gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff in persconferentie: “Horeca, handhaving en gezond verstand maken versoepelingen mogelijk”

4f1d6504f27c993a6488686dff31bd0a

Wouter Kolff, burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, maakte in de wekelijkse persconferentie duidelijk dat de versoepelingen alleen mogelijk zijn door een samenspel van maatregelen en ieders gezond verstand. Hij uitte zijn tevredenheid over de cijfers van afgelopen week, maar verduidelijkte ook een aantal maatregelen die de komende week ingaan.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Zo mag vanaf 1 juni de horeca om 12 uur open, en dat roept verwarring op rondom verantwoordelijkheid en handhaving. Want wat gebeurt er bij moeilijkheden of overtreding van de coronamaatregelen? “In de eerste plaats ligt de verantwoordelijkheid bij de horeca-ondernemers zelf, net als vroeger,” legt Kolff uit. “Ik heb liever dat zij handhaving of de politie bellen bij problemen, dan dat ze incidenten gaan achterhouden. De personen die de problemen veroorzaken, zullen door ons worden gestraft.”


Kolff verduidelijkte verder een aantal maatregelen. Zo telt een gebouw met meerdere ondernemingen inclusief horeca, gewoon als horeca met de daarbij behorende regels. Ook zalencentra moeten zich houden aan het maximum van 30 personen vanaf 1 juni, en 100 vanaf 1 juli. “Dat is omdat we ook het aantal reisbewegingen willen beperken”, licht hij toe. De Veiligheidsregio geeft hierbij als tip voor vertrek drukte te controleren op Google Maps, en op basis hiervan zelf een afweging te maken.

Ook grijze gebieden zoals terrassen van sportkantines moeten nog even dichtblijven.


Kolff maakte verder duidelijk dat ook in onze veiligheidsregio op terrassen 1,5 meter afstand moet worden gehouden, tenzij men uit hetzelfde huishouden komt, of met twee personen.

Voor culturele instellingen geldt ook het maximum van 30 personen, kaartjes moeten vooraf online worden gekocht.


Wouter Kolff uitte verder zijn medeleven aan alle betrokkenen van het Parkhuis, waar de cijfers wel lijken te stabiliseren.


Hij benadrukte tot slot dat er dit weekend en vanaf 1 juni overal toezicht zal zijn en dat drukke gebieden indien nodig zullen worden afgesloten, “maar hopelijk is iedereen bereid goed gedrag te vertonen, want alleen dan kunnen we ook toewerken naar meer versoepelingen op 1 juli.”

Lees ook

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.