Dordrecht, Netherlands

Klimwand Leerpark toch gesloopt

Het klimkunstwerk op het Leerpark dreigt toch te worden gesloopt.
Peter Tromp | 10 november 2016 17:34 | Aangepast op 10 november 2016 17:34
Het kunstwerk staat op een stuk grond waar woningen moeten komen. De sloop van het naastgelegen oude schoolgebouw is al in volle gang.

Verplaatsen van het kunstwerk kost vier ton en dat vindt de gemeente te duur. Dat is mede gebaseerd op de mening van een deskundige van het Dordrechts Museum. Hij zegt dat het belang van het kunstwerk voor de stad gering is.

Kunstenaar Boudewijn Payens, die een deel van het kunstwerk maakte, is onaangenaam verrast. Afgelopen zomer dacht hij nog dat het behouden zou blijven. Hij vindt dat iedereen naar elkaar wijst en geen beslissing durft te nemen.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Onrustig jaar in dit dorp met jongeren in de hoofdrol: ‘Probeer het gesprek aan te gaan’

Alblasserdammers zijn ‘gezamenlijk verantwoordelijk’ voor de jongeren in het dorp, ook als zij overl...

Vrijwilligers overhandigen petitie aan burgemeester om sluiting van cultuurcentrum DOOR te voorkomen

‘Behoud de culturele broedplaats waar kunst, cultuur en mensen elkaar ontmoeten’, dat is de boodscha...

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

De Dordtse raad reageert vol afschuw op de gebeurtenissen op begraafplaats Essenhof. Daar zijn grave...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Caty Groen schrijft tiende boek in misdaadreeks: 'Als ik iets interessants voorbij zie komen, schrijf ik het gelijk op'

Een rechercheur, een onopgeloste moord en Dordrecht als decor: dat zijn de vaste ingrediënten van de...

Dit gebouw met 51 appartementen wordt gebouwd voor senioren en er zijn al 800 aanmeldingen

Al ruim drie jaar geleden werd het aangekondigd, maar nu is de verkoop van een nieuw appartementenco...