Dordrecht, Netherlands

Kitty Kruger blij met nieuwe toiletvoorzieningen: 'wat mij betreft komen er meer'

Dordrecht is binnenkort drie openbare toiletten rijker. Zowel in de binnenstad als aan de rand van het centrum staan er al twee en in het Wantijpark bij spartelbad de Paddenstoel wordt er nog een gebouwd. Tot grote vreugde van GroenLinks gemeenteraadslid Kitty Kruger, één van de voorvechters van het openbaar toilet in de stad.
Jordy Nijenhuis | 22 juni 2021 12:02 | Aangepast op 22 juni 2021 12:02
“Wat mij betreft komen er nog veel meer, bijvoorbeeld bij de Waterbushaltes. Dat zijn toch plekken waar veel mensen bijeen komen. Maar de drie toiletten die er nu zijn, zijn al fantastisch. Daar hebben we jaren voor gestreden.”

Kruger kaartte het probleem van te weinig openbare toiletten in 2009 al aan in de gemeente raad. Het is volgens haar en vele Dordtse inwoners namelijk een behoorlijk probleem. In 2019 werd het onderwerp nog besproken in de gemeenteraadsvergadering. “Er zijn mensen die hun plas niet altijd even makkelijk kunnen ophouden. Bij een restaurant of café wordt het niet altijd gewaardeerd als je alleen komt voor een toiletbezoek. In de afgelopen jaren zijn er wel veel meer locaties gekomen met een sticker op het raam, waaruit blijkt dat men welkom is voor een toiletbezoek. Maar vanwege de corona-maatregelen was de horeca natuurljik maanden dicht."

De toiletten kosten naar schatting zo’n 400.000 euro per stuk. Hoewel Kruger in eerste instantie schrok van de kosten, vindt ze het toch dubbel en dwars waard. “Het is niet zo dat alleen de cabine zoveel geld kost. Bij alles wat gebouwd wordt komen vergunningen kijken en moeten aannemers betaald worden. En plannen maken op zich kost al wat. Het hebben van de openbare toiletten is hoog nodig; dat daar geld aan opgaat is logisch. We lopen immers ook niet te zeuren dat de renovatie van de Engelenburgerbrug nu alwéér extra geld blijkt te kosten.”

Je kunt de openbare toiletten vinden op de Grote Markt, bij de grote parkeerplaats op de Weeskinderendijk en er wordt nog gebouwd aan een voorziening bij de Paddenstoel in het Wantijpark.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...