Dordrecht, Netherlands

Komend jaar 31 nieuwe Stolpersteine

In 2018 worden in Dordrecht nieuwe herdenkingsstenen geplaatst voor Joden die in de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen.
Petra Scheurwater | 27 december 2017 11:47 | Aangepast op 27 december 2017 11:47
Een van de zogeheten Stolpersteine wordt in april geplaatst in het centrum voor het gezin van Arpad Weisz. Hij was trainer van DFC en moest als Jood vluchten uit Italië.


28 van de stenen zijn bedoeld voor Joodse Dordtenaren die zijn omgebracht in het concentratiekamp Sobibor. Daar werden ruim 34.000 Nederlandse Joden vermoord uit 19 transporten. De 28 Dordtenaren kwamen uit één transport.

Eerder werd bekend dat er in 2018 sowieso 12 nieuwe Stolpersteine worden geplaatst, dat aantal is bijna verdriedubbeld. In Dordrecht zijn de afgelopen jaren al 86 herinneringsstenen geplaatst.

http://www.youtube.com/7ZfphyGB9pA

Lees ook

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Tweemalig wereldkampioen Lotte van Drunen in het zonnetje gezet

In het Australische Darwin wist Lotte van Drunen in september opnieuw wereldkampioen motorcross voor...

Nieuw lijflied voor baggerdorp? Deze Klokhuis-boyband maakt slib sexy

Baggermuziek heeft er sinds deze week een nieuwe betekenis bij. De creatieve geesten van NPO 3-progr...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...

Winnares Groot Dordts Dictee maakte maar één spelfout: ‘Spelling is niet mijn favoriete onderdeel'

Wie kan het beste spellen? De gemeente Dordrecht en Scholengroep Driestar-Wartburg organiseerde dond...

'Zorgwekkende' toename van wapens: Preventief fouilleren gaat door in deze zes wijken

De politie gaat door met het preventief fouilleren van mensen in zes Dordtse wijken. “De toename van...