gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kitty van der Veer wint Picturaprijs

De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura. De prijs bestaat uit een tentoonstelling in Pictura en een geldbedrag van 1500 euro. Dit jaar waren er achtenzestig deelnemers. De jury bestond uit een schilder. restaurator en een galeriehouder.

Graficus Kitty van der Veer (1979) is de maakster van de ets met als titel ‘Susurrance’ die in de foyer te zien is. In het juryrappart staat: ‘Ons oordeel is gevallen op Kitty van der Veer voor haar werk Susurrance, wat zoiets als gefluister, gemurmel of geruis betekent. Als de bezoeker de tijd neemt om goed naar het kunstwerk te kijken wordt de titel verduidelijkt door een gekrioel aan insecten en andere ondefinieerbare en mogelijk bedreigende wezens.’

De Salon is nog te zien tot en met 17 december in Teekengenootschap Pictura Voorstraat 190. Het is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 15.00 uur.

Foto: Kitty van der Veer

Lees ook

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.