Dordrecht, Netherlands

Klok gieten voor vieringtorentje Grote Kerk

Onder flinke belangstelling is zaterdagavond op het Grotekerksplein een bronzen klok gegoten. Het is er een uit een serie van twee die uiteindelijk in het vieringtorentje moeten komen te hangen. “De klokken zijn gegoten in het kader van 800 jaar Dordrecht,” vertelt stadsbeiaardier Boudewijn Zwart.
Dennis Koorevaar | 4 oktober 2021 16:00 | Aangepast op 4 oktober 2021 16:00
“De gemeente wilde een activiteit die te maken had met het verleden, die iets moois was voor het heden en blijvend in voor de toekomst. In de toren hangen al klokken. Maar op de kerk staat ook de vieringtoren. Daar horen klokjes in, maar niemand weet wat daar mee gebeurd is.” Zo doende ontstond het idee om de klokken op middeleeuwse wijze te gieten en straks in het torentje te hangen. “En over 800 jaar klinken ze nog steeds.”

Toeschouwers konden na het gieten een handje korrels krijgen, zoals dat in de Middeleeuwen ook ging. Dat zou een traditie geweest zijn. “Vroeger konden de klokkengieters daar wat extra’s mee verdienen.” vertelt Zwart. “Dan gingen zij met een zak langs de, vaak rijke, mensen. Zij konden dan een duit in het zakje doen en een extraatje verdienen aan het rest brons.”

Tijdens de herdenking van de St. Elisabethvloed in november zullen de klokken overgedragen worden aan het kerkbestuur.

Lees ook

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...