gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klimkunstwerk blijft staan

Het klimkunstwerk op het Leerpark blijft voorlopig staan. Het dreigde na de zomer te worden gesloopt, omdat eigenaar Davinci College dacht het terrein leeg op te moeten leveren. De naastgelegen school gaat namelijk ook plat. De gemeente wil het kunstwerk toch behouden. Voorlopig.

Peter Tromp |  | Aangepast op
We hebben geen belang bij behoud van het kunstwerk”, zegt Henk van der Kaay van het Davinci College. De school is eigenaar van het in 1986 door Wim Korvinus en Boudewijn Payens gebouwde kunstwerk. Het is bedoeld om tegenaan te klimmen en werd gebruikt tijdens gymlessen.


Klimmen gebeurt tegenwoordig in de even verderop gelegen overdekte klimhal. Het kunstwerk is niet meer benaderbaar. Om het terrein heen staat een hek.


De gemeente heeft nu toch gezegd dat het kunstwerk voorlopig mag blijven staan. Het is geen garantie voor de toekomst. Mogelijk kan het kunstwerk worden verplaatst, maar over waarheen is nog niet nagedacht.


Lees ook

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

Pands Seringenstraat

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

FOTO WEBSITE

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

Nieuw project

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.