gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komende tijd komen er meer straatnamen met vrouwennamen

ce43e7b798e799e6b7b34a91be22e9e8.jpg

In het kader van de Internationale Vrouwendag heeft het platform Vrouwen Kunnen Alles een lijst overhandigd aan wethouder Rinette Reynvaan met namen van Dordtse heldinnen die een straatnaam verdienen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat om Nel Snouck Hurgonje, de eerste directeur van de Openbare Bibliotheek; Dr. K. Hommes, de eerste eigenares van een stadsapotheek; Mariken Jansdochter, de oudst bekende vrouwelijke chirurgijn van Nederland; Frederike Meyboom, die het gemeenteziekenhuis op de kaart heeft gezet; Johanna Wilhelmina Gip, die een van de belangrijkste sopranen was in haar tijd Jenny Muilwijk-Brand, de eerste vrouw met een zwarte band in Nederland; J.M. Smit-Pieters, de eerste vrouwelijke wethouder in Dordt; Maria van Berckel, vrouw van Cornelis de Witt en zijn plaatsvervanger; Margalith Lugten, de joodse spionne in een appelboom en Lenie Dicke, die een cruciale rol in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog speelde.

Wethouoder Reynvaan nam de namen graag in ontvangst en vertelde zeker naar de lijst te kijken. Wanneer de vrouwen een straatnaam krijgen is nog niet bekend. Ook het idee van een heldinnenwijk vond zij een goed idee.

Lees ook

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.