gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen maken kerstkaarten voor ouderen

Leerlingen van basisschool De Satelliet in Sterrenburg maken kerstkaarten voor eenzame ouderen. Ze doen mee aan een landelijke actie van het Nationaal Ouderenfonds. Een deel van de kaarten is bestemd voor bewoners van verzorgingshuis De Sterrenlanden aan de Minnaertweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In groep 4 waren de leerlingen gisteren al druk bezig. Ze krijgen een lege kaart en moeten daar zelf een tekst op schrijven. Op de andere kant maken ze een tekening. "We hebben geen idee wie de kaarten krijgen. Vrijdag gaan ze naar het Ouderenfonds en die verspreidt ze door heel het land. Onze kaarten kunnen dus best bij iemand in Groningen terechtkomen", zegt Renate Schut. Zij is juf van de Ruimteraketten, dat is groep 4.

Op De Satelliet doen alle groepen mee. Dat betekent dat zo'n 150 kinderen verspreid over de week kaarten maken. Vaak meer dan één per persoon. Afhankelijk van hun leeftijd, maken zij of een complete kaart of alleen een tekening.

Een deel van de kaarten gaat naar ouderen in verzorgingshuis De Sterrenlanden. Van iedere groep gaat maandagochtend een leerling mee om ze te overhandigen.

Volgens het Nationaal Ouderenfonds zijn in Nederland één miljoen ouderen eenzaam. 200.000 daarvan zijn alleen tijdens de kerstdagen. Iedereen mag meedoen met het schrijven van een kaartje naar een onbekende oudere. Scholen die mee willen doen, krijgen een informatiepakket toegestuurd.

Lees ook

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.