gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kindersynode: wegens succes verlengd

0e7484b6e2f82ca9436cd56441715454

De workshops voor de Kindersynode die in het Onderwijsmuseum worden gehouden zijn zo’n succes, dat er een aantal extra wordt georganiseerd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In dit onderwijsprogramma ‘Sanne’s Synode’ bekijken kinderen de gelijknamige animatiefilm. Daarna voeren ze twee opdrachten uit.


De groep bekijkt de schoolplaat over de synode van Van Hove en discussiëert vervolgens over identiteit en religie.

Daarbij vragen zij zich bijvoorbeeld af of hun vriendjes eigenlijk wel altijd hetzelfde moeten geloven als zijzelf. Of dat iedereen mag vinden wat hij zelf wil.

Een tweede opdracht is het gezamenlijk maken van één grote tekening. Maar daarbij is praten verboden. Hoe beslis je met z’n allen zo snel dan hoe de tekening er uit gaat zien?

Sinds de start op 23 januari hebben 23 groepen aan het programma deelgenomen en waren de plaatsen voor de workshops snel volgeboekt.

Daarom is besloten er nog 10 extra aan toe te voegen. Docenten kunnen hun school of groep daarvoor aanmelden bij het museum via educatie@onderwijsmuseum.nl

Lees ook

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?