Dordrecht, Netherlands

Kolff bij persconferentie Veiligheidsregio: ‘carbid schieten is geen alternatief voor vuurwerk’

De huidige maatregelen blijven nog wel even van kracht, carbid schieten is géén alternatief voor vuurwerk en het zorgpersoneel zit aan z’n limiet: dat was de boodschap van burgemeester Wouter Kolff, voorzitter van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid bij de persconferentie van donderdag.
Vivian Rutte | 26 november 2020 16:44 | Aangepast op 26 november 2020 16:44
Volhouden

“We zijn zeker niet ontevreden, de maatregelen worden goed nageleefd, maar dat is ook nog steeds heel hard nodig. De daling is ingezet, maar nog niet hard genoeg,” waarschuwt Kolff. Het massaal naleven van de coronamaatregelen blijft nodig omdat de druk op de zorg onverminderd hoog is, benadrukt Kolff: “Het zorgpersoneel heeft een limiet, en die is nu echt in zicht. We kunnen ons écht geen derde golf permitteren, en een heel lange tweede golf ook niet.”

Cijfers

Het aantal besmettingen in onze regio daalt wel iets harder dan in het hele land, volgens Kolff. Twee weken geleden waren er nog 263 besmettingen per 24 uur, nu zijn dat er zo’n 147. En dat is dus dankzij het goed naleven van die maatregelen, zegt de voorzitter. Hoewel hij daar dus positief over is, zijn er de afgelopen twee weken ook wel boetes uitgedeeld in Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid: 68 stuks plus 113 waarschuwingen. Verder zijn er in totaal sinds april 15 lasten onder dwangsom opgelegd aan ondernemers in de regio die zich onvoldoende aan de maatregelen hielden.

Feestdagen

Wat betreft de feestdagen is de Veiligheidsregio duidelijk: Zowel Sinterklaas als kerst zullen toch echt klein gevierd moeten worden. “Nog steeds worden de meeste mensen besmet in huiselijke kring. Het doel dat we met z’n allen nastreven nadert, maar we moeten ook in december echt nog even volhouden,” beaamt Paul van Hattem, manager publieke gezondheid van GGD ZHZ. Op dit moment staat Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid landelijk op de vijfde plaats met meer dan 250 besmettingen per 100.000 inwoners per week, en valt daarmee nog steeds onder risiconiveau ‘zeer ernstig’.

Niet om te pesten

“Het zal u niet ontgaan zijn, er is dit jaar op 31 december een vuurwerkverbod. Dat is niet om te pesten, maar om gewonden te voorkomen en de zorg te ontlasten,” zegt Kolff. Carbid schieten vindt hij een onzinnig alternatief, “want vuurwerk steken we ‘s avonds af om te kunnen zien, carbid schieten doe je overdag en daar heb je op oudjaarsavond heb je dus niets aan. Het is ook verboden in onze gemeente.” De burgemeester kijkt nog naar een alternatief om jongeren te bieden, want dat het zeer vervelend is, snapt hij wel. “We proberen zo veel mogelijk vooraf al te voorkomen dat jongeren overlast gaan geven, en zetten ook extra capaciteit in tijdens de jaarwisseling. Maar ik heb geen zin in een kat- en muisspel.”

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...