gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: meer inzicht in geldstromen moskee

Burgemeester Kolff wil meer inzicht krijgen in de buitenlandse geldstromen van gebedshuizen, zo staat dinsdag te lezen in dagblad Trouw.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Kolff sluit zich daarmee aan bij zijn collega Pauline Krikke, de burgemeester van Den Haag. Zij wil dat er een wet wordt opgesteld die dit mogelijk maakt.


De Dordtse burgemeester pleit vooral voor een ‘stevig rijksbeleid’ om intolerante boodschappen tegen te gaan. “Het gaat mij niet primair om buitenlandse financiering. Het gaat mij erom dat in sommige geloofsstromingen een klimaat gecreëerd wordt waarin haat en geweld een kans krijgen".

Vorige week is de Dordste Al-Fath moskee in opspraak gekomen door een reportage van Nieuwsuur. Daaruit is gebleken dat er donaties vanuit Saudi-Arabië zijn geweest. Daarnaast werd er bekend dat er omstreden predikanten waren uitgenodigd, vrouw onvriendelijke preken zijn verteld en was er een terreurverdachte actief.

Lees ook

FOTO THUMB UITSLAG 2026 ZWI.png

Zo stemde Zwijndrecht: lokale partij verreweg de grootste

In Zwijndrecht is Algemeen Belang Zwijndrecht de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 41 procent van de stemmen. Daarna volgen op grote afstand de ChristenUnie-SGP (14,4 procent) en CDA (12,8 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 SLIE.png

Zo stemde Sliedrecht: Verschil tussen nummer 1 en 2 is maar 15 stemmen

In Sliedrecht is SGP-ChristenUnie de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De partij kreeg 28 procent van de stemmen, nipt meer dan de lokale partij Slydregt.NU (27,9 procent). Daarna volgt PRO Sliedrecht (18,3 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 PAP.png

Zo stemde Papendrecht: nieuwkomer PVV grootste partij

In Papendrecht is de PVV de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De partij, nieuwkomer in Papendrecht, kreeg 21,6 procent van de stemmen. Daarna volgen de VVD (13,9 procent) en Onafhankelijk Papendrecht (9,6 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 MOL.png

Zo stemde Molenlanden: opnieuw hoogste opkomstpercentage

In Molenlanden is Doe mee! Molenlanden de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 28,6 procent van de stemmen. Daarna volgen SGP (27,8 procent) en CDA (18,3 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 RID.png

Zo stemde Ridderkerk: Partij 18PLUS grote winnaar

In Ridderkerk is de Partij 18PLUS de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 36,6 procent van de stemmen. Daarna volgen de SGP (15,3 procent) en CDA (8,5 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 HIA.png

Zo stemde Hendrik-Ido-Ambacht: Realistisch Ambacht grootste winnaar

In Hendrik-Ido-Ambacht is Realistisch Ambacht de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. Deze partij kreeg 28,8 procent van de stemmen. Daarna volgen CU-SGP (25,2 procent) en Gemeente Belangen (14,2 procent).