Dordrecht, Netherlands

Knopen en boeken moeten bezoekers naar Binnenvaartmuseum leiden

Op de René Siegfried, de boot waarop het Binnenvaartmuseum te vinden is, was zaterdag een boekenmarkt met boeken over verschillende onderwerpen. Maar dat is niet het enige: ook is er elke maand een workshop over touw in het museum op het Wantij.
Corrado Francke | 15 oktober 2019 14:36 | Aangepast op 15 oktober 2019 14:36
“We hebben veel scheepvaartboeken”, legt ambassadeur Jos Hubens uit. “Maar er zijn ook kookboeken, kinderboeken, romans en thrillers: van alles dus.”

De boekenmarkt was niet het enige wat er in het Binnenvaartmuseum te doen was. Elke maand wordt een workshop gehouden over touw op de boot. “Mensen die uit de scheepvaart komen, op scouting zitten of hebben gezeten, en mensen die gefascineerd raken van de mogelijkheden van een stukje touw, komen hier”, zegt knoopexpert Theo Slijkerman. “Je ontdekt zo dat er meer mensen zijn die dat leuk vinden en daarom zitten we hier maandelijks.”

Lees ook

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...

Marco Stam kritisch over opgravingen Essenhof: 'Werknemers getraumatiseerd'

“En dan zijn we verbaasd dat mensen het vertrouwen verliezen in de politiek”. Gemeenteraadslid Marco...