gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Knegt wil rentree in Dordrecht

b1ecace77bcff1d1a968e7747a938950

Shorttracklegende Sjinkie Knegt hoopt in februari mee te kunnen doen aan de kampioenschappen in Dordrecht. Dat laat hij weten aan de NOS. Knegt was dit weekend aanwezig in Leeuwarden waar hij door de omroep geïnterviewd werd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Ik heb heel lang niets kunnen doen. Heb opnieuw moeten leren lopen. Daarna wilde ik graag weer schaatsen. Dat wil ik zo snel en zo hard mogelijk doen. De laatste tijd ga ik met grote stappen vooruit," vertelt Knegt. Vorig jaar liep hij ernstige brandwonden op toen hij zijn houtkachel thuis aanstak.

Aan het NK kon Knegt nog niet meedoen, zo besloot hij in overleg met zijn coach Jeroen Otter. "Ik laat bij trainingen zien dat ik weer hard kan schaatsen, maar het utihoudingsvermogen kan veel beter (...)Het zou mooi zijn als ik in Dordrecht zou kunnen starten." De wedstrijden voor het wereldkampioenschap worden op 14, 15 en 16 februari op de Sportboulevard gehouden.


Eerder was Sjinkie Knegt in Dordrecht al succesvol. In 2015 behaalde hij zilver op de 500 meter en goud op de 1000 en de 1500 meter.

Lees ook

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.