gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kledingbeurs is 100

De kledingbeurs van de Unie Van Vrijwilligers (UVV) vindt deze week voor de honderdste keer plaats. De Pauluskerk hangt vol met gebruikte dames- en kinderkleding. De halfjaarlijkse beurs is maandag gestart en duurt nog tot en met woensdag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Zelfs de burgemeester kwam maandagochtend even langs en liet zich rondleiden door de ruimtes van de Pauluskerk. Het is enorm druk op de eerste verkoopdag. Mensen willen niet misgrijpen. Twee keer per jaar vindt de beurs voor gebruikte dames- en kinderkleding plaats. Nu hangt er voorjaarskleding.

Afgelopen vrijdag kon je kleding inleveren om te laten verkopen. Maximaal vijftien kledingstukken mocht je inleveren. Komende vrijdag weet je wat er van is verkocht en krijg je je geld.

Op de achtergrond is een grote groep vrijwilligers druk in de weer. Kleding wordt gesorteerd en op rekken gehangen. Er is teveel om in één keer in de verkoopruimtes te hangen. Continu worden lege rekken naar achteren gereden en komen er weer volle voor terug.

Driekwart van de opbrengst is bestemd voor de aanbieders van kleding. Van wat overblijft, moeten ook de kosten voor de beurs worden betaald. Wat overblijft gaat, normaal gesproken, naar zorgboerderij De Veldlinden. Maar nu niet. Omdat het de honderdste keer is dat de beurs plaatsvindt, wordt het geld nu besteed aan een etentje voor de vrijwilligers.

Lees ook

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.