gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen maken kerstkaarten voor ouderen

Leerlingen van basisschool De Satelliet in Sterrenburg maken kerstkaarten voor eenzame ouderen. Ze doen mee aan een landelijke actie van het Nationaal Ouderenfonds. Een deel van de kaarten is bestemd voor bewoners van verzorgingshuis De Sterrenlanden aan de Minnaertweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In groep 4 waren de leerlingen gisteren al druk bezig. Ze krijgen een lege kaart en moeten daar zelf een tekst op schrijven. Op de andere kant maken ze een tekening. "We hebben geen idee wie de kaarten krijgen. Vrijdag gaan ze naar het Ouderenfonds en die verspreidt ze door heel het land. Onze kaarten kunnen dus best bij iemand in Groningen terechtkomen", zegt Renate Schut. Zij is juf van de Ruimteraketten, dat is groep 4.

Op De Satelliet doen alle groepen mee. Dat betekent dat zo'n 150 kinderen verspreid over de week kaarten maken. Vaak meer dan één per persoon. Afhankelijk van hun leeftijd, maken zij of een complete kaart of alleen een tekening.

Een deel van de kaarten gaat naar ouderen in verzorgingshuis De Sterrenlanden. Van iedere groep gaat maandagochtend een leerling mee om ze te overhandigen.

Volgens het Nationaal Ouderenfonds zijn in Nederland één miljoen ouderen eenzaam. 200.000 daarvan zijn alleen tijdens de kerstdagen. Iedereen mag meedoen met het schrijven van een kaartje naar een onbekende oudere. Scholen die mee willen doen, krijgen een informatiepakket toegestuurd.

Lees ook

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.