gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komend weekend gaan de lampen in Dordt uit

419d6e37f2f7bf8a37d598bcfe824876

Het Stadhuis, de Grote Kerk en de Groothoofdspoort staan komend weekend niet in de spotlight. Van zaterdag op zondag is het Nacht van de Nacht, dan gaan alle lampen uit om aandacht te vragen voor lichtvervuiling.Nederland is een van de lichtste landen in de wereld. Door verlichting van straten, snelwegen, kassen, reclames en gebouwen is het op weinig plekken in Nederland nog echt donker. Hierdoor wordt het biologische dag- en nachtritme van mensen en dier verstoort. Naast lichtvervuiling is er tijdens de Nacht van de Nacht ook aandacht voor energiebesparing. Er brandt vaak genoeg licht op plaatsen of tijden dat het niet nodig is. Zo verspillen we met elkaar onnodig energie.In de Nacht van de Nacht zijn er in en rondom Dordt verschillende activiteiten te doen.Het Biesboschcentrum Dordrecht organiseert een vaartocht met de open fluisterboot naar de Stenen Keet, waar een griendwerker bij het vuur vertelt over het leven en werken in de Biesbosch van vroeger. Wandel vervolgens door de grienden in het donker terug naar het Biesboschcentrum. Sterrenwacht Mercurius vertoont tijdens de Nacht van de Nacht een doorlopende film en kleine expositie over de effecten van lichtvervuiling op onze omgeving. Ook is er een schemerexcursie, waar bij je onder leiding van een Biesboschgids een wandeling door het natuurgebied maakt. Na de wandeling is er een rondleiding bij de Sterrenwacht waar een kijkje genomen kan worden door de enorme telescoop om de nachtelijke hemel te bekijken. www.youtube.com/watch?v=Z-BO5cCDTNI

Ricco Gramsma |  | Aangepast op

Lees ook

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.