gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kindertehuis Varna kan betere zorg leveren door Dordtse donaties

22f79b22f4053d0c9bb6d60d295d6ea7.jpg

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“We hebben een hele mooie tuin en mensen die hier werken zorgen er goed voor", vertelt manager Sevdalina Petrova. "Voor de gezondheid van de kinderen is het nodig om een goede overkapping te hebben met een goede schaduw.”

In het tehuis in de Dordtse zusterstad worden kinderen met een fysieke of geestelijke beperking opgevangen. “Het zijn kinderen met meervoudige beperkingen. Vrijwel allemaal hebben ze een stoornis in het autistisch spectrum, maar dat is per kind verschillend” vertelt manager Sevdalina Petrova. In totaal wonen er negen kinderen in de woning, in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar.


De opbrengst van eerder inzamelingen is gebruikt voor het geschikt maken van de keuken voor kinderen, de aanschaf van gespecialiseerde stoelen en een hal.

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.Aan de zwemtocht deden twee Dordtenaren mee als onderdeel van de stedenband. Bij de City Swim op 31 augustus doen de twee zwemmers die de wedstrijd in Varna wonnen mee. &t=65s

Lees ook

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”