Dordrecht, Netherlands

Klok Stadhuis krijgt opknapbeurt

Wie wil weten hoe laat het is, kan daarvoor de komende maand niet terecht bij het Stadhuis. De klok wordt namelijk weggehaald voor een onderhoudsbeurt.
Marjolein Vos | 9 april 2021 14:17 | Aangepast op 9 april 2021 14:17
Maandagochtend worden de wijzers en de cijfers van de klok verwijderd. "Het is echt wel tijd voor een opknapbeurt," laat een woordvoerder van de gemeente weten. "Al het bling is er wel van af."

De wijzers en cijfers worden naar een werkplaats gebracht, geschilderd en opnieuw voorzien van bladgoud.

Als de klokdelen verwijderd zijn, wordt ook het houtwerk rondom het uurwerk aangepakt: alles wordt geschilderd.

In oktober werd ook het Groothoofd al flink onder handen genomen. RTV Dordrecht maakte een uitgebreide reportage over hoe dat eraan toeging.

Foto: Fokko van der Straaten.

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...