, waarin ze leerden te sparen in met de nieuwe app PinPin.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Deze app is bedoeld voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar. De app is een virtueel spel waar ze punten kunnen sparen om de pinguin bijvoorbeeld aan te kleden. Op deze manier leren de kinderen op een speelse manier sparen.


“Tegenwoordig wordt alles steeds meer digitaal en via de app leren kinderen met digitaal geld omgaan.” vertelt Sera de Jong van Rabobank. “We zijn ook begonnen met een les over financiele educatie dus ze kregen vragen over geld en bankzaken.”


De dag begon dus met een kennisquiz. Hier werden vragen gesteld aan de kinderen over geld, zoals: Hoe kun je vals geld herkennen, wat is een valuta en welke valuta’s zijn er naast de euro?


Na de quiz gingen de kinderen buiten voetballen maar dit was niet zomaar voetballen. Met dit spel moesten de kinderen zoveel mogelijk punten verdienen voor hun team door in het juiste vak te schieten. Na dat alle teams aan de beurt waren geweest moesten de kinderen alle punten zelf optellen om te bepalen welke groep er gewonnen had.


Lees ook

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.