gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kindersynode: wegens succes verlengd

0e7484b6e2f82ca9436cd56441715454

De workshops voor de Kindersynode die in het Onderwijsmuseum worden gehouden zijn zo’n succes, dat er een aantal extra wordt georganiseerd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In dit onderwijsprogramma ‘Sanne’s Synode’ bekijken kinderen de gelijknamige animatiefilm. Daarna voeren ze twee opdrachten uit.


De groep bekijkt de schoolplaat over de synode van Van Hove en discussiëert vervolgens over identiteit en religie.

Daarbij vragen zij zich bijvoorbeeld af of hun vriendjes eigenlijk wel altijd hetzelfde moeten geloven als zijzelf. Of dat iedereen mag vinden wat hij zelf wil.

Een tweede opdracht is het gezamenlijk maken van één grote tekening. Maar daarbij is praten verboden. Hoe beslis je met z’n allen zo snel dan hoe de tekening er uit gaat zien?

Sinds de start op 23 januari hebben 23 groepen aan het programma deelgenomen en waren de plaatsen voor de workshops snel volgeboekt.

Daarom is besloten er nog 10 extra aan toe te voegen. Docenten kunnen hun school of groep daarvoor aanmelden bij het museum via educatie@onderwijsmuseum.nl

Lees ook

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”