gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kledingbeurs is 100

De kledingbeurs van de Unie Van Vrijwilligers (UVV) vindt deze week voor de honderdste keer plaats. De Pauluskerk hangt vol met gebruikte dames- en kinderkleding. De halfjaarlijkse beurs is maandag gestart en duurt nog tot en met woensdag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Zelfs de burgemeester kwam maandagochtend even langs en liet zich rondleiden door de ruimtes van de Pauluskerk. Het is enorm druk op de eerste verkoopdag. Mensen willen niet misgrijpen. Twee keer per jaar vindt de beurs voor gebruikte dames- en kinderkleding plaats. Nu hangt er voorjaarskleding.

Afgelopen vrijdag kon je kleding inleveren om te laten verkopen. Maximaal vijftien kledingstukken mocht je inleveren. Komende vrijdag weet je wat er van is verkocht en krijg je je geld.

Op de achtergrond is een grote groep vrijwilligers druk in de weer. Kleding wordt gesorteerd en op rekken gehangen. Er is teveel om in één keer in de verkoopruimtes te hangen. Continu worden lege rekken naar achteren gereden en komen er weer volle voor terug.

Driekwart van de opbrengst is bestemd voor de aanbieders van kleding. Van wat overblijft, moeten ook de kosten voor de beurs worden betaald. Wat overblijft gaat, normaal gesproken, naar zorgboerderij De Veldlinden. Maar nu niet. Omdat het de honderdste keer is dat de beurs plaatsvindt, wordt het geld nu besteed aan een etentje voor de vrijwilligers.

Lees ook

PSX_20261106_213951

Fietser geschept door busje, bestuurder aangehouden

Bij een aanrijding op de Pontonniersweg in Papendrecht is vrijdagavond een fietser gewond geraakt. Het slachtoffer werd geschept door een bestelbus. De bestuurder is aangehouden op verdenking van rijden onder invloed.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

ek winnaars pkc

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

ONTVOERING WEBSITE FOTO

Twee mannen vast na gijzeling, mogelijk verband met inbeslagname drugs

De politie heeft twee mensen opgepakt op verdenking van een gijzeling van een man in een flat in Zwijndrecht. Het gaat om twee mannen van 18 en 19 jaar oud, uit Papendrecht en Rotterdam.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.