"Dat heeft te maken met de omgeving", vertelt Andries Boneschansker van de KNRM. "Het Drierivierenpunt is het strukste verkeersknooppunt op het water van Europa. We hebben te maken met zeevaart, binnenvaart en pleziervaart, dat kriskras door elkaar heen gaat."
En ook aan de Biesbosch hebben de reddingswerkers hun handen vol. "Mensen beseffen niet altijd dat het een getijdegebied is en er een verschil van 80 centimeter tussen eb en vloed is."
De KNRM bestaat volledig uit vrijwilligers die 24 uur per dag klaar moeten staan, en bij verschillende gevallen opgeroepen. De meest voorkomende oproep is vaak voor een gestrande boot.
Dit jaar moesten de vrijwilligers ook al weer twee keer uitrukken. “Dit is voor de wintertijd al vrij veel." De zomertijd is het vooral het drukst, aangezien er dan meer mensen zich op het water bevinden voor verkoeling.
De meeste mensen verkijken zich vaak op het water, daarom is het zeer belangrijk om goed voorbereid met je reis te starten. De KNRM raad daarom ook aan, een kaart mee te nemen en goed om je heen te blijven kijken waar je bent.