gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen maken zich vies in De Biesbosch

In de Hollandse Biesbosch hebben kinderen deelgenomen aan diverse buitenactiviteiten. Het was de laatste activiteit dit jaar van het samenwerkingsverband Groen doet goed. In het voorjaar worden weer nieuwe dingen georganiseerd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In de Hollandse Biesbosch hebben kinderen deelgenomen aan diverse buitenactiviteiten. Het was de laatste activiteit dit jaar van het samenwerkingsverband Groen doet goed. In het voorjaar worden weer nieuwe dingen georganiseerd De actieve buitendag vond plaats in de omgeving van het Biesboschcentrum. 's Ochtends stond de Sportieve Speurtocht en de Ruige Biesbosch Survival op het programma. De speurtocht leidde de kinderen met behulp van foto's langs allerlei sportieve maar ook lekkere activiteiten begeleid door een diëtiste. De Ruige Biesbosch Survival nam de deelnemers mee op een wilde tocht door het groen. Gewapend met een wandelstok trokken ze de Biesbosch in, over water, onder takken en door de modder.

‘s Middags stond een klimmuur op het programma en konden de kinderen hun eigen lunch bereiden bij StayOkay. Broodjes roosteren boven het vuur, groenten snijden voor een verse soep, zelf kruidenboter maken en daarna smullen in het zonnetje.

Later op de middag stonden de natuurgidsen van IVN Dordrecht klaar om de deelnemers te trakteren op een echte herfstactiviteit: speuren naar paddenstoelen.

Lees ook

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.