gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen schrijven brieven aan jongeren in gevangenschap

c0cf07701d05253dee717459aa2d0c91

Elk jaar op 10 december houdt Amnesty International een schrijfmarathon. Dit jaar stond de actie in het teken van jongeren, omdat de Kinderrechten exact 30 jaar bestaan.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Daarom schreven kinderen over de hele wereld brieven naar jonge activisten waarvan de rechten zijn geschonden. In Dordt deed bijvoorbeeld groep acht van de Bavinckschool mee.

“Je hoeft kinderen eigenlijk niet zoveel uit te leggen,” legt Elma Biekmann van Amnesty International uit waarom ook kinderen mee schrijven. “Als je met ze in gesprek gaat, begrijpen ze al heel goed waarom het belangrijk is dat een kind bijvoorbeeld recht op onderwijs heeft, of op verzorging van zijn ouders en schoon drinkwater.”

Een van de leerlingen schrijft dinsdagmiddag in het Stadhuis een brief aan de Iraanse Yasaman Arani van 16. Zij heeft een gevangenisstraf van 16 jaar gekregen, omdat ze zonder hoofddoek in de trein bloemen uitdeelde aan andere vrouwen. “Ik vind dat ze niks fout heeft gedaan en ze wilde voor zichzelf opkomen en voor vrouwen, en daar hoef je niet voor in de gevangenis te zitten, daarom wil ik dat ze eruit gaat.”

Lees ook

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.