Dordrecht, Netherlands

Kolff in persconferentie: “Stappen tot stand gekomen door goed naleefgedrag”

Wouter Kolff, burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, prijst het gedrag rondom de coronamaatregelen van de inwoners afgelopen week. “Er is een relatief rustig beeld in de regio, al blijft het belangrijk om nog steeds de basismaatregelen in acht te nemen.”
Corrado Francke | 20 mei 2020 11:42 | Aangepast op 20 mei 2020 11:42
In de afgelopen dagen zijn er geen van de ‘hotspots’ in de regio afgesloten, ook geen winkelstraten. “Het was uiteindelijk niet nodig om te doen, maar afstand houden, drukte vermijden en zorgen voor hygiëne is nog altijd belangrijk”, legt Kolff uit.

Vanaf komend weekend zullen de niet-voedingskramen die in het verleden een plek hadden ook weer op de weekmarkt te zien zijn. “Wel is er een aangepaste looproute en niet alle ondernemers zullen meerdere kramen krijgen.”

De burgemeester roept wel op om samen de maatregelen van 1 juni mogelijk te maken. “Het wordt lekker weer, maar blijf het gezond verstand gebruiken: voor onszelf en voor elkaar.”

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...