Dordrecht, Netherlands

Kinderen verven magische bomen in het Dordrechts Museum

Kinderen worden deze zomer omgetoverd tot magische bomen kunstenaars in het Dordrechts Museum. Na een rondleiding door de tentoonstelling ´Diepgeworteld´ mogen ze de handen uit de mouwen steken om magische bomen te schilderen.
Stephanie Roggekamp | 28 juli 2021 17:30 | Aangepast op 28 juli 2021 17:30
“De kinderen laten zich vooral verrassen door de materialen die ze gaan gebruiken. In het kunstwerk dat ze gaan maken, zullen ze zichzelf uiteindelijk verwonderen", vertelt Leonie Hulman. Ze is museumdocent bij het museum. Bij het schilderen van de bomen werken ze met wit krijt op wit papier. Daardoor is het eerst nog een verassing wat iemand getekend heeft. Pas als ze met waterverf aan de slag gaan, wordt  werk zichtbaar.

“Ik wil een boom hebben en wat zonnestralen die erop schijnen. Dat maakt het magisch”, vertelt een van de kinderen die de workshop volgt. Bomen dus met een magisch gevoel. Daar draait het om bij de cursus in het museum. Voor degene die het gemist hebben; niet getreurd. Hulman: “Er vinden nog twee cursussen plaats en voor degene die dat ook mist; op zaterdag zijn er ook nog workshops.”

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...