gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koevoets speelt Bach

Dirigent en organist Eric Koevoets speelt 27 juni De Grote Orgelmis van Johann Sebastian Bach. Hij doet dat in de Sint Antoniuskerk aan de Burgemeester De Raadtsingel.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De orgelmis is een meesterwerk van Bach uit zijn latere jaren. Al zijn inzichten, technieken en vaardigheden zitter er in. Het is één van de meest beroemde orgelwerken van Bach.

Eric Koevoets is dirigent van het Dordtse Vrouwenkoor La Confiance en piano- en orgeldocent bij het Muziekonderwijscentrum Dubbelsteyn. In het verleden was hij dirigent en organist in de Sint Antoniuskerk. Koevoets heeft ook cd’s uitgebracht met orgelmuziek. Die zijn onder andere opgenomen op het Pelsorgel in de Sint Antoniuskerk.

Het concert vindt dinsdag 27 juni om 20.00 uur plaats in de Sint Antoniuskerk aan de Burgemeester De Raadtsingel. De kerk gaat een half uur eerder al open. Het concert is gratis. Na afloop wordt er wel gecollecteerd.

Lees ook

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.