Dordrecht, Netherlands

Kolff : Laat verplichting opvang niet aan burgemeesters over

Het kabinet moet voorzitters van de regio niet gaan opleggen opvangplekken voor asielzoekers bij collega-burgemeesters in hun regio af te dwingen. Gebeurt dit wel, dan wordt de boel op scherp gezet. Dat zegt burgemeester Kolff, ook voorzitter van de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.
Marjolein Vos | 21 juni 2022 16:55 | Aangepast op 21 juni 2022 16:55
Maandagavond liep het overleg tussen staatssecretaris Van der Burg en de voorzitters van de 25 veiligheidsregio’s vast. Het kabinet wil dat gemeenten ruimte beschikbaar stellen voor assielzoekers maar de gemeenten willen van het kabinet eerst duidelijkheid geeft over toekomst en financiering. Bovendien kampen ook gemeenten met een personeelstekort waardoor begeleiding van asielzoekers in de knel komt.
Afschuiven van het probleem naar gemeenten te makkelijk

Sinds 2015 is het probleem gezamenlijk onderkent maar tot nu toe heeft het kabinet geen stappen genomen, zegt Kolff. “Dus dan wordt het wel erg makkelijk de problemen naar de burgmeesters af te schuiven.” Over het plan van het kabinet om de regio's te sommeren, is Kolff duidelijk: “Dat gaat gewoon niet gebeuren. Daarmee zet je boel op scherp. Wat uiteindelijk moet, dat moet. Mensen buiten laten slapen of in overvolle opvangcentra is mensonterend. Maar het moet nu wel goed geregeld worden.”
Nieuw overleg

Veel gemeenten, waaronder ook Dordrecht, voelden zich overvallen door het kabinet.
Burgemeesters willen eerst met hun achterban overleggen voordat er besluiten worden genomen. Staatssecretaris Van de Burg gaat terug naar het kabinet om de eisen van de gemeenten voor te leggen. Mogelijk later deze week komen de 25 burgemeesters en de staatssecretaris opnieuw bij elkaar om te praten over oplossingen. Ondertussen laat Vluchtelingenwerk Nederland weten dat de situatie onhoudbaar is.

Benieuwd wat Wouter Kolff nog meer te zeggen heeft over de vluchtelingencrisis? Bekijk hier het gehele interview dat wij met hem hadden.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Lees ook

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...