Dordrecht, Netherlands

Kolff wil strenger handhaven in drukke bouwmarkten

De veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat winkels en bouwmarkten direct sluiten als de coronaregels niet worden nageleefd of als het te druk is. De verslapping van het naleven van de maatregelen is een doorn in het oog van Wouter Kolff, Burgemeester van Dordrecht en voorzitter van de veiligheidsregio. Hij sprak donderdag tijdens een persconferentie zijn zorgen uit.
Vivian Rutte | 30 oktober 2020 12:58 | Aangepast op 30 oktober 2020 12:58
"We zien dat winkels, bouw- en supermarkten zich in het algemeen goed hebben aangepast, maar dat er nog wel verbetering nodig is. Vooral bij bouwmarkten in het weekend zien we de drukte toenemen en dan moeten we kunnen sluiten als dat nodig is."

Naast de bekendmaking van deze extra maatregelen sprak Kolff ook zijn verontwaardiging uit over het gedrag tegen hulpverleners.

"Er is een groep mensen die alles aangrijpt om agressie aan de dag te leggen, om mensen te bedreigen, te beledigen, uit te schelden en dan vaak tegen mensen die in de frontlinie staan. Zorgmedewerkers, boa's, politie of mensen die in de teststraten werken. Ik zou zeggen: laten we even normaal blijven doen en deze mensen alle steun geven die ze nodig hebben."

Stip aan de horizon

Kolff benadrukte nogmaals dat het zorgvuldig naleven van de regels nu ons straks meer verworvenheden geeft, misschien wel met kerst.

"Daar doen we het allemaal voor. Dat we met elkaar moeten zorgen dat we door goed nalevingsgedrag uiteindelijk toch een warme en een gezellige kerst kunnen vieren, al kan ik dat vanaf deze plek niet beloven."

Maandag komen alle voorzitters van de veiligheidsregio's weer bij elkaar. "We maken een geluid met elkaar, de situatie is voor het hele land ernstig tot zeer ernstig. Dus ik vind het goed dat we op maandag altijd bij elkaar komen en dan ook afspraken kunnen maken met het kabinet."

Dit is een artikel van Rijnmond



Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Buurt direct in actie bij heftige explosie in Papendrecht

Na de heftige explosie en brand aan de Vincent van Goghlaan in Papendrecht, is de buurt gelijk in ac...

Deze chemische stof komt in onze stad veel meer voor dan landelijk

Vrijwel elke Nederlander heeft een hoeveelheid PFAS in het bloed die hoger is dan de gezonde grenswa...

Lopers Albert Schweitzer halen meer dan 100.000 euro op

Het Roparunteam van het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft veel meer opgehaald dan van tevoren gedac...

Gemeente pakt door: uitbreiding warmtenet van start gegaan

De volgende uitbreiding van het Zwijndrechtse warmtenet is een feit. Woensdagmiddag werd de aanleg v...

Sliedrecht gaat zelf betalen voor onderzoek naar gezamenlijk zwembad

Het dorpsbestuur van Sliedrecht heeft besloten zelf het volledige bedrag op te hoesten voor onderzoe...

Nur is alles kwijt na verwoestende brand: 'Ik woonde er net, alles was nieuw'

Buurtbewoners van de woning die afgelopen nacht volledig verwoest werd na de brand en explosie in Pa...