gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kledingbeurs is 100

De kledingbeurs van de Unie Van Vrijwilligers (UVV) vindt deze week voor de honderdste keer plaats. De Pauluskerk hangt vol met gebruikte dames- en kinderkleding. De halfjaarlijkse beurs is maandag gestart en duurt nog tot en met woensdag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Zelfs de burgemeester kwam maandagochtend even langs en liet zich rondleiden door de ruimtes van de Pauluskerk. Het is enorm druk op de eerste verkoopdag. Mensen willen niet misgrijpen. Twee keer per jaar vindt de beurs voor gebruikte dames- en kinderkleding plaats. Nu hangt er voorjaarskleding.

Afgelopen vrijdag kon je kleding inleveren om te laten verkopen. Maximaal vijftien kledingstukken mocht je inleveren. Komende vrijdag weet je wat er van is verkocht en krijg je je geld.

Op de achtergrond is een grote groep vrijwilligers druk in de weer. Kleding wordt gesorteerd en op rekken gehangen. Er is teveel om in één keer in de verkoopruimtes te hangen. Continu worden lege rekken naar achteren gereden en komen er weer volle voor terug.

Driekwart van de opbrengst is bestemd voor de aanbieders van kleding. Van wat overblijft, moeten ook de kosten voor de beurs worden betaald. Wat overblijft gaat, normaal gesproken, naar zorgboerderij De Veldlinden. Maar nu niet. Omdat het de honderdste keer is dat de beurs plaatsvindt, wordt het geld nu besteed aan een etentje voor de vrijwilligers.

Lees ook

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.