gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen schrijven brieven aan jongeren in gevangenschap

c0cf07701d05253dee717459aa2d0c91

Elk jaar op 10 december houdt Amnesty International een schrijfmarathon. Dit jaar stond de actie in het teken van jongeren, omdat de Kinderrechten exact 30 jaar bestaan.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Daarom schreven kinderen over de hele wereld brieven naar jonge activisten waarvan de rechten zijn geschonden. In Dordt deed bijvoorbeeld groep acht van de Bavinckschool mee.

“Je hoeft kinderen eigenlijk niet zoveel uit te leggen,” legt Elma Biekmann van Amnesty International uit waarom ook kinderen mee schrijven. “Als je met ze in gesprek gaat, begrijpen ze al heel goed waarom het belangrijk is dat een kind bijvoorbeeld recht op onderwijs heeft, of op verzorging van zijn ouders en schoon drinkwater.”

Een van de leerlingen schrijft dinsdagmiddag in het Stadhuis een brief aan de Iraanse Yasaman Arani van 16. Zij heeft een gevangenisstraf van 16 jaar gekregen, omdat ze zonder hoofddoek in de trein bloemen uitdeelde aan andere vrouwen. “Ik vind dat ze niks fout heeft gedaan en ze wilde voor zichzelf opkomen en voor vrouwen, en daar hoef je niet voor in de gevangenis te zitten, daarom wil ik dat ze eruit gaat.”

Lees ook

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.