"Politie zat er kort op"
“Mijn beeld is dat de politie overal kort op zat”, zegt Kolff, die vanwege de ziekte van de Rotterdamse burgemeester Aboutaleb ook waarnemend voorzitter van de Politie Eenheid Rotterdam is. “Als er iets was, is het meteen de kop ingedrukt.”
Op het Vogelplein in Dordrecht zijn boa’s met vuurwerk bekogeld. Daar is de ME ingezet en zijn mensen opgepakt. In de regio Zuid-Holland-Zuid is het volgens Kolff bij kleine opstootjes gebleven. “Over het algemeen zijn we tevreden over het gedrag van de mensen.”
VuurwerkverbodBurgemeester Kolff geeft aan dat lang niet iedereen zich aan het vuurwerkverbod heeft gehouden, maar dat het toch gewerkt heeft. Dat merkt ook het Albert Schweitzer ziekenhuis: "We hebben geen vuurwerkslachtoffers binnen gehad", zegt een woordvoerder.
Verder geeft het ziekenhuis aan dat de nieuwjaarsnacht getalsmatig rustig op gang kwam. "Tussen middernacht en 04.00 uur werden maar 4 patiënten op de Spoedeisende Hulp ingeschreven; slechts een kwart van wat normaal is in die tijdspanne tijdens deze nacht", vertelt de woordvoerder. "Uiteindelijk staat de teller van 0.00 uur tot 12.00 uur op 32 ingeschreven patiënten."
Toch drukke nacht
Daarmee was het toch nog een drukke nacht voor het ziekenhuis, mede door een flink aantal mensen die er slecht aan toe waren, ook deels covid-gerelateerd.
Daarbij zijn er drie patiënten binnengekomen met overmatig alcoholgebruik. "Twee van hen waren 18 jaar, een ander was veel verder op leeftijd."
Proosten
Door de rust op de spoedeisende hulp konden de medewerkers van het ziekenhuis precies om 0:00 uur proosten op het nieuwe jaar. "Dat gebeurt haast nooit."