gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen maken zich vies in De Biesbosch

In de Hollandse Biesbosch hebben kinderen deelgenomen aan diverse buitenactiviteiten. Het was de laatste activiteit dit jaar van het samenwerkingsverband Groen doet goed. In het voorjaar worden weer nieuwe dingen georganiseerd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In de Hollandse Biesbosch hebben kinderen deelgenomen aan diverse buitenactiviteiten. Het was de laatste activiteit dit jaar van het samenwerkingsverband Groen doet goed. In het voorjaar worden weer nieuwe dingen georganiseerd De actieve buitendag vond plaats in de omgeving van het Biesboschcentrum. 's Ochtends stond de Sportieve Speurtocht en de Ruige Biesbosch Survival op het programma. De speurtocht leidde de kinderen met behulp van foto's langs allerlei sportieve maar ook lekkere activiteiten begeleid door een diëtiste. De Ruige Biesbosch Survival nam de deelnemers mee op een wilde tocht door het groen. Gewapend met een wandelstok trokken ze de Biesbosch in, over water, onder takken en door de modder.

‘s Middags stond een klimmuur op het programma en konden de kinderen hun eigen lunch bereiden bij StayOkay. Broodjes roosteren boven het vuur, groenten snijden voor een verse soep, zelf kruidenboter maken en daarna smullen in het zonnetje.

Later op de middag stonden de natuurgidsen van IVN Dordrecht klaar om de deelnemers te trakteren op een echte herfstactiviteit: speuren naar paddenstoelen.

Lees ook

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.