gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen schrijven brieven aan jongeren in gevangenschap

c0cf07701d05253dee717459aa2d0c91

Elk jaar op 10 december houdt Amnesty International een schrijfmarathon. Dit jaar stond de actie in het teken van jongeren, omdat de Kinderrechten exact 30 jaar bestaan.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Daarom schreven kinderen over de hele wereld brieven naar jonge activisten waarvan de rechten zijn geschonden. In Dordt deed bijvoorbeeld groep acht van de Bavinckschool mee.

“Je hoeft kinderen eigenlijk niet zoveel uit te leggen,” legt Elma Biekmann van Amnesty International uit waarom ook kinderen mee schrijven. “Als je met ze in gesprek gaat, begrijpen ze al heel goed waarom het belangrijk is dat een kind bijvoorbeeld recht op onderwijs heeft, of op verzorging van zijn ouders en schoon drinkwater.”

Een van de leerlingen schrijft dinsdagmiddag in het Stadhuis een brief aan de Iraanse Yasaman Arani van 16. Zij heeft een gevangenisstraf van 16 jaar gekregen, omdat ze zonder hoofddoek in de trein bloemen uitdeelde aan andere vrouwen. “Ik vind dat ze niks fout heeft gedaan en ze wilde voor zichzelf opkomen en voor vrouwen, en daar hoef je niet voor in de gevangenis te zitten, daarom wil ik dat ze eruit gaat.”

Lees ook

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.