gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komend weekend gaan de lampen in Dordt uit

419d6e37f2f7bf8a37d598bcfe824876

Het Stadhuis, de Grote Kerk en de Groothoofdspoort staan komend weekend niet in de spotlight. Van zaterdag op zondag is het Nacht van de Nacht, dan gaan alle lampen uit om aandacht te vragen voor lichtvervuiling.Nederland is een van de lichtste landen in de wereld. Door verlichting van straten, snelwegen, kassen, reclames en gebouwen is het op weinig plekken in Nederland nog echt donker. Hierdoor wordt het biologische dag- en nachtritme van mensen en dier verstoort. Naast lichtvervuiling is er tijdens de Nacht van de Nacht ook aandacht voor energiebesparing. Er brandt vaak genoeg licht op plaatsen of tijden dat het niet nodig is. Zo verspillen we met elkaar onnodig energie.In de Nacht van de Nacht zijn er in en rondom Dordt verschillende activiteiten te doen.Het Biesboschcentrum Dordrecht organiseert een vaartocht met de open fluisterboot naar de Stenen Keet, waar een griendwerker bij het vuur vertelt over het leven en werken in de Biesbosch van vroeger. Wandel vervolgens door de grienden in het donker terug naar het Biesboschcentrum. Sterrenwacht Mercurius vertoont tijdens de Nacht van de Nacht een doorlopende film en kleine expositie over de effecten van lichtvervuiling op onze omgeving. Ook is er een schemerexcursie, waar bij je onder leiding van een Biesboschgids een wandeling door het natuurgebied maakt. Na de wandeling is er een rondleiding bij de Sterrenwacht waar een kijkje genomen kan worden door de enorme telescoop om de nachtelijke hemel te bekijken. www.youtube.com/watch?v=Z-BO5cCDTNI

Ricco Gramsma |  | Aangepast op

Lees ook

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.