gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kindertehuis Varna kan betere zorg leveren door Dordtse donaties

22f79b22f4053d0c9bb6d60d295d6ea7

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“We hebben een hele mooie tuin en mensen die hier werken zorgen er goed voor", vertelt manager Sevdalina Petrova. "Voor de gezondheid van de kinderen is het nodig om een goede overkapping te hebben met een goede schaduw.”

In het tehuis in de Dordtse zusterstad worden kinderen met een fysieke of geestelijke beperking opgevangen. “Het zijn kinderen met meervoudige beperkingen. Vrijwel allemaal hebben ze een stoornis in het autistisch spectrum, maar dat is per kind verschillend” vertelt manager Sevdalina Petrova. In totaal wonen er negen kinderen in de woning, in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar.


De opbrengst van eerder inzamelingen is gebruikt voor het geschikt maken van de keuken voor kinderen, de aanschaf van gespecialiseerde stoelen en een hal.

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.Aan de zwemtocht deden twee Dordtenaren mee als onderdeel van de stedenband. Bij de City Swim op 31 augustus doen de twee zwemmers die de wedstrijd in Varna wonnen mee. &t=65s

Lees ook

mobiele camera crabbehof

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.