gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komende tijd komen er meer straatnamen met vrouwennamen

ce43e7b798e799e6b7b34a91be22e9e8

In het kader van de Internationale Vrouwendag heeft het platform Vrouwen Kunnen Alles een lijst overhandigd aan wethouder Rinette Reynvaan met namen van Dordtse heldinnen die een straatnaam verdienen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat om Nel Snouck Hurgonje, de eerste directeur van de Openbare Bibliotheek; Dr. K. Hommes, de eerste eigenares van een stadsapotheek; Mariken Jansdochter, de oudst bekende vrouwelijke chirurgijn van Nederland; Frederike Meyboom, die het gemeenteziekenhuis op de kaart heeft gezet; Johanna Wilhelmina Gip, die een van de belangrijkste sopranen was in haar tijd Jenny Muilwijk-Brand, de eerste vrouw met een zwarte band in Nederland; J.M. Smit-Pieters, de eerste vrouwelijke wethouder in Dordt; Maria van Berckel, vrouw van Cornelis de Witt en zijn plaatsvervanger; Margalith Lugten, de joodse spionne in een appelboom en Lenie Dicke, die een cruciale rol in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog speelde.

Wethouoder Reynvaan nam de namen graag in ontvangst en vertelde zeker naar de lijst te kijken. Wanneer de vrouwen een straatnaam krijgen is nog niet bekend. Ook het idee van een heldinnenwijk vond zij een goed idee.

Lees ook

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.