gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kindertehuis Varna kan betere zorg leveren door Dordtse donaties

22f79b22f4053d0c9bb6d60d295d6ea7

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“We hebben een hele mooie tuin en mensen die hier werken zorgen er goed voor", vertelt manager Sevdalina Petrova. "Voor de gezondheid van de kinderen is het nodig om een goede overkapping te hebben met een goede schaduw.”

In het tehuis in de Dordtse zusterstad worden kinderen met een fysieke of geestelijke beperking opgevangen. “Het zijn kinderen met meervoudige beperkingen. Vrijwel allemaal hebben ze een stoornis in het autistisch spectrum, maar dat is per kind verschillend” vertelt manager Sevdalina Petrova. In totaal wonen er negen kinderen in de woning, in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar.


De opbrengst van eerder inzamelingen is gebruikt voor het geschikt maken van de keuken voor kinderen, de aanschaf van gespecialiseerde stoelen en een hal.

De zwemtocht in Varna voor een kindertehuis heeft drieduizend euro opgeleverd. Daarvan moet in de tuin van de Bulgaarse instelling een overkapping gebouwd worden.Aan de zwemtocht deden twee Dordtenaren mee als onderdeel van de stedenband. Bij de City Swim op 31 augustus doen de twee zwemmers die de wedstrijd in Varna wonnen mee. &t=65s

Lees ook

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.