Dordrecht, Netherlands

Koekjes tegen eenzaamheid

Er moet meer aandacht komen voor eenzaamheid. Dat vindt de gemeente Dordrecht. Daarom werd woensdagmiddag de campagne 'Je bent niet alleen' gelanceerd door wethouder Heijkoop.
Fokko van der Straaten | 6 maart 2019 17:45 | Aangepast op 6 maart 2019 17:45
De campagne bestaat uit tientallen initiatieven van bedrijven en instellingen in de stad. "We moeten er samen de schouders onderzetten. Eenzaamheid komt vaak voor, ook in Dordrecht," zegt de wethouder.

De aftrap van de campagne werd gehouden in de winkel/bakkerij Nobel's Brood. En dat is niet voor niets. De eigenaren verkopen niet alleen brood, maar hebben ook een hoekje ingericht waar mensen kunnen gaat zitten en wat eten. "Zo vervullen we ook een ontmoetingsfunctie voor de wijk," legt Sander Nobel uit.

In Bakkerij Van der Sterre hebben ze duizenden koekjes gebakken die de eenzaamheid moeten bestrijden. "We delen ze uit, onder andere in verzorgingshuizen. Het is een laagdrempelige manier om over het onderwerp te praten," aldus Chris van der Waard.

De bestrijding van eenzaamheid sluit helemaal aan bij het thema van The Passion, die volgende maand in Dordrecht wordt opgevoerd. Ook daarbij wordt de slogan 'Je bent niet alleen' gebruikt.

Lees ook

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...