gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kitty van der Veer wint Picturaprijs

De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura. De prijs bestaat uit een tentoonstelling in Pictura en een geldbedrag van 1500 euro. Dit jaar waren er achtenzestig deelnemers. De jury bestond uit een schilder. restaurator en een galeriehouder.

Graficus Kitty van der Veer (1979) is de maakster van de ets met als titel ‘Susurrance’ die in de foyer te zien is. In het juryrappart staat: ‘Ons oordeel is gevallen op Kitty van der Veer voor haar werk Susurrance, wat zoiets als gefluister, gemurmel of geruis betekent. Als de bezoeker de tijd neemt om goed naar het kunstwerk te kijken wordt de titel verduidelijkt door een gekrioel aan insecten en andere ondefinieerbare en mogelijk bedreigende wezens.’

De Salon is nog te zien tot en met 17 december in Teekengenootschap Pictura Voorstraat 190. Het is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 15.00 uur.

Foto: Kitty van der Veer

Lees ook

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.