gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kindertehuis Varna kan betere zorg leveren door Dordtse donaties

22f79b22f4053d0c9bb6d60d295d6ea7

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“We hebben een hele mooie tuin en mensen die hier werken zorgen er goed voor", vertelt manager Sevdalina Petrova. "Voor de gezondheid van de kinderen is het nodig om een goede overkapping te hebben met een goede schaduw.”

In het tehuis in de Dordtse zusterstad worden kinderen met een fysieke of geestelijke beperking opgevangen. “Het zijn kinderen met meervoudige beperkingen. Vrijwel allemaal hebben ze een stoornis in het autistisch spectrum, maar dat is per kind verschillend” vertelt manager Sevdalina Petrova. In totaal wonen er negen kinderen in de woning, in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar.


De opbrengst van eerder inzamelingen is gebruikt voor het geschikt maken van de keuken voor kinderen, de aanschaf van gespecialiseerde stoelen en een hal.

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.Aan de zwemtocht deden twee Dordtenaren mee als onderdeel van de stedenband. Bij de City Swim op 31 augustus doen de twee zwemmers die de wedstrijd in Varna wonnen mee. &t=65s

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.