gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kitty van der Veer wint Picturaprijs

De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Picturaprijs 2017 is gewonnen door Kitty van der Veer. Dat is bekendgemaakt op de tweejaarlijkse Salon der Leden van Teekengenootschap Pictura. De prijs bestaat uit een tentoonstelling in Pictura en een geldbedrag van 1500 euro. Dit jaar waren er achtenzestig deelnemers. De jury bestond uit een schilder. restaurator en een galeriehouder.

Graficus Kitty van der Veer (1979) is de maakster van de ets met als titel ‘Susurrance’ die in de foyer te zien is. In het juryrappart staat: ‘Ons oordeel is gevallen op Kitty van der Veer voor haar werk Susurrance, wat zoiets als gefluister, gemurmel of geruis betekent. Als de bezoeker de tijd neemt om goed naar het kunstwerk te kijken wordt de titel verduidelijkt door een gekrioel aan insecten en andere ondefinieerbare en mogelijk bedreigende wezens.’

De Salon is nog te zien tot en met 17 december in Teekengenootschap Pictura Voorstraat 190. Het is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 15.00 uur.

Foto: Kitty van der Veer

Lees ook

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_02_45_01.Still001

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.