gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff in persconferentie: “Horeca, handhaving en gezond verstand maken versoepelingen mogelijk”

4f1d6504f27c993a6488686dff31bd0a

Wouter Kolff, burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, maakte in de wekelijkse persconferentie duidelijk dat de versoepelingen alleen mogelijk zijn door een samenspel van maatregelen en ieders gezond verstand. Hij uitte zijn tevredenheid over de cijfers van afgelopen week, maar verduidelijkte ook een aantal maatregelen die de komende week ingaan.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Zo mag vanaf 1 juni de horeca om 12 uur open, en dat roept verwarring op rondom verantwoordelijkheid en handhaving. Want wat gebeurt er bij moeilijkheden of overtreding van de coronamaatregelen? “In de eerste plaats ligt de verantwoordelijkheid bij de horeca-ondernemers zelf, net als vroeger,” legt Kolff uit. “Ik heb liever dat zij handhaving of de politie bellen bij problemen, dan dat ze incidenten gaan achterhouden. De personen die de problemen veroorzaken, zullen door ons worden gestraft.”


Kolff verduidelijkte verder een aantal maatregelen. Zo telt een gebouw met meerdere ondernemingen inclusief horeca, gewoon als horeca met de daarbij behorende regels. Ook zalencentra moeten zich houden aan het maximum van 30 personen vanaf 1 juni, en 100 vanaf 1 juli. “Dat is omdat we ook het aantal reisbewegingen willen beperken”, licht hij toe. De Veiligheidsregio geeft hierbij als tip voor vertrek drukte te controleren op Google Maps, en op basis hiervan zelf een afweging te maken.

Ook grijze gebieden zoals terrassen van sportkantines moeten nog even dichtblijven.


Kolff maakte verder duidelijk dat ook in onze veiligheidsregio op terrassen 1,5 meter afstand moet worden gehouden, tenzij men uit hetzelfde huishouden komt, of met twee personen.

Voor culturele instellingen geldt ook het maximum van 30 personen, kaartjes moeten vooraf online worden gekocht.


Wouter Kolff uitte verder zijn medeleven aan alle betrokkenen van het Parkhuis, waar de cijfers wel lijken te stabiliseren.


Hij benadrukte tot slot dat er dit weekend en vanaf 1 juni overal toezicht zal zijn en dat drukke gebieden indien nodig zullen worden afgesloten, “maar hopelijk is iedereen bereid goed gedrag te vertonen, want alleen dan kunnen we ook toewerken naar meer versoepelingen op 1 juli.”

Lees ook

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.