gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kindersynode: wegens succes verlengd

0e7484b6e2f82ca9436cd56441715454

De workshops voor de Kindersynode die in het Onderwijsmuseum worden gehouden zijn zo’n succes, dat er een aantal extra wordt georganiseerd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In dit onderwijsprogramma ‘Sanne’s Synode’ bekijken kinderen de gelijknamige animatiefilm. Daarna voeren ze twee opdrachten uit.


De groep bekijkt de schoolplaat over de synode van Van Hove en discussiëert vervolgens over identiteit en religie.

Daarbij vragen zij zich bijvoorbeeld af of hun vriendjes eigenlijk wel altijd hetzelfde moeten geloven als zijzelf. Of dat iedereen mag vinden wat hij zelf wil.

Een tweede opdracht is het gezamenlijk maken van één grote tekening. Maar daarbij is praten verboden. Hoe beslis je met z’n allen zo snel dan hoe de tekening er uit gaat zien?

Sinds de start op 23 januari hebben 23 groepen aan het programma deelgenomen en waren de plaatsen voor de workshops snel volgeboekt.

Daarom is besloten er nog 10 extra aan toe te voegen. Docenten kunnen hun school of groep daarvoor aanmelden bij het museum via educatie@onderwijsmuseum.nl

Lees ook

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.