gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kitty van der Veer wint Picturaprijs

De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura. De prijs bestaat uit een tentoonstelling in Pictura en een geldbedrag van 1500 euro. Dit jaar waren er achtenzestig deelnemers. De jury bestond uit een schilder. restaurator en een galeriehouder.

Graficus Kitty van der Veer (1979) is de maakster van de ets met als titel ‘Susurrance’ die in de foyer te zien is. In het juryrappart staat: ‘Ons oordeel is gevallen op Kitty van der Veer voor haar werk Susurrance, wat zoiets als gefluister, gemurmel of geruis betekent. Als de bezoeker de tijd neemt om goed naar het kunstwerk te kijken wordt de titel verduidelijkt door een gekrioel aan insecten en andere ondefinieerbare en mogelijk bedreigende wezens.’

De Salon is nog te zien tot en met 17 december in Teekengenootschap Pictura Voorstraat 190. Het is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 15.00 uur.

Foto: Kitty van der Veer

Lees ook

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.