gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komend weekend gaan de lampen in Dordt uit

419d6e37f2f7bf8a37d598bcfe824876

Het Stadhuis, de Grote Kerk en de Groothoofdspoort staan komend weekend niet in de spotlight. Van zaterdag op zondag is het Nacht van de Nacht, dan gaan alle lampen uit om aandacht te vragen voor lichtvervuiling.Nederland is een van de lichtste landen in de wereld. Door verlichting van straten, snelwegen, kassen, reclames en gebouwen is het op weinig plekken in Nederland nog echt donker. Hierdoor wordt het biologische dag- en nachtritme van mensen en dier verstoort. Naast lichtvervuiling is er tijdens de Nacht van de Nacht ook aandacht voor energiebesparing. Er brandt vaak genoeg licht op plaatsen of tijden dat het niet nodig is. Zo verspillen we met elkaar onnodig energie.In de Nacht van de Nacht zijn er in en rondom Dordt verschillende activiteiten te doen.Het Biesboschcentrum Dordrecht organiseert een vaartocht met de open fluisterboot naar de Stenen Keet, waar een griendwerker bij het vuur vertelt over het leven en werken in de Biesbosch van vroeger. Wandel vervolgens door de grienden in het donker terug naar het Biesboschcentrum. Sterrenwacht Mercurius vertoont tijdens de Nacht van de Nacht een doorlopende film en kleine expositie over de effecten van lichtvervuiling op onze omgeving. Ook is er een schemerexcursie, waar bij je onder leiding van een Biesboschgids een wandeling door het natuurgebied maakt. Na de wandeling is er een rondleiding bij de Sterrenwacht waar een kijkje genomen kan worden door de enorme telescoop om de nachtelijke hemel te bekijken. www.youtube.com/watch?v=Z-BO5cCDTNI

Ricco Gramsma |  | Aangepast op

Lees ook

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.