gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klimkunstwerk blijft staan

Het klimkunstwerk op het Leerpark blijft voorlopig staan. Het dreigde na de zomer te worden gesloopt, omdat eigenaar Davinci College dacht het terrein leeg op te moeten leveren. De naastgelegen school gaat namelijk ook plat. De gemeente wil het kunstwerk toch behouden. Voorlopig.

Peter Tromp |  | Aangepast op
We hebben geen belang bij behoud van het kunstwerk”, zegt Henk van der Kaay van het Davinci College. De school is eigenaar van het in 1986 door Wim Korvinus en Boudewijn Payens gebouwde kunstwerk. Het is bedoeld om tegenaan te klimmen en werd gebruikt tijdens gymlessen.


Klimmen gebeurt tegenwoordig in de even verderop gelegen overdekte klimhal. Het kunstwerk is niet meer benaderbaar. Om het terrein heen staat een hek.


De gemeente heeft nu toch gezegd dat het kunstwerk voorlopig mag blijven staan. Het is geen garantie voor de toekomst. Mogelijk kan het kunstwerk worden verplaatst, maar over waarheen is nog niet nagedacht.


Lees ook

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.