gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kindersynode: wegens succes verlengd

0e7484b6e2f82ca9436cd56441715454.jpg

De workshops voor de Kindersynode die in het Onderwijsmuseum worden gehouden zijn zo’n succes, dat er een aantal extra wordt georganiseerd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In dit onderwijsprogramma ‘Sanne’s Synode’ bekijken kinderen de gelijknamige animatiefilm. Daarna voeren ze twee opdrachten uit.


De groep bekijkt de schoolplaat over de synode van Van Hove en discussiëert vervolgens over identiteit en religie.

Daarbij vragen zij zich bijvoorbeeld af of hun vriendjes eigenlijk wel altijd hetzelfde moeten geloven als zijzelf. Of dat iedereen mag vinden wat hij zelf wil.

Een tweede opdracht is het gezamenlijk maken van één grote tekening. Maar daarbij is praten verboden. Hoe beslis je met z’n allen zo snel dan hoe de tekening er uit gaat zien?

Sinds de start op 23 januari hebben 23 groepen aan het programma deelgenomen en waren de plaatsen voor de workshops snel volgeboekt.

Daarom is besloten er nog 10 extra aan toe te voegen. Docenten kunnen hun school of groep daarvoor aanmelden bij het museum via educatie@onderwijsmuseum.nl

Lees ook

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.