Dordrecht, Netherlands

Klimwand Leerpark toch gesloopt

Het klimkunstwerk op het Leerpark dreigt toch te worden gesloopt.
Peter Tromp | 10 november 2016 17:34 | Aangepast op 10 november 2016 17:34
Het kunstwerk staat op een stuk grond waar woningen moeten komen. De sloop van het naastgelegen oude schoolgebouw is al in volle gang.

Verplaatsen van het kunstwerk kost vier ton en dat vindt de gemeente te duur. Dat is mede gebaseerd op de mening van een deskundige van het Dordrechts Museum. Hij zegt dat het belang van het kunstwerk voor de stad gering is.

Kunstenaar Boudewijn Payens, die een deel van het kunstwerk maakte, is onaangenaam verrast. Afgelopen zomer dacht hij nog dat het behouden zou blijven. Hij vindt dat iedereen naar elkaar wijst en geen beslissing durft te nemen.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wandelen langs enge plekken: 'We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben'

De veiligheid van vrouwen stond vrijdagavond in Dordrecht centraal tijdens de Enge Route Wandeling. ...

Let op: komende avonden één buis Drechttunnel dicht

Weggebruikers op de A16 moeten komende avonden en nachten rekening houden met afsluitingen. Rijkswat...

Zwaar vuurwerk vernielt auto volledig; politie zoekt voorbijrijdende fietser

De politie is op zoek naar mensen die iets hebben gezien of gehoord rondom een explosie in Zwijndrec...

Besluitvorming opvang minderjarige vluchtelingen ‘zorgvuldig en volgens de regels'

De besluitvorming over de opvanglocatie voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen aan de Weterin...

Oplichter opgepakt dankzij man (84): ‘Meneer bleek een zeer goed toneelspeler’

In Ridderkerk is afgelopen vrijdag een oplichter opgepakt. De politie kreeg daarbij hulp van het beo...

Anouk (21) maakt met buurtbewoners metersgrote muurschildering in eigen wijk

De 21-jarige kunstenaar Anouk Brand heeft met buurtbewoners een kale, saaie muur aan de Pijnenburg i...