gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff wil strenger handhaven in drukke bouwmarkten

4ebd6489108141517b4efdb8f09f2f46

De veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat winkels en bouwmarkten direct sluiten als de coronaregels niet worden nageleefd of als het te druk is. De verslapping van het naleven van de maatregelen is een doorn in het oog van Wouter Kolff, Burgemeester van Dordrecht en voorzitter van de veiligheidsregio. Hij sprak donderdag tijdens een persconferentie zijn zorgen uit.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
"We zien dat winkels, bouw- en supermarkten zich in het algemeen goed hebben aangepast, maar dat er nog wel verbetering nodig is. Vooral bij bouwmarkten in het weekend zien we de drukte toenemen en dan moeten we kunnen sluiten als dat nodig is."

Naast de bekendmaking van deze extra maatregelen sprak Kolff ook zijn verontwaardiging uit over het gedrag tegen hulpverleners.

"Er is een groep mensen die alles aangrijpt om agressie aan de dag te leggen, om mensen te bedreigen, te beledigen, uit te schelden en dan vaak tegen mensen die in de frontlinie staan. Zorgmedewerkers, boa's, politie of mensen die in de teststraten werken. Ik zou zeggen: laten we even normaal blijven doen en deze mensen alle steun geven die ze nodig hebben."

Stip aan de horizon

Kolff benadrukte nogmaals dat het zorgvuldig naleven van de regels nu ons straks meer verworvenheden geeft, misschien wel met kerst.

"Daar doen we het allemaal voor. Dat we met elkaar moeten zorgen dat we door goed nalevingsgedrag uiteindelijk toch een warme en een gezellige kerst kunnen vieren, al kan ik dat vanaf deze plek niet beloven."

Maandag komen alle voorzitters van de veiligheidsregio's weer bij elkaar. "We maken een geluid met elkaar, de situatie is voor het hele land ernstig tot zeer ernstig. Dus ik vind het goed dat we op maandag altijd bij elkaar komen en dan ook afspraken kunnen maken met het kabinet."

Dit is een artikel van Rijnmond



Lees ook

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.