gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen schrijven brieven aan jongeren in gevangenschap

c0cf07701d05253dee717459aa2d0c91

Elk jaar op 10 december houdt Amnesty International een schrijfmarathon. Dit jaar stond de actie in het teken van jongeren, omdat de Kinderrechten exact 30 jaar bestaan.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Daarom schreven kinderen over de hele wereld brieven naar jonge activisten waarvan de rechten zijn geschonden. In Dordt deed bijvoorbeeld groep acht van de Bavinckschool mee.

“Je hoeft kinderen eigenlijk niet zoveel uit te leggen,” legt Elma Biekmann van Amnesty International uit waarom ook kinderen mee schrijven. “Als je met ze in gesprek gaat, begrijpen ze al heel goed waarom het belangrijk is dat een kind bijvoorbeeld recht op onderwijs heeft, of op verzorging van zijn ouders en schoon drinkwater.”

Een van de leerlingen schrijft dinsdagmiddag in het Stadhuis een brief aan de Iraanse Yasaman Arani van 16. Zij heeft een gevangenisstraf van 16 jaar gekregen, omdat ze zonder hoofddoek in de trein bloemen uitdeelde aan andere vrouwen. “Ik vind dat ze niks fout heeft gedaan en ze wilde voor zichzelf opkomen en voor vrouwen, en daar hoef je niet voor in de gevangenis te zitten, daarom wil ik dat ze eruit gaat.”

Lees ook

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.