gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff over fraude met toegangstesten in horeca: 'ongelooflijk dom als een ondernemer dat toelaat'

98f9679c46e14a8c524404346ad08a4a

Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht, ook voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, heeft geen signalen ontvangen dat in zijn regio gefraudeerd is met QR-codes rondom de toegangstesten voor de horeca. Dat zou elders in het land wel zijn gebeurd. De voorzitters van de veiligheidsregio's hielden het functioneren van het Testen voor Toegang-systeem maandagavond tegen het licht tijdens de laatste reguliere wekelijkse vergadering van het Veiligheidsberaad.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Sinds afgelopen weekeinde zijn dansgelegenheden zoals nachtclubs en discotheken weer open. De anderhalve meter afstand-regel geldt daar niet als bezoekers een negatieve coronatest kunnen laten zien. De horecaondernemer kan er ook voor kiezen om zijn tafeltjes wel zo neer te zetten dat er anderhalve meter afstand gehouden wordt. Een toegangstest is dan niet nodig.

Op diverse plekken in het land ging het vrijdag en zaterdag mis met het testen. Er ontstonden lange rijen bij testlocaties en door een hackpoging kreeg niet iedereen op tijd de uitslag van zijn test. Vervolgens waren er berichten dat horecaondernemers niet goed controleerden, waardoor mensen met de QR-code van iemand anders binnen konden komen.

Derde partij voor controle

Burgemeester Aboutaleb, voorzitter van de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond, zei in het Veiligheidsberaad dat hij de controle graag wil loskoppelen van de organisator of clubeigenaar. Hij overweegt in de vergunningen te laten opnemen dat een derde partij de controles moet gaan uitvoeren.

Burgemeester Wouter Kolff ziet weinig in deze aanpak. "Ik sta er iets anders in", zei hij dinsdagochtend op Radio Rijnmond. "Het is vooral aan de organisatie van Testen voor Toegang dat fraude niet meer mogelijk is. Ik vertrouw onze horecaondernemers wel toe dat ze er goed mee omgaan. Om daar een derde partij tussen te zetten, vind ik voor onze regio iets te ver gaan. Maar ik kan me voorstellen dat het in Rotterdam anders is, want het nachtleven is daar ook van andere aard. Bij ons zie ik het niet zo snel nodig zijn."

"Het begint ermee dat iemand zo ongelooflijk dom bezig is om te frauderen", vervolgt Kolff. "En een ondernemer eigenlijk ook als hij dit toelaat. Diegene neemt ongelooflijke risico's met zijn eigen gezondheid en met die van anderen. De horecaondernemer heeft dan misschien één leuke avond gehad, maar heeft daarna al gauw niks meer als er een brandhaard is ontstaan. Als we met elkaar nog even het systeem overeind houden, dan zijn we vermoedelijk half augustus de anderhalve meter kwijt. Dus ook het testen voor toegang. Het is een kwestie van de laatste loodjes. Die zijn misschien wel het zwaarst, maar wel erg nodig om het coronavirus onder controle te houden."

Regionale aanpak

De voorzitters van de veiligheidsregio's gaan volgende maand in gesprek met demissionair minister Grapperhaus over een nieuwe aanpak als er lokaal of regionaal nieuwe corona-uitbraken zijn. Vorig jaar was er ook een systeem waarbij op lokaal of regionaal niveau maatregelen konden worden genomen, maar dat werkte niet goed. De besmettingen sloegen al snel over naar andere regio's.

"We zijn steeds beter beschermd, maar het is een race die nog niet gelopen is. We moeten alert blijven en alles op alles zetten om iedereen die dat wil te vaccineren en een hoge vaccinatiegraad te bereiken. Als het virus te veel oplaait door het land heen, zul je terug moeten naar landelijke maatregelen. Maar dat zie ik voorlopig even niet gebeuren."

Luister hier naar het interview met burgemeester Kolff op Radio Rijnmond.

Lees ook

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.