gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff wil strenger handhaven in drukke bouwmarkten

4ebd6489108141517b4efdb8f09f2f46.jpg

De veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat winkels en bouwmarkten direct sluiten als de coronaregels niet worden nageleefd of als het te druk is. De verslapping van het naleven van de maatregelen is een doorn in het oog van Wouter Kolff, Burgemeester van Dordrecht en voorzitter van de veiligheidsregio. Hij sprak donderdag tijdens een persconferentie zijn zorgen uit.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
"We zien dat winkels, bouw- en supermarkten zich in het algemeen goed hebben aangepast, maar dat er nog wel verbetering nodig is. Vooral bij bouwmarkten in het weekend zien we de drukte toenemen en dan moeten we kunnen sluiten als dat nodig is."

Naast de bekendmaking van deze extra maatregelen sprak Kolff ook zijn verontwaardiging uit over het gedrag tegen hulpverleners.

"Er is een groep mensen die alles aangrijpt om agressie aan de dag te leggen, om mensen te bedreigen, te beledigen, uit te schelden en dan vaak tegen mensen die in de frontlinie staan. Zorgmedewerkers, boa's, politie of mensen die in de teststraten werken. Ik zou zeggen: laten we even normaal blijven doen en deze mensen alle steun geven die ze nodig hebben."

Stip aan de horizon

Kolff benadrukte nogmaals dat het zorgvuldig naleven van de regels nu ons straks meer verworvenheden geeft, misschien wel met kerst.

"Daar doen we het allemaal voor. Dat we met elkaar moeten zorgen dat we door goed nalevingsgedrag uiteindelijk toch een warme en een gezellige kerst kunnen vieren, al kan ik dat vanaf deze plek niet beloven."

Maandag komen alle voorzitters van de veiligheidsregio's weer bij elkaar. "We maken een geluid met elkaar, de situatie is voor het hele land ernstig tot zeer ernstig. Dus ik vind het goed dat we op maandag altijd bij elkaar komen en dan ook afspraken kunnen maken met het kabinet."

Dit is een artikel van Rijnmond



Lees ook

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.