gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kledingbeurs is 100

De kledingbeurs van de Unie Van Vrijwilligers (UVV) vindt deze week voor de honderdste keer plaats. De Pauluskerk hangt vol met gebruikte dames- en kinderkleding. De halfjaarlijkse beurs is maandag gestart en duurt nog tot en met woensdag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Zelfs de burgemeester kwam maandagochtend even langs en liet zich rondleiden door de ruimtes van de Pauluskerk. Het is enorm druk op de eerste verkoopdag. Mensen willen niet misgrijpen. Twee keer per jaar vindt de beurs voor gebruikte dames- en kinderkleding plaats. Nu hangt er voorjaarskleding.

Afgelopen vrijdag kon je kleding inleveren om te laten verkopen. Maximaal vijftien kledingstukken mocht je inleveren. Komende vrijdag weet je wat er van is verkocht en krijg je je geld.

Op de achtergrond is een grote groep vrijwilligers druk in de weer. Kleding wordt gesorteerd en op rekken gehangen. Er is teveel om in één keer in de verkoopruimtes te hangen. Continu worden lege rekken naar achteren gereden en komen er weer volle voor terug.

Driekwart van de opbrengst is bestemd voor de aanbieders van kleding. Van wat overblijft, moeten ook de kosten voor de beurs worden betaald. Wat overblijft gaat, normaal gesproken, naar zorgboerderij De Veldlinden. Maar nu niet. Omdat het de honderdste keer is dat de beurs plaatsvindt, wordt het geld nu besteed aan een etentje voor de vrijwilligers.

Lees ook

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.

veerdienstschoonhoven.jpg

Na eerste veerpont was ook tweede uit de vaart: ‘Flink omrijden’

De pont tussen Groot-Ammers en Schoonhoven heeft dinsdag een deel van de dag niet gevaren. De eerste van de twee pontjes werd maandag al uit de vaart gehouden vanwege technische problemen en dinsdag ging onverwachts ook de tweede boot stuk. Rond 13:00 uur ging één pont weer in de vaart.

stormshadow.png

Drama voor kinderboerderij: net geboren veulen en zijn moeder overleden

Stadsboerderij Weizigt heeft verdrietig nieuws te verwerken gekregen. Minipaard Shadow en haar pasgeboren veulen Storm zijn onverwachts overleden, meldt de boerderij. Dat gebeurde in een gespecialiseerde paardenkliniek, waar beide paarden waren vanwege een geplande knieoperatie van moeder Shadow.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.