gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff niet bevreesd voor nieuwe 'hoofdrol'

9cc16361f6a45602a7ccb63ef57cde67

De Dordtse burgemeester Kolff krijgt als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid méér verantwoordelijkheid in de bestrijding van de corona-crisis. Het kabinet maakte gisteren bekend, dat de regie over de crisis niet meer puur landelijk zal zijn, omdat regio's nu eenmaal verschillen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
"Samen met de andere burgemeesters in de regio krijg ik inderdaad de verantwoordelijk om snel in te grijpen als zich bijvoorbeeld ergens een brandhaard aandoet. Dan is het onze taak om het virus weer snel terug te drijven in het hoekje waarin het nu zit."

De regel van anderhalve meter blijft heilig, ook voor Kolff. Al erkent hij, dat er ook aandacht moet zijn voor andere maatregelen, zoals ventilatie en filters in luchtbehandelingssystemen: "ik denk dat dat ook belangrijk is. Daar wordt ook onderzoek naar gedaan."

Bedrijven, theater, sportclubs en andere instellingen vanaf 1 juli weer open gaan of méér mensen mogen ontvangen, hoeven in de regio Zuid-Holland Zuid géén protocollen te maken of plannen ter toetsing aan te bieden. Eerder moest dat wel.

"Zo min mogelijk bureaucratie", zegt Kolff, "ik reken op het gezond verstand van mensen en organisaties. Bekijk hoe je het met inachtneming van de regels gaat doen. Waar het mis gaat, zeker als sprake is van excessen, grijpen we in."

&t=5s

Lees ook

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”