gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderen verrassen shorttrackers: 'Waarom schaatsen jullie eigenlijk rondjes?'

b372db1de84a0a4cfa75a4ffe5639fa3.jpg

"Wanneer wist u dat u schaatser wilde worden?", "Let je goed op wat je eet?", "Wat vindt u van de shorttrackbaan in Dordrecht?" Leerlingen van basisschool Het Kristal namen maandagochtend hun kans waar: zij legden de shorttrackers Dylan Hoogerwerf en Melle van 't Wout het vuur aan de schenen tijdens een heuse persconferentie.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is leuk dat we vandaag wat vragen kunnen beantwoorden en kinderen kunnen inspireren", zegt Dylan Hoogerwerf en legt daarmee uit waarom de shorttrackers op de ochtend na de World Cup Shorttrack op de Sportboulevard een aantal scholen langs gaan.

Dankbaar

"We willen hiermee wat teruggeven", vult Melle van 't Wout aan. "Ze kwamen vrijdag allemaal naar ons kijken (op de speciale kidsdag worden alle Dordtse scholen uitgenodigd, red.), dat vinden wij natuurlijk hartstikke gaaf. Vrijdag is normaal gesproken leeg, omdat het een kwalificatiedag is. Het is hartstikke mooi dat het heel vol zat met allemaal schreeuwende kinderen. Nu willen wat teruggeven en laten zien dat we dankbaar zijn dat ze kwamen kijken."

Goed voorbereid en gewapend met een pen en een briefje vol vragen stapten de kinderen op de shorttrackers af. "We hebben met de hele klas vragen bedacht", legt Mila uit. "Als je vragen had, dan mocht je dat zeggen. Dan ging de juffrouw het op een papier zetten, wij hebben ze nog uitgeknipt en opgeplakt."

Nathan stelde zelf geen vraag, maar kwam wel wat nieuws te weten. "Ik vind het apart dat ze bijna geen vrije tijd hebben. Ze kunnen niet opeens denken: 'Kom, ik ga even naar de dierentuin of op vakantie. Dat kunnen ze niet doen en dat vind ik apart."

Rondjes schaatsen

De shorttrackers zelf genoten van de vragen op de persconferentie. Vooral omdat die anders zijn dan de vragen die ze van volwassen journalisten op zich afgevuurd krijgen, legt Dylan uit.

"Ik hoef nu helemaal uit te leggen hoe de races gingen. Het gaat puur over jezelf: wat je in je vrije tijd doet, wat je naast het schaatsen allemaal doet, wat je eet. Dat is een leuke afwisseling."

Over welke vraag is blijven hangen hoeven Melle en Dylan niet lang na te denken. "Ik werd gevraagd waarom ik eigenlijk rondjes schaatst", vertelt Melle lachend. "Dat vind ik wel mooi, want waarom doe ik dat eigenlijk."

"Ik zat wel echt zo van, ja, daar heb ik zelf nog nooit over nagedacht", vult Dylan aan. "Dat is gewoon zo, dat doen we. En zo'n kind dat denkt daar niet bij na en vraagt het gewoon. Dan gaan wij denken: 'Waarom doen we dat eigenlijk, waarom schaats ik rondjes?'. Dat vind ik leuk."

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.