gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kindersynode: wegens succes verlengd

0e7484b6e2f82ca9436cd56441715454

De workshops voor de Kindersynode die in het Onderwijsmuseum worden gehouden zijn zo’n succes, dat er een aantal extra wordt georganiseerd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In dit onderwijsprogramma ‘Sanne’s Synode’ bekijken kinderen de gelijknamige animatiefilm. Daarna voeren ze twee opdrachten uit.


De groep bekijkt de schoolplaat over de synode van Van Hove en discussiëert vervolgens over identiteit en religie.

Daarbij vragen zij zich bijvoorbeeld af of hun vriendjes eigenlijk wel altijd hetzelfde moeten geloven als zijzelf. Of dat iedereen mag vinden wat hij zelf wil.

Een tweede opdracht is het gezamenlijk maken van één grote tekening. Maar daarbij is praten verboden. Hoe beslis je met z’n allen zo snel dan hoe de tekening er uit gaat zien?

Sinds de start op 23 januari hebben 23 groepen aan het programma deelgenomen en waren de plaatsen voor de workshops snel volgeboekt.

Daarom is besloten er nog 10 extra aan toe te voegen. Docenten kunnen hun school of groep daarvoor aanmelden bij het museum via educatie@onderwijsmuseum.nl

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.