gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kitty van der Veer wint Picturaprijs

De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura. De prijs bestaat uit een tentoonstelling in Pictura en een geldbedrag van 1500 euro. Dit jaar waren er achtenzestig deelnemers. De jury bestond uit een schilder. restaurator en een galeriehouder.

Graficus Kitty van der Veer (1979) is de maakster van de ets met als titel ‘Susurrance’ die in de foyer te zien is. In het juryrappart staat: ‘Ons oordeel is gevallen op Kitty van der Veer voor haar werk Susurrance, wat zoiets als gefluister, gemurmel of geruis betekent. Als de bezoeker de tijd neemt om goed naar het kunstwerk te kijken wordt de titel verduidelijkt door een gekrioel aan insecten en andere ondefinieerbare en mogelijk bedreigende wezens.’

De Salon is nog te zien tot en met 17 december in Teekengenootschap Pictura Voorstraat 190. Het is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 15.00 uur.

Foto: Kitty van der Veer

Lees ook

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.