gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klimkunstwerk blijft staan

Het klimkunstwerk op het Leerpark blijft voorlopig staan. Het dreigde na de zomer te worden gesloopt, omdat eigenaar Davinci College dacht het terrein leeg op te moeten leveren. De naastgelegen school gaat namelijk ook plat. De gemeente wil het kunstwerk toch behouden. Voorlopig.

Peter Tromp |  | Aangepast op
We hebben geen belang bij behoud van het kunstwerk”, zegt Henk van der Kaay van het Davinci College. De school is eigenaar van het in 1986 door Wim Korvinus en Boudewijn Payens gebouwde kunstwerk. Het is bedoeld om tegenaan te klimmen en werd gebruikt tijdens gymlessen.


Klimmen gebeurt tegenwoordig in de even verderop gelegen overdekte klimhal. Het kunstwerk is niet meer benaderbaar. Om het terrein heen staat een hek.


De gemeente heeft nu toch gezegd dat het kunstwerk voorlopig mag blijven staan. Het is geen garantie voor de toekomst. Mogelijk kan het kunstwerk worden verplaatst, maar over waarheen is nog niet nagedacht.


Lees ook

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”