gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen maken kerstkaarten voor ouderen

Leerlingen van basisschool De Satelliet in Sterrenburg maken kerstkaarten voor eenzame ouderen. Ze doen mee aan een landelijke actie van het Nationaal Ouderenfonds. Een deel van de kaarten is bestemd voor bewoners van verzorgingshuis De Sterrenlanden aan de Minnaertweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In groep 4 waren de leerlingen gisteren al druk bezig. Ze krijgen een lege kaart en moeten daar zelf een tekst op schrijven. Op de andere kant maken ze een tekening. "We hebben geen idee wie de kaarten krijgen. Vrijdag gaan ze naar het Ouderenfonds en die verspreidt ze door heel het land. Onze kaarten kunnen dus best bij iemand in Groningen terechtkomen", zegt Renate Schut. Zij is juf van de Ruimteraketten, dat is groep 4.

Op De Satelliet doen alle groepen mee. Dat betekent dat zo'n 150 kinderen verspreid over de week kaarten maken. Vaak meer dan één per persoon. Afhankelijk van hun leeftijd, maken zij of een complete kaart of alleen een tekening.

Een deel van de kaarten gaat naar ouderen in verzorgingshuis De Sterrenlanden. Van iedere groep gaat maandagochtend een leerling mee om ze te overhandigen.

Volgens het Nationaal Ouderenfonds zijn in Nederland één miljoen ouderen eenzaam. 200.000 daarvan zijn alleen tijdens de kerstdagen. Iedereen mag meedoen met het schrijven van een kaartje naar een onbekende oudere. Scholen die mee willen doen, krijgen een informatiepakket toegestuurd.

Lees ook

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.