gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Knegt wil rentree in Dordrecht

b1ecace77bcff1d1a968e7747a938950.jpg

Shorttracklegende Sjinkie Knegt hoopt in februari mee te kunnen doen aan de kampioenschappen in Dordrecht. Dat laat hij weten aan de NOS. Knegt was dit weekend aanwezig in Leeuwarden waar hij door de omroep geïnterviewd werd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Ik heb heel lang niets kunnen doen. Heb opnieuw moeten leren lopen. Daarna wilde ik graag weer schaatsen. Dat wil ik zo snel en zo hard mogelijk doen. De laatste tijd ga ik met grote stappen vooruit," vertelt Knegt. Vorig jaar liep hij ernstige brandwonden op toen hij zijn houtkachel thuis aanstak.

Aan het NK kon Knegt nog niet meedoen, zo besloot hij in overleg met zijn coach Jeroen Otter. "Ik laat bij trainingen zien dat ik weer hard kan schaatsen, maar het utihoudingsvermogen kan veel beter (...)Het zou mooi zijn als ik in Dordrecht zou kunnen starten." De wedstrijden voor het wereldkampioenschap worden op 14, 15 en 16 februari op de Sportboulevard gehouden.


Eerder was Sjinkie Knegt in Dordrecht al succesvol. In 2015 behaalde hij zilver op de 500 meter en goud op de 1000 en de 1500 meter.

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.