Dordrecht, Netherlands

Kolff blikt terug op familiedrama, twee jaar na dato: 'Opdat vooral de mooie herinneringen blijven'

Burgemeester Wouter Kolff staat vandaag stil bij het familiedrama dat zich precies twee jaar geleden voltrok aan de Heimerstein. Een agent bracht zijn vrouw, twee kinderen en vervolgens zichzelf om het leven.
Robin Nanninga | 9 september 2021 10:02 | Aangepast op 9 september 2021 10:02
'Een drama met alleen maar verliezers', schrijft Kolff over die avond op 9 september 2019. 'Vandaag denk ik aan hun nabestaanden, buurtbewoners, klasgenootjes, vrienden en collega’s. Opdat vooral de mooie herinneringen blijven.'

De agent gebruikte zijn dienstwapen om zijn gezin om te brengen. De man reed ongeveer een uur na werktijd terug naar het politiebureau om zijn wapen op te halen. Uit onderzoek van de Rijksrecherche bleek dat hij en zijn vrouw relatieproblemen hadden.

Vorig jaar werd voor de nabestaanden van de slachtoffers een herdenksteen onthuld in het Oostkilpark. Op de steen staat een tekst van de Dordtse dichter Jan Eijkelboom: 't is het moment dat blijft. De eeuwigheid is wat vergaat.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...