gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kledingbeurs is 100

De kledingbeurs van de Unie Van Vrijwilligers (UVV) vindt deze week voor de honderdste keer plaats. De Pauluskerk hangt vol met gebruikte dames- en kinderkleding. De halfjaarlijkse beurs is maandag gestart en duurt nog tot en met woensdag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Zelfs de burgemeester kwam maandagochtend even langs en liet zich rondleiden door de ruimtes van de Pauluskerk. Het is enorm druk op de eerste verkoopdag. Mensen willen niet misgrijpen. Twee keer per jaar vindt de beurs voor gebruikte dames- en kinderkleding plaats. Nu hangt er voorjaarskleding.

Afgelopen vrijdag kon je kleding inleveren om te laten verkopen. Maximaal vijftien kledingstukken mocht je inleveren. Komende vrijdag weet je wat er van is verkocht en krijg je je geld.

Op de achtergrond is een grote groep vrijwilligers druk in de weer. Kleding wordt gesorteerd en op rekken gehangen. Er is teveel om in één keer in de verkoopruimtes te hangen. Continu worden lege rekken naar achteren gereden en komen er weer volle voor terug.

Driekwart van de opbrengst is bestemd voor de aanbieders van kleding. Van wat overblijft, moeten ook de kosten voor de beurs worden betaald. Wat overblijft gaat, normaal gesproken, naar zorgboerderij De Veldlinden. Maar nu niet. Omdat het de honderdste keer is dat de beurs plaatsvindt, wordt het geld nu besteed aan een etentje voor de vrijwilligers.

Lees ook

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.

plucheplakkers

'Dit moment sloeg een gat in het vertrouwen van FC Dordrecht'

De bekende nachtkaars dooft langzaam op de Krommedijk. FC Dordrecht heeft een theoretische kans om de nacompetitie te halen, maar de huidige nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie weet ook dat het een lastig karwei wordt om nog de play-offs te halen.