Dordrecht, Netherlands

Kinderen verzinnen Dordtse leefregels

Kinderen gaan in 2019 nieuwe Dordtse leefregels opstellen. Dit doen zij naar aanleiding van Ode aan de Synode. Tijdens vier bijeenkomsten gaan kinderen van 8 tot 12 jaar met elkaar in discussie over thema's die 400 jaar geleden ook aan bod kwamen.
Petra Scheurwater | 24 oktober 2018 15:16 | Aangepast op 24 oktober 2018 15:16
In de bijeenkomsten gaat het onder andere over identiteit, vrije wil en gastvrijheid. Kinderen kunnen zich hiervoor aanmelden tot en met 19 november via kindersynode@onderwijsmuseum.nl.


Om kinderen nog meer bij de viering van de belangrijke kerkvergadering uit de 17e eeuw te betrekken, is er ook een film gemaakt. Speciaal voor leerlingen van de bovenbouw.

In deze film reist Sanne door de tijd samen met Sijmen. Sijmen is de jongen, die in het schilderij van de synode van Pouwel Weyts is afgebeeld.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 9 dec 2025 17:41

Lees ook

Taakstraf voor man die tientallen kilo's vuurwerk opsloeg

Een 30-jarige man uit Ridderkerk heeft een taakstraf van 180 uur opgelegd gekregen voor het opslaan ...

Inwoners Kinderdijk koploper in kerstkaarten versturen

Een kerstkaart versturen is voor de één een jaarlijkse traditie, maar voor de ander eentje uit lang ...

Indrukwekkend superjacht op wielen naar volgende bestemming

Het duurt nog een jaar of twee voordat superjacht Y729 kan varen, maar de plaatjes van de immense bo...

Brand in huis na aansteken open haard

In een huis aan de P.C. Hooftlaan in Papendrecht heeft maandagavond brand gewoed. Bij het aansteken ...

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: aannemer doet aangifte

Het aannemingsbedrijf dat betrokken is bij de bouw van het Dordthuis heeft aangifte gedaan van inbra...

Deze gemeente krijgt een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen

Hardinxveld-Giessendam krijgt een derde opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad...