gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komend weekend gaan de lampen in Dordt uit

419d6e37f2f7bf8a37d598bcfe824876

Het Stadhuis, de Grote Kerk en de Groothoofdspoort staan komend weekend niet in de spotlight. Van zaterdag op zondag is het Nacht van de Nacht, dan gaan alle lampen uit om aandacht te vragen voor lichtvervuiling.Nederland is een van de lichtste landen in de wereld. Door verlichting van straten, snelwegen, kassen, reclames en gebouwen is het op weinig plekken in Nederland nog echt donker. Hierdoor wordt het biologische dag- en nachtritme van mensen en dier verstoort. Naast lichtvervuiling is er tijdens de Nacht van de Nacht ook aandacht voor energiebesparing. Er brandt vaak genoeg licht op plaatsen of tijden dat het niet nodig is. Zo verspillen we met elkaar onnodig energie.In de Nacht van de Nacht zijn er in en rondom Dordt verschillende activiteiten te doen.Het Biesboschcentrum Dordrecht organiseert een vaartocht met de open fluisterboot naar de Stenen Keet, waar een griendwerker bij het vuur vertelt over het leven en werken in de Biesbosch van vroeger. Wandel vervolgens door de grienden in het donker terug naar het Biesboschcentrum. Sterrenwacht Mercurius vertoont tijdens de Nacht van de Nacht een doorlopende film en kleine expositie over de effecten van lichtvervuiling op onze omgeving. Ook is er een schemerexcursie, waar bij je onder leiding van een Biesboschgids een wandeling door het natuurgebied maakt. Na de wandeling is er een rondleiding bij de Sterrenwacht waar een kijkje genomen kan worden door de enorme telescoop om de nachtelijke hemel te bekijken. www.youtube.com/watch?v=Z-BO5cCDTNI

Ricco Gramsma |  | Aangepast op

Lees ook

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.