Dordrecht, Netherlands

Kolff: 'Britse variant als donderwolk boven ons hoofd; avondklok kan helpen'

Burgemeester Kolff zou er begrip voor hebben als het kabinet besluit een avondklok in te voeren. Kolff sprak zich eerder uit tegen een regionale avondklok, maar volgens hem liggen de zaken nu anders.
Vivian Rutte | 14 januari 2021 16:12 | Aangepast op 14 januari 2021 16:12
In een eerder stadium, toen de regionale lockdown dreigde, zei Kolff dat een regionale avondklok hem niet zo heel nuttig leek omdat er dan onderscheid wordt gemaakt tussen delen van het land. Nu gaat het echter om een landelijke avondklok, waar het kabinet over heeft besloten om nog extra OMT-advies over te vragen. Zo'n besluit zou volgens de burgemeester niet zijn om te pesten, maar is echt bedoeld als een soort buffer die we nog kunnen inzetten. "Zeker met de Britse variant die als een soort donderwolk boven ons hoofd hangt. Het kabinet overweegt een avondklok om een schrikbeeld zoals in Groot-Brittannië, met ambulances in de rij die hun patiënten niet kwijtkunnen, te voorkomen."

Kolff vindt het daarom verstandig dat het kabinet advies inwint bij het OMT. "Ik heb er op zich begrip voor, maar wel onder bepaalde voorwaarden en het moet ook goed onderbouwd worden als het kabinet daartoe overgaat." De huidige lockdown zorgt dat mensen elkaar nu al minder ontmoeten dan normaal, maar een avondklok kan besmettingen in de thuissituatie nog extra helpen verminderen, denkt Kolff. "Het grootschalig vaccineren is nog niet op gang gekomen, dus een extra maatregel uit de gereedschapskist halen is misschien wel goed."

Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...