Dordrecht, Netherlands

Klimaatalarm klinkt ook in Dordt

Met veel lawaai wordt er aanstaande zondag vanuit het Weizigtpark aandacht gevraagd voor het klimaat. Dordrecht sluit zich daarmee aan bij ruim 40 andere locatie in Nederland waar het zogenaamde klimaatalarm af gaat. Dat is een initiatief van de Klimaatcrisis Coalitie, en samenwerking van onder meer FNV, Milieudefensie, Greenpeace en Oxfam Novib.
Marjolein Vos | 8 maart 2021 15:41 | Aangepast op 8 maart 2021 15:41
Vanuit Dordrecht heeft Platform Duurzaam Dordrecht zich hierbij aangesloten. “Klimaat is al jaren een hot topic maar we willen kort voor de verkiezingen er toch weer aandacht voor vragen”, zegt Tristan in het radioprogramma Studio De Witt. “Zoals het er nu voorstaat halen we de klimaatdoelen (van 2030) niet eens. Er moet actie worden ondernomen. Er moet een eerlijk en daadkrachtig klimaatbeleid komen. Waar kleine boeren ook niet de dupe van worden."


Daarom roept het Platform iedereen op om zondagmiddag naar het Weizigtpark te komen. Er is toestemming van de gemeente in verband met de coronaregels. Iedereen wordt verzocht een mondkapje te dragen en 1,5 meter afstand te houden. Vanaf een podium zullen diverse mensen spreken over het klimaat. Daarnaast zal er ook een speciaal gecomponeerd klimaatlied klinken en wordt er een gedicht voorgedragen. Om 15.00 uur wordt iedereen opgeroepen zoveel mogelijk lawaai te maken, bijvoorbeeld door op trommels te slaan.


Ook de klokken van de Grote Kerk, de Wilhelminakerk en de Buitenwacht worden geluid. “Het is niet alleen een oproep richting de politiek”, voegt Els Hauser van Platform Duurzaam Dordrecht toe. “We roepen ook instellingen en bedrijven en mensen persoonlijk op om over het onderwerp na te denken”.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...