Dordrecht, Netherlands

Kolff sluit woning in Wielwijk vanwege illegaal sekswerk

Burgemeester Wouter Kolff heeft een woning aan de Witte de Withstraat voor drie maanden gesloten. Na een controle werden twee sekswerkers aangetroffen zonder de benodigde vergunning, de woning was volledig ingericht als seksbedrijf.
Robin Nanninga | 16 december 2021 16:52 | Aangepast op 16 december 2021 16:52
Het is verboden om zonder vergunning een woning in gebruik te nemen als seksbedrijf. De woning is direct door de burgemeester gesloten om de overtreding en overlast te stoppen, de openbare orde te herstellen, de loop op het pand weg te nemen, herhaling te voorkomen en het signaal af te geven dat dit niet wordt getolereerd.


Om mogelijke mensenhandel aan te pakken, is een regionaal controle team mensenhandel (RCTM) van start gegaan. Dit is een samenwerking tussen onder andere politie, gemeenten en het Regionaal Operationeel Bestuurlijk Team RIEC Politie Eenheid Rotterdam. Ook deze sluiting is het resultaat van deze manier van sekswerken.

Sekswerk is een legaal beroep. Kolff: "Onvergunde seksbedrijven zijn echter verboden, daarin werken kent risico's en maakt sekswerkers kwetsbaar voor geweld en misstanden. Het is belangrijk dat sekswerkers veilig hun werk kunnen doen, hun weerbaarheid vergroten en dat zij de weg naar hulp- en zorg weten te vinden en daar gebruik van durven maken als ze daar behoefte aan hebben."

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...