gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komende tijd komen er meer straatnamen met vrouwennamen

ce43e7b798e799e6b7b34a91be22e9e8.jpg

In het kader van de Internationale Vrouwendag heeft het platform Vrouwen Kunnen Alles een lijst overhandigd aan wethouder Rinette Reynvaan met namen van Dordtse heldinnen die een straatnaam verdienen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat om Nel Snouck Hurgonje, de eerste directeur van de Openbare Bibliotheek; Dr. K. Hommes, de eerste eigenares van een stadsapotheek; Mariken Jansdochter, de oudst bekende vrouwelijke chirurgijn van Nederland; Frederike Meyboom, die het gemeenteziekenhuis op de kaart heeft gezet; Johanna Wilhelmina Gip, die een van de belangrijkste sopranen was in haar tijd Jenny Muilwijk-Brand, de eerste vrouw met een zwarte band in Nederland; J.M. Smit-Pieters, de eerste vrouwelijke wethouder in Dordt; Maria van Berckel, vrouw van Cornelis de Witt en zijn plaatsvervanger; Margalith Lugten, de joodse spionne in een appelboom en Lenie Dicke, die een cruciale rol in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog speelde.

Wethouoder Reynvaan nam de namen graag in ontvangst en vertelde zeker naar de lijst te kijken. Wanneer de vrouwen een straatnaam krijgen is nog niet bekend. Ook het idee van een heldinnenwijk vond zij een goed idee.

Lees ook

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.

Rivas Zorggroep.png

Ook Rivas Zorggroep ondervindt gevolgen van hack-aanval

De Rivas Zorggroep heeft, net als het Albert Schweitzer ziekenhuis, voorzorgsmaatregelen genomen tegen een mogelijk datalek van patiëntgegevens. Softwarebedrijf Chipsoft is, net als bij het ziekenhuis, de softwareleverancier van de online patiëntendossiers en maakt het mogelijk om online afspraken te maken. Ook voor Rivas Zorggroep geldt dat een aantal online diensten voor patiënten hierdoor niet voor handen is via hun website.

drugsvondst auto a16.png

Liters chemicaliën voor cocaïne gevonden in loods na controle op snelweg

Een 43-jarige man uit Dordrecht is aangehouden na de vondst van meerdere jerrycans met chemicaliën voor het uitwassen van cocaïne. Hij huurde een loods waar 2000 tot 3000 liter aan verschillende soorten chemicaliën werden gevonden. Al het spul is in beslag genomen.

top naeff foto regionaal dordts archief

Krijgt zij als eerste vrouw ooit een standbeeld in Dordrecht? Deze mensen willen dat

Het platform Dochters & Zonen van Dordrecht en werkgroep Vrouwen Kunnen Alles komen in actie. Zij vinden namelijk dat er een standbeeld moet komen van de Dordtse schrijfster Top Naeff. Woensdag 22 april presenteren deze groepen hun actieplan op het Beverwijcksplein.

ASzMedewerkerachtercomputer.png

Nog veel vragen rond ziekenhuis-hack, deze antwoorden geeft het ASz

Patiënten van het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen via een online vraag- en antwoordpagina meer informatie krijgen over de ransomware-aanval op ChipSoft. Het bedrijf dat achter het elektronisch patiëntendossier van het ASz zit, is vorige week doelwit geweest van een aanval van hackers. Met als gevolg dat patiënten hun gegevens niet meer online kunnen inzien én online inchecken in het ziekenhuis niet mogelijk is. Maar wat kan er nog wel?