gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kledingbeurs is 100

De kledingbeurs van de Unie Van Vrijwilligers (UVV) vindt deze week voor de honderdste keer plaats. De Pauluskerk hangt vol met gebruikte dames- en kinderkleding. De halfjaarlijkse beurs is maandag gestart en duurt nog tot en met woensdag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Zelfs de burgemeester kwam maandagochtend even langs en liet zich rondleiden door de ruimtes van de Pauluskerk. Het is enorm druk op de eerste verkoopdag. Mensen willen niet misgrijpen. Twee keer per jaar vindt de beurs voor gebruikte dames- en kinderkleding plaats. Nu hangt er voorjaarskleding.

Afgelopen vrijdag kon je kleding inleveren om te laten verkopen. Maximaal vijftien kledingstukken mocht je inleveren. Komende vrijdag weet je wat er van is verkocht en krijg je je geld.

Op de achtergrond is een grote groep vrijwilligers druk in de weer. Kleding wordt gesorteerd en op rekken gehangen. Er is teveel om in één keer in de verkoopruimtes te hangen. Continu worden lege rekken naar achteren gereden en komen er weer volle voor terug.

Driekwart van de opbrengst is bestemd voor de aanbieders van kleding. Van wat overblijft, moeten ook de kosten voor de beurs worden betaald. Wat overblijft gaat, normaal gesproken, naar zorgboerderij De Veldlinden. Maar nu niet. Omdat het de honderdste keer is dat de beurs plaatsvindt, wordt het geld nu besteed aan een etentje voor de vrijwilligers.

Lees ook

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.