gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff in persconferentie: “Horeca, handhaving en gezond verstand maken versoepelingen mogelijk”

4f1d6504f27c993a6488686dff31bd0a.jpg

Wouter Kolff, burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, maakte in de wekelijkse persconferentie duidelijk dat de versoepelingen alleen mogelijk zijn door een samenspel van maatregelen en ieders gezond verstand. Hij uitte zijn tevredenheid over de cijfers van afgelopen week, maar verduidelijkte ook een aantal maatregelen die de komende week ingaan.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Zo mag vanaf 1 juni de horeca om 12 uur open, en dat roept verwarring op rondom verantwoordelijkheid en handhaving. Want wat gebeurt er bij moeilijkheden of overtreding van de coronamaatregelen? “In de eerste plaats ligt de verantwoordelijkheid bij de horeca-ondernemers zelf, net als vroeger,” legt Kolff uit. “Ik heb liever dat zij handhaving of de politie bellen bij problemen, dan dat ze incidenten gaan achterhouden. De personen die de problemen veroorzaken, zullen door ons worden gestraft.”


Kolff verduidelijkte verder een aantal maatregelen. Zo telt een gebouw met meerdere ondernemingen inclusief horeca, gewoon als horeca met de daarbij behorende regels. Ook zalencentra moeten zich houden aan het maximum van 30 personen vanaf 1 juni, en 100 vanaf 1 juli. “Dat is omdat we ook het aantal reisbewegingen willen beperken”, licht hij toe. De Veiligheidsregio geeft hierbij als tip voor vertrek drukte te controleren op Google Maps, en op basis hiervan zelf een afweging te maken.

Ook grijze gebieden zoals terrassen van sportkantines moeten nog even dichtblijven.


Kolff maakte verder duidelijk dat ook in onze veiligheidsregio op terrassen 1,5 meter afstand moet worden gehouden, tenzij men uit hetzelfde huishouden komt, of met twee personen.

Voor culturele instellingen geldt ook het maximum van 30 personen, kaartjes moeten vooraf online worden gekocht.


Wouter Kolff uitte verder zijn medeleven aan alle betrokkenen van het Parkhuis, waar de cijfers wel lijken te stabiliseren.


Hij benadrukte tot slot dat er dit weekend en vanaf 1 juni overal toezicht zal zijn en dat drukke gebieden indien nodig zullen worden afgesloten, “maar hopelijk is iedereen bereid goed gedrag te vertonen, want alleen dan kunnen we ook toewerken naar meer versoepelingen op 1 juli.”

Lees ook

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

dordtinstoom.jpg

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

jeugdlintjealb.png

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.

Heel holland bakt ASz.png

Genieten zónder gluten: ziekenhuis organiseert bakwedstrijd voor kinderen met ziekte

Een glutenvrije editie van Heel Holland Bakt, die werd deze week georganiseerd in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Deze versie was speciaal voor patiënten die lijden aan coeliakie, een chronische auto-immuunziekte waardoor zij geen gluten mogen eten. Maar nu was daar even niets van te merken.