gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koevoets speelt Bach

Dirigent en organist Eric Koevoets speelt 27 juni De Grote Orgelmis van Johann Sebastian Bach. Hij doet dat in de Sint Antoniuskerk aan de Burgemeester De Raadtsingel.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De orgelmis is een meesterwerk van Bach uit zijn latere jaren. Al zijn inzichten, technieken en vaardigheden zitter er in. Het is één van de meest beroemde orgelwerken van Bach.

Eric Koevoets is dirigent van het Dordtse Vrouwenkoor La Confiance en piano- en orgeldocent bij het Muziekonderwijscentrum Dubbelsteyn. In het verleden was hij dirigent en organist in de Sint Antoniuskerk. Koevoets heeft ook cd’s uitgebracht met orgelmuziek. Die zijn onder andere opgenomen op het Pelsorgel in de Sint Antoniuskerk.

Het concert vindt dinsdag 27 juni om 20.00 uur plaats in de Sint Antoniuskerk aan de Burgemeester De Raadtsingel. De kerk gaat een half uur eerder al open. Het concert is gratis. Na afloop wordt er wel gecollecteerd.

Lees ook

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.