gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kledingbeurs is 100

De kledingbeurs van de Unie Van Vrijwilligers (UVV) vindt deze week voor de honderdste keer plaats. De Pauluskerk hangt vol met gebruikte dames- en kinderkleding. De halfjaarlijkse beurs is maandag gestart en duurt nog tot en met woensdag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Zelfs de burgemeester kwam maandagochtend even langs en liet zich rondleiden door de ruimtes van de Pauluskerk. Het is enorm druk op de eerste verkoopdag. Mensen willen niet misgrijpen. Twee keer per jaar vindt de beurs voor gebruikte dames- en kinderkleding plaats. Nu hangt er voorjaarskleding.

Afgelopen vrijdag kon je kleding inleveren om te laten verkopen. Maximaal vijftien kledingstukken mocht je inleveren. Komende vrijdag weet je wat er van is verkocht en krijg je je geld.

Op de achtergrond is een grote groep vrijwilligers druk in de weer. Kleding wordt gesorteerd en op rekken gehangen. Er is teveel om in één keer in de verkoopruimtes te hangen. Continu worden lege rekken naar achteren gereden en komen er weer volle voor terug.

Driekwart van de opbrengst is bestemd voor de aanbieders van kleding. Van wat overblijft, moeten ook de kosten voor de beurs worden betaald. Wat overblijft gaat, normaal gesproken, naar zorgboerderij De Veldlinden. Maar nu niet. Omdat het de honderdste keer is dat de beurs plaatsvindt, wordt het geld nu besteed aan een etentje voor de vrijwilligers.

Lees ook

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.