gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koelvrachtwagen op z’n kant: ‘Ik heb zoiets in 40 jaar nog nooit meegemaakt’

e84b3c2fa53921bf93e8d33755100ac3

Een koelvrachtwagen van familiebedrijf Nickoot B.V. raakte woensdagmiddag op zijn kant op de Mijlweg in Dordrecht. In de wagen lag 15.000 kilo aan vleeswaren, dus het koeltransportbedrijf heeft zo snel mogelijk gehandeld: “We zijn het met twintig man op de weg gaan overladen naar een andere wagen”, vertelt eigenaar Henne Koot.

Redactie Streekomroep | Roxane Kroon |  | Aangepast op
De vrachtwagen was onderweg naar Frankrijk. De vleeswaren kwamen van een slachtfabriek in Overijssel en zouden geleverd worden aan verschillende klanten in Parijs. 

Snel overladen 
Het overladen van de vleeswaren duurde ongeveer anderhalf uur, vertelt Koot. “We wilden eerst proberen om de trailer in één keer op te takelen, maar een veiligheidsadviseur van de gemeente raadde dat ter plekke af.” Medewerkers van het bedrijf en bekenden zijn toen met haast gaan sjouwen. 

De Mijlweg was woensdag aan het eind van de middag vanaf de Laan der Verenigde Naties afgesloten voor de afhandeling van het ongeluk. 

Volgens Koot was het vleeswaar nog in goede staat, maar het is nog niet zeker of de lading gered is. “De trailer heeft constant dichtgezeten en alles leek nog bevroren. Maar we wachten nu op de beslissing van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit.” 

Hoe nu verder 
Het is nog niet duidelijk wat de oorzaak was van het ongeval. De bestuurder, een jonge man, is er met ‘een dikke elleboog’ en de schrik vanaf gekomen. Na een kort bezoek aan het ziekenhuis kwam hij samen met zijn ouders nog terug naar de gevallen vrachtwagen tijdens het lossen. 

De vrachtwagen en de trailer zijn total loss en staan inmiddels in de loods van het bedrijf. Koot verwacht voor zowel die schade als het eventuele verlies van de vleeswaren verzekerd te zijn. Toch is het met een situatie als deze afwachten wat de volgende stappen zijn. "Ik doe dit werk al 40 jaar. Ik heb wel eens ongevallen gezien, maar zoiets als dit heb ik nog nooit meegemaakt.” 

Bekijk hieronder ook kort de beelden van het ongeluk.

Lees meer over:

|

Lees ook

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.