gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen maken kerstkaarten voor ouderen

Leerlingen van basisschool De Satelliet in Sterrenburg maken kerstkaarten voor eenzame ouderen. Ze doen mee aan een landelijke actie van het Nationaal Ouderenfonds. Een deel van de kaarten is bestemd voor bewoners van verzorgingshuis De Sterrenlanden aan de Minnaertweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In groep 4 waren de leerlingen gisteren al druk bezig. Ze krijgen een lege kaart en moeten daar zelf een tekst op schrijven. Op de andere kant maken ze een tekening. "We hebben geen idee wie de kaarten krijgen. Vrijdag gaan ze naar het Ouderenfonds en die verspreidt ze door heel het land. Onze kaarten kunnen dus best bij iemand in Groningen terechtkomen", zegt Renate Schut. Zij is juf van de Ruimteraketten, dat is groep 4.

Op De Satelliet doen alle groepen mee. Dat betekent dat zo'n 150 kinderen verspreid over de week kaarten maken. Vaak meer dan één per persoon. Afhankelijk van hun leeftijd, maken zij of een complete kaart of alleen een tekening.

Een deel van de kaarten gaat naar ouderen in verzorgingshuis De Sterrenlanden. Van iedere groep gaat maandagochtend een leerling mee om ze te overhandigen.

Volgens het Nationaal Ouderenfonds zijn in Nederland één miljoen ouderen eenzaam. 200.000 daarvan zijn alleen tijdens de kerstdagen. Iedereen mag meedoen met het schrijven van een kaartje naar een onbekende oudere. Scholen die mee willen doen, krijgen een informatiepakket toegestuurd.

Lees ook

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.

WhatsApp Image 2026-04-20 at 09.16.24.jpeg

Opnieuw een bedrijfsbusje in brand in deze Dordtse wijk

Voor de tweede keer in vier dagen is in Stadspolders een bedrijfsbus verwoest door brand. In de nacht van zondag op maandag was het raak op het Van Ravesteyn-erf in de Dordtse wijk.

ongeluka15.png

Veel vertraging op A15 na ongeluk met meerdere voertuigen

Verkeer op de A15 vanuit Gorinchem richting Ridderkerk moest maandagochtend rekening houden met veel vertraging. Ter hoogte van afslag Papendrecht is een ongeluk gebeurd. Twee rijstroken waren daarom dicht, meldt Rijkswaterstaat.

IMG_3316.JPG

Familie De Vries wint stuk grond van Werelderfgoed Kinderdijk

Minder tegels en meer groen. Dat is waar het NK Tegelwippen om draait, met als doel om onze streek beter te beschermen tegen hevige regenval en extreme hitte. Deelnemers maken kans op een uniek stukje grond, ter grootte van een tegel, van iconische plekken in Nederland, waaronder de molens in Kinderdijk. Familie De Vries kwam als een van de winnaar uit de bus en is nu in het bezit van een stukje UNESCO-erfgoed. “Ik vind het heel bijzonder!”

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.