gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: meer inzicht in geldstromen moskee

Burgemeester Kolff wil meer inzicht krijgen in de buitenlandse geldstromen van gebedshuizen, zo staat dinsdag te lezen in dagblad Trouw.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Kolff sluit zich daarmee aan bij zijn collega Pauline Krikke, de burgemeester van Den Haag. Zij wil dat er een wet wordt opgesteld die dit mogelijk maakt.


De Dordtse burgemeester pleit vooral voor een ‘stevig rijksbeleid’ om intolerante boodschappen tegen te gaan. “Het gaat mij niet primair om buitenlandse financiering. Het gaat mij erom dat in sommige geloofsstromingen een klimaat gecreëerd wordt waarin haat en geweld een kans krijgen".

Vorige week is de Dordste Al-Fath moskee in opspraak gekomen door een reportage van Nieuwsuur. Daaruit is gebleken dat er donaties vanuit Saudi-Arabië zijn geweest. Daarnaast werd er bekend dat er omstreden predikanten waren uitgenodigd, vrouw onvriendelijke preken zijn verteld en was er een terreurverdachte actief.

Lees ook

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.