gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff in persconferentie: “Horeca, handhaving en gezond verstand maken versoepelingen mogelijk”

4f1d6504f27c993a6488686dff31bd0a

Wouter Kolff, burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, maakte in de wekelijkse persconferentie duidelijk dat de versoepelingen alleen mogelijk zijn door een samenspel van maatregelen en ieders gezond verstand. Hij uitte zijn tevredenheid over de cijfers van afgelopen week, maar verduidelijkte ook een aantal maatregelen die de komende week ingaan.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Zo mag vanaf 1 juni de horeca om 12 uur open, en dat roept verwarring op rondom verantwoordelijkheid en handhaving. Want wat gebeurt er bij moeilijkheden of overtreding van de coronamaatregelen? “In de eerste plaats ligt de verantwoordelijkheid bij de horeca-ondernemers zelf, net als vroeger,” legt Kolff uit. “Ik heb liever dat zij handhaving of de politie bellen bij problemen, dan dat ze incidenten gaan achterhouden. De personen die de problemen veroorzaken, zullen door ons worden gestraft.”


Kolff verduidelijkte verder een aantal maatregelen. Zo telt een gebouw met meerdere ondernemingen inclusief horeca, gewoon als horeca met de daarbij behorende regels. Ook zalencentra moeten zich houden aan het maximum van 30 personen vanaf 1 juni, en 100 vanaf 1 juli. “Dat is omdat we ook het aantal reisbewegingen willen beperken”, licht hij toe. De Veiligheidsregio geeft hierbij als tip voor vertrek drukte te controleren op Google Maps, en op basis hiervan zelf een afweging te maken.

Ook grijze gebieden zoals terrassen van sportkantines moeten nog even dichtblijven.


Kolff maakte verder duidelijk dat ook in onze veiligheidsregio op terrassen 1,5 meter afstand moet worden gehouden, tenzij men uit hetzelfde huishouden komt, of met twee personen.

Voor culturele instellingen geldt ook het maximum van 30 personen, kaartjes moeten vooraf online worden gekocht.


Wouter Kolff uitte verder zijn medeleven aan alle betrokkenen van het Parkhuis, waar de cijfers wel lijken te stabiliseren.


Hij benadrukte tot slot dat er dit weekend en vanaf 1 juni overal toezicht zal zijn en dat drukke gebieden indien nodig zullen worden afgesloten, “maar hopelijk is iedereen bereid goed gedrag te vertonen, want alleen dan kunnen we ook toewerken naar meer versoepelingen op 1 juli.”

Lees ook

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.