Dordrecht, Netherlands

Klok Stadhuis krijgt opknapbeurt

Wie wil weten hoe laat het is, kan daarvoor de komende maand niet terecht bij het Stadhuis. De klok wordt namelijk weggehaald voor een onderhoudsbeurt.
Marjolein Vos | 9 april 2021 14:17 | Aangepast op 9 april 2021 14:17
Maandagochtend worden de wijzers en de cijfers van de klok verwijderd. "Het is echt wel tijd voor een opknapbeurt," laat een woordvoerder van de gemeente weten. "Al het bling is er wel van af."

De wijzers en cijfers worden naar een werkplaats gebracht, geschilderd en opnieuw voorzien van bladgoud.

Als de klokdelen verwijderd zijn, wordt ook het houtwerk rondom het uurwerk aangepakt: alles wordt geschilderd.

In oktober werd ook het Groothoofd al flink onder handen genomen. RTV Dordrecht maakte een uitgebreide reportage over hoe dat eraan toeging.

Foto: Fokko van der Straaten.

Lees ook

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...