gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen maken kerstkaarten voor ouderen

Leerlingen van basisschool De Satelliet in Sterrenburg maken kerstkaarten voor eenzame ouderen. Ze doen mee aan een landelijke actie van het Nationaal Ouderenfonds. Een deel van de kaarten is bestemd voor bewoners van verzorgingshuis De Sterrenlanden aan de Minnaertweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In groep 4 waren de leerlingen gisteren al druk bezig. Ze krijgen een lege kaart en moeten daar zelf een tekst op schrijven. Op de andere kant maken ze een tekening. "We hebben geen idee wie de kaarten krijgen. Vrijdag gaan ze naar het Ouderenfonds en die verspreidt ze door heel het land. Onze kaarten kunnen dus best bij iemand in Groningen terechtkomen", zegt Renate Schut. Zij is juf van de Ruimteraketten, dat is groep 4.

Op De Satelliet doen alle groepen mee. Dat betekent dat zo'n 150 kinderen verspreid over de week kaarten maken. Vaak meer dan één per persoon. Afhankelijk van hun leeftijd, maken zij of een complete kaart of alleen een tekening.

Een deel van de kaarten gaat naar ouderen in verzorgingshuis De Sterrenlanden. Van iedere groep gaat maandagochtend een leerling mee om ze te overhandigen.

Volgens het Nationaal Ouderenfonds zijn in Nederland één miljoen ouderen eenzaam. 200.000 daarvan zijn alleen tijdens de kerstdagen. Iedereen mag meedoen met het schrijven van een kaartje naar een onbekende oudere. Scholen die mee willen doen, krijgen een informatiepakket toegestuurd.

Lees ook

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.