Dordrecht, Netherlands

Kindertehuis Varna kan betere zorg leveren door Dordtse donaties

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.
Robert van Loon | 7 augustus 2019 16:06 | Aangepast op 7 augustus 2019 16:06
“We hebben een hele mooie tuin en mensen die hier werken zorgen er goed voor", vertelt manager Sevdalina Petrova. "Voor de gezondheid van de kinderen is het nodig om een goede overkapping te hebben met een goede schaduw.”

In het tehuis in de Dordtse zusterstad worden kinderen met een fysieke of geestelijke beperking opgevangen. “Het zijn kinderen met meervoudige beperkingen. Vrijwel allemaal hebben ze een stoornis in het autistisch spectrum, maar dat is per kind verschillend” vertelt manager Sevdalina Petrova. In totaal wonen er negen kinderen in de woning, in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar.


De opbrengst van eerder inzamelingen is gebruikt voor het geschikt maken van de keuken voor kinderen, de aanschaf van gespecialiseerde stoelen en een hal.

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.Aan de zwemtocht deden twee Dordtenaren mee als onderdeel van de stedenband. Bij de City Swim op 31 augustus doen de twee zwemmers die de wedstrijd in Varna wonnen mee. &t=65s

Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...