gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen schrijven brieven aan jongeren in gevangenschap

c0cf07701d05253dee717459aa2d0c91

Elk jaar op 10 december houdt Amnesty International een schrijfmarathon. Dit jaar stond de actie in het teken van jongeren, omdat de Kinderrechten exact 30 jaar bestaan.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Daarom schreven kinderen over de hele wereld brieven naar jonge activisten waarvan de rechten zijn geschonden. In Dordt deed bijvoorbeeld groep acht van de Bavinckschool mee.

“Je hoeft kinderen eigenlijk niet zoveel uit te leggen,” legt Elma Biekmann van Amnesty International uit waarom ook kinderen mee schrijven. “Als je met ze in gesprek gaat, begrijpen ze al heel goed waarom het belangrijk is dat een kind bijvoorbeeld recht op onderwijs heeft, of op verzorging van zijn ouders en schoon drinkwater.”

Een van de leerlingen schrijft dinsdagmiddag in het Stadhuis een brief aan de Iraanse Yasaman Arani van 16. Zij heeft een gevangenisstraf van 16 jaar gekregen, omdat ze zonder hoofddoek in de trein bloemen uitdeelde aan andere vrouwen. “Ik vind dat ze niks fout heeft gedaan en ze wilde voor zichzelf opkomen en voor vrouwen, en daar hoef je niet voor in de gevangenis te zitten, daarom wil ik dat ze eruit gaat.”

Lees ook

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_02_45_01.Still001

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.