Dordrecht, Netherlands

Kindersynode: wegens succes verlengd

De workshops voor de Kindersynode die in het Onderwijsmuseum worden gehouden zijn zo’n succes, dat er een aantal extra wordt georganiseerd.
Gert van der Steen | 20 mei 2019 13:51 | Aangepast op 20 mei 2019 13:51
In dit onderwijsprogramma ‘Sanne’s Synode’ bekijken kinderen de gelijknamige animatiefilm. Daarna voeren ze twee opdrachten uit.


De groep bekijkt de schoolplaat over de synode van Van Hove en discussiëert vervolgens over identiteit en religie.

Daarbij vragen zij zich bijvoorbeeld af of hun vriendjes eigenlijk wel altijd hetzelfde moeten geloven als zijzelf. Of dat iedereen mag vinden wat hij zelf wil.

Een tweede opdracht is het gezamenlijk maken van één grote tekening. Maar daarbij is praten verboden. Hoe beslis je met z’n allen zo snel dan hoe de tekening er uit gaat zien?

Sinds de start op 23 januari hebben 23 groepen aan het programma deelgenomen en waren de plaatsen voor de workshops snel volgeboekt.

Daarom is besloten er nog 10 extra aan toe te voegen. Docenten kunnen hun school of groep daarvoor aanmelden bij het museum via educatie@onderwijsmuseum.nl

Lees ook

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...

Minima kunnen in deze zeven gemeenten gratis met het ov dit jaar

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht bieden inwoners met een laag inkomen een gratis ov-chipkaart aan v...

Loftrompet voor Ed: een gemeentepenning als kroon op vrijwilligerswerk

Een bijzonder moment voor Sliedrechter Ed Grootveld (64). Donderdagavond vertrekt de trompettist nie...

Twee Dordtenaren opgepakt in onderzoek naar reeks explosies Baarn

Twee Dordtenaren worden verdacht van betrokkenheid bij een poging tot brandstichting in Baarn. Ze zi...

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Moet het centrale plein van de Krispijnwijken straks verder zonder de dönerzaak, tabakswinkel en min...