gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klimkunstwerk blijft staan

Het klimkunstwerk op het Leerpark blijft voorlopig staan. Het dreigde na de zomer te worden gesloopt, omdat eigenaar Davinci College dacht het terrein leeg op te moeten leveren. De naastgelegen school gaat namelijk ook plat. De gemeente wil het kunstwerk toch behouden. Voorlopig.

Peter Tromp |  | Aangepast op
We hebben geen belang bij behoud van het kunstwerk”, zegt Henk van der Kaay van het Davinci College. De school is eigenaar van het in 1986 door Wim Korvinus en Boudewijn Payens gebouwde kunstwerk. Het is bedoeld om tegenaan te klimmen en werd gebruikt tijdens gymlessen.


Klimmen gebeurt tegenwoordig in de even verderop gelegen overdekte klimhal. Het kunstwerk is niet meer benaderbaar. Om het terrein heen staat een hek.


De gemeente heeft nu toch gezegd dat het kunstwerk voorlopig mag blijven staan. Het is geen garantie voor de toekomst. Mogelijk kan het kunstwerk worden verplaatst, maar over waarheen is nog niet nagedacht.


Lees ook

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

De Plucheplakkers

FC Dordrecht vliegt meteen uit de beker, De Plucheplakkers zijn kritisch

FC Dordrecht-fans opgelet: De Plucheplakkers sparen de Schapenkoppen niet in de nieuwste podcast-aflevering. De ploeg zette zichzelf namelijk voor schut bij SC Genemuiden, dat ten koste van de Dordtenaren verder bekerde (3-2). Is het dieptepunt nu bereikt?

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

cobra6politie

Tassen vol illegaal vuurwerk op slaapkamer en in garagebox: jongen (16) en vrouw (25) opgepakt

Op meerdere plekken in de regio is vorige week illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het gaat onder meer om honderden cobra's, verschillende soorten shells en nitraten. Een 16-jarige jongen uit Dordrecht en een 25-jarige vrouw uit Arkel zijn aangehouden.