gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klimkunstwerk blijft staan

Het klimkunstwerk op het Leerpark blijft voorlopig staan. Het dreigde na de zomer te worden gesloopt, omdat eigenaar Davinci College dacht het terrein leeg op te moeten leveren. De naastgelegen school gaat namelijk ook plat. De gemeente wil het kunstwerk toch behouden. Voorlopig.

Peter Tromp |  | Aangepast op
We hebben geen belang bij behoud van het kunstwerk”, zegt Henk van der Kaay van het Davinci College. De school is eigenaar van het in 1986 door Wim Korvinus en Boudewijn Payens gebouwde kunstwerk. Het is bedoeld om tegenaan te klimmen en werd gebruikt tijdens gymlessen.


Klimmen gebeurt tegenwoordig in de even verderop gelegen overdekte klimhal. Het kunstwerk is niet meer benaderbaar. Om het terrein heen staat een hek.


De gemeente heeft nu toch gezegd dat het kunstwerk voorlopig mag blijven staan. Het is geen garantie voor de toekomst. Mogelijk kan het kunstwerk worden verplaatst, maar over waarheen is nog niet nagedacht.


Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.