gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komend weekend gaan de lampen in Dordt uit

419d6e37f2f7bf8a37d598bcfe824876

Het Stadhuis, de Grote Kerk en de Groothoofdspoort staan komend weekend niet in de spotlight. Van zaterdag op zondag is het Nacht van de Nacht, dan gaan alle lampen uit om aandacht te vragen voor lichtvervuiling.Nederland is een van de lichtste landen in de wereld. Door verlichting van straten, snelwegen, kassen, reclames en gebouwen is het op weinig plekken in Nederland nog echt donker. Hierdoor wordt het biologische dag- en nachtritme van mensen en dier verstoort. Naast lichtvervuiling is er tijdens de Nacht van de Nacht ook aandacht voor energiebesparing. Er brandt vaak genoeg licht op plaatsen of tijden dat het niet nodig is. Zo verspillen we met elkaar onnodig energie.In de Nacht van de Nacht zijn er in en rondom Dordt verschillende activiteiten te doen.Het Biesboschcentrum Dordrecht organiseert een vaartocht met de open fluisterboot naar de Stenen Keet, waar een griendwerker bij het vuur vertelt over het leven en werken in de Biesbosch van vroeger. Wandel vervolgens door de grienden in het donker terug naar het Biesboschcentrum. Sterrenwacht Mercurius vertoont tijdens de Nacht van de Nacht een doorlopende film en kleine expositie over de effecten van lichtvervuiling op onze omgeving. Ook is er een schemerexcursie, waar bij je onder leiding van een Biesboschgids een wandeling door het natuurgebied maakt. Na de wandeling is er een rondleiding bij de Sterrenwacht waar een kijkje genomen kan worden door de enorme telescoop om de nachtelijke hemel te bekijken. www.youtube.com/watch?v=Z-BO5cCDTNI

Ricco Gramsma |  | Aangepast op

Lees ook

Milieustraat foto gemeente Dordrecht

Op deze plekken is de pop-up milieustraat in Dordrecht voor het laatst dit jaar te bezoeken

De laatste pop-up milieustraat in de gemeente Dordrecht staat deze maand nog in de wijken Reeland en Noordflank. De wagen, waar inwoners gratis klein (grof) afval kunnen inleveren, staat op 4 november op het Eemsteynplein en 5 november op het Houthavenplein.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.