gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Knegt wil rentree in Dordrecht

b1ecace77bcff1d1a968e7747a938950

Shorttracklegende Sjinkie Knegt hoopt in februari mee te kunnen doen aan de kampioenschappen in Dordrecht. Dat laat hij weten aan de NOS. Knegt was dit weekend aanwezig in Leeuwarden waar hij door de omroep geïnterviewd werd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Ik heb heel lang niets kunnen doen. Heb opnieuw moeten leren lopen. Daarna wilde ik graag weer schaatsen. Dat wil ik zo snel en zo hard mogelijk doen. De laatste tijd ga ik met grote stappen vooruit," vertelt Knegt. Vorig jaar liep hij ernstige brandwonden op toen hij zijn houtkachel thuis aanstak.

Aan het NK kon Knegt nog niet meedoen, zo besloot hij in overleg met zijn coach Jeroen Otter. "Ik laat bij trainingen zien dat ik weer hard kan schaatsen, maar het utihoudingsvermogen kan veel beter (...)Het zou mooi zijn als ik in Dordrecht zou kunnen starten." De wedstrijden voor het wereldkampioenschap worden op 14, 15 en 16 februari op de Sportboulevard gehouden.


Eerder was Sjinkie Knegt in Dordrecht al succesvol. In 2015 behaalde hij zilver op de 500 meter en goud op de 1000 en de 1500 meter.

Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.