Dordrecht, Netherlands

Kolff: meer inzicht in geldstromen moskee

Burgemeester Kolff wil meer inzicht krijgen in de buitenlandse geldstromen van gebedshuizen, zo staat dinsdag te lezen in dagblad Trouw.
Marjolein Vos | 1 mei 2018 14:14 | Aangepast op 1 mei 2018 14:14
Kolff sluit zich daarmee aan bij zijn collega Pauline Krikke, de burgemeester van Den Haag. Zij wil dat er een wet wordt opgesteld die dit mogelijk maakt.


De Dordtse burgemeester pleit vooral voor een ‘stevig rijksbeleid’ om intolerante boodschappen tegen te gaan. “Het gaat mij niet primair om buitenlandse financiering. Het gaat mij erom dat in sommige geloofsstromingen een klimaat gecreëerd wordt waarin haat en geweld een kans krijgen".

Vorige week is de Dordste Al-Fath moskee in opspraak gekomen door een reportage van Nieuwsuur. Daaruit is gebleken dat er donaties vanuit Saudi-Arabië zijn geweest. Daarnaast werd er bekend dat er omstreden predikanten waren uitgenodigd, vrouw onvriendelijke preken zijn verteld en was er een terreurverdachte actief.

Lees ook

Tegoeden Dordtpas verlengd naar 2022

Goed nieuws voor de Dordtenaren met een Dordtpas: de tegoeden worden namelijk meegenomen naar volgen...

Komt het Nationaal Historisch Museum naar Dordt? Gemeente onderzoekt mogelijkheden

Een extra museum in het bestaande museumpalet van Dordrecht. De ChristenUnie/SGP dacht hier al eerde...

Zangeres Merol verovert nét niet de beker, maar wel veel harten in Belgische Slimste Mens

Ze was er dichtbij, maar helaas: zangeres Merel Baldé – beter bekend als Merol – heeft net naas...

Oud-wethouder Sleeking: “Alleen met Beter voor Dordt aan het roer blijven we koersvast”

In september nam hij na jaren afscheid als wethouder en partijleider van Beter voor Dordt. Piet Slee...

Dordtenaar (18) die steen naar politiebusje zou hebben gegooid bij Klassieker is geen verdachte meer

De Dordtenaar die eerder deze week werd opgepakt omdat hij een steen door de ruit van een politiebus...

Inchecken op de halte en geen Hooikade in de winter: dit is er allemaal veranderd rondom de waterbus

Blue Amigo is de nieuwe exploitant van de waterbus en dat betekent dat er voor reizigers het een en ...